| Bizon95 a întrebat:

Pe ce principii se dau "aprecierile" pe TPU?!?

https://www.tpu.ro/......300-si-am/

raspunsul apreciat de editori ESTE COMPLET PE DINAFARA, treaba NU ARE NICI O LEGATURA OARECARE, VAGA CU RASPUNSUL RESPECTIV

IAR DOVADA ABSOLUTA E CA NICI CEL CARE A RASPUNS, NICI EDITORII NU AU VAZUT "1205.75" adica 1. 2GHz lucru care dovedeste NEGRU PE ALB ca procesorul este puternic under-clock-at deci ABSOLUT NICI O LEGATURA CU NICI UN OVERCLOCK
****DIMPOTRIVA****

iar eu AM AVUT MINIMUM DE BUN SIMT sa caut procesorul pe google si sa gasesc pagina oficiala unde scrie (iar) NEGRU PE ALB ca ar trebui sa mearga la 3GHz

LE doresc FOARTE MULT UN RASPUNS OFICIAL TPU, MULTUMESC!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sper ca nu te enervezi daca iti spun ca nu inteleg, deci acest user are un pc cu un cpu cu o frecventa de 1. 2GHz, deci a mai incercat alte cpu urii, parerea mea este ca nu i suporta placa de baza mai mult si ca nu trebuie facut nici un overclock, desi ai dreptate, acel raspuns nu este prea bun

| Bizon95 explică (pentru RAY):

Da, intrebarea mea nu e despre partea tehnica, aia e ABSOLUT CLARA, este despre "apreciat de editori", efectiv, NU INTELEG!

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Nu-i suporta mai mult placa de baza, eu sunt neutru de fel, ai dreptate, daca acel cpu trebuie sa stea la mai mult clar e de la placa de baza

Processor Base Frequency
2.80 GHz
https://ark.intel.com/......z-fsb.html

practic asta e frecventa normala, standart

| mudokins78 a răspuns:

Chiar si eu ma gandeam cum pot obtine mai multe aprecieri, sa pot lua o boxa portabila de la TPU.

| sunt0anonima a răspuns:

Pentru Ca sunt încurajați cei nou-veniti de editori, Si li sa dau aprecieri d astea

| GabiDumitrescu a răspuns:

Babaetz... voi de power saving ati auzit? De o mie de ani procesoarele Intel - pentru desktop, inclusiv - isi ajusteaza frecventa in functie de necesitati. Daca el tot verifica in idle, normal ca procesorul ala nu o sa mearga la 100%. Uite, eu am un i3 2120 de prin 2012 si de regula merge intre ~1.6 GHz (posibil minimul sa fie pe la 800 MHz sau 1.2, nu mai stiu exact) si 3.3.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Voila, pentru cultura voastra generala, sa nu sariti pe aici ca fabulez: https://imgur.com/0htRiUp

| RAY a răspuns (pentru sunt0anonima):

Ce aprecieri daca informatia este eronata