| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, eu sunt inregistrat de curand si prea inteleg cum sta treaba cu fundita, imi poate explica cineva?

Răspuns Câştigător
| iKeel a răspuns:

Fundiţa nu este chiar aşa interesantă, doar că la un răspuns normal, primeşti 50 de puncte, şi de la o fundiţă 100 de puncte... Mă rog, majoritatea cerşesc funde... Tu să nu faci aşa.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Funda desemnează răspunsul câştigător la o întrebare. La întrebarea ta o să primeşti mai multe răspunsuri. Alegi răspunsul pe care-l consideri mai bun şi mai folositor şi dai clic pe funda din dreapta lui şi apoi confirmi. Nu te grăbi, aşteaptă 1-2 zile, ca să primeşti mai multe răspunsuri şi să poţi alege. Pentru a afla mai multe despre TPU citeşte răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE. Numai bine!

| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun se afla fundita. Dai clic pe ea, si ai premiat raspunsul.Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

caramela
| caramela a răspuns:

Buna si bun venit pe sitehappy
cand tu zici ca acorzi fundita,
e un fel de "promisiune" sa raspundem mai repede, pentru ca unii o fac doar pentru acele fundite..altii cersesc acea fundita..si tu cand pui intrebare pe site, dupa afisarea mai multor raspunsuri, trebuie sa declari un castigator acordandu-i fundita... fundita e un fel de Multumesc pentru ajutorul acordat+ 100 de puncte..si tu daca dai raspunsuri bune, la fel poti primi o funditahappy datorita acestor fundite, iti creste punctajul si poti ocupa un loc bun in clasamentul TPU.
O zi buna si frumoasa sa ai!

| vali1985 a răspuns:

Funda se mai numeste si raspuns castigator.Ea valoreaza 100 puncte.Calitatea raspunsurilor conteaza nu cantitatea.Pentru a o da trebuie sa apesi pe fundita aceia neagra si devine portocalie.
Nu este bine sa cersesti fundite.

| τττ a răspuns:

Bine ai venit pe TPU! Funda(sau fundita)desemneaza raspunsul casigator la o intrebare.De exemplu, la intrebarea aceasta ai primit mai multe raspunsuri.Tu alegi raspunsul care ti s-a parut cel mai folositor si cel mai bun, dar asteapta 2-3 zile ca sa iti dea toti raspunsul ca sa poti alege cel care e castigatorul.Cand oamenii te intreb la sfarsit propozitiei(propozitiilor) :,, Funda?" inseamna ca ei vor ca raspunsul lor sa fie castigator.Dar sincera sa fiu...nu e frumos sa cersesti un premiu straight face Inca odata, bine ai venit pe site happy Si o zi buna.