| Nan11 a întrebat:

imi poate spune si mie cineva cum dau fuda?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
In momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile, dar pentu a putea vota, trebuie sa fii utilizator Senior.
O zi minunata sa aihappy

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Funda este un fel de recompensa pentru raspunsul care il consideri corect la intrebarea ta si are valoarea de 100 de puncte.
Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare.
Daca nu alegi un raspuns castigator in termen de doua zile, desemnarea raspunsului castigator se realizeaza in mod automat. Astfel, raspunsul care a fost votat de cele mai multe ori ca "folositor" si "inteligent" va fi desemnat ca fiind castigator.

Alte informatii utile gasesti aici:
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În dreapta fiecărui răspuns vei observa o fundă gri. Trebuie doar să dai click pe ea din dreptul postării pe care vrei să o desemnezi câştigătoare.
Te pup!

| mola a răspuns:

Funda este un fel de ''Multumesc'' pentru ajutorul dat.
Cu funda, poti castiga 100 de puncte in plus.
Pentru a darui o funda raspunsului care te-a ajutat cu adevarat, intrii pe pagina intrebarii pe care l-ai dat, dupa aia in drepapta raspunsului e o funda gri. Dai click pe ea si funda este acordata. Funda o sa fie data automat, asa ca daca nu doreai sa o dai, o sa primesti un email pe adresa ta, in care zice '' {numele utilizatorului} a primit {nu stiu ce}, o duci la gunoi si gata.

Asa se da o funda.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog

| alex500 a răspuns:

In dreptul raspunsului primit!

| Narcys21 a răspuns:

La fiecare raspuns, iti apare in stanga o medalie! dai clicik pe cea care este in dreptul comentului meu si ai reusit!

| Cristiine a răspuns:

Pai la fiecare raspuns apare "raspuns castigator" dai pe ala :*.