| BuBulinutzzaDragutzza a întrebat:

Sunt noua pe acest site si vreau sastiu care ii treaba cu fundita aia?

Răspuns Câştigător
| MikutzzaDragutzza a răspuns:

Si eu sunt noua...

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărâ, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Şi mai ceva, dacă după cele 5 zile, pe care le ai la dispoziţie din ziua, în care ai postat întrebarea, nu ai ales câştigătorul, iar cel puţin un răspuns are minim 5 voturi (în total) de "inteligent" şi/sau "folositor", atunci răspunsul câştigător va fi selectat automat de roboţel TPU (în funcţie de numărul de voturi). Însă dacă nici un răspuns n-a strâns cele 5 voturi până în a 5-a zi, atunci vei putea singur să hotărăşti, când şi dacă vrei să premiezi vreun răspuns.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes! Numai bine!

| LifeFail a răspuns:

De îndată ce te hotărăşti(de obicei ai cinci zile la dispoziţie pentru a declara un răspuns câştigător), dai click pe "Declară răspuns câştigător", care se află în dreapta fiecărui răspuns, apoi pe "OK".Nu e nimic dificil. Eventual, poţi citi şi Întrebările frecvente(http://www.tpu.ro/întrebări-frecvente ), unde cu siguranţă vei găsi multe răspunsuri care te vor ajuta.
Baftă!

| Andrreachiriac a răspuns:

Pai daca cineva pune o intrebare pe siteul asta (TPU) si o anumita persoana da un raspuns intrebarii respective.persoana care a pus intrebarea se uita la raspuns si daca ii este de folos atunci da fundita.Fundita simbolizeaza faptul ca l`ai ajutat pe respectivul cu raspunsul tau.Fundita se da langa raspuns. apare o funda gri pe care scrie "declara raspunsul castigator" si daca raspunsul din dreptul funditei ti-a fost de ajutor atunci apesi pe fundita aia si.GATA. sper ca te-am ajutat
happy

| Ilincutza20 a răspuns:

Funda valoreaza 100 puncte iar daca ai multe funde ai si multe puncte si poti deveni expert TPU. Daca pui o intrebare si ai mai multe raspunsuri il alegi pe cel mai bun si ii dai funda. Funda=raspuns corect=100 puncte.

| teutzykapiki a răspuns:

Pai daca tu raspunzi la cineva. la o intrebare. si el crede ca ai raspuns cel mai bine dintre toti iti da funda aia mare portocalie. daca nu vot. si ai inainte de funda ai Raspunsul este:Folositor cu un cerc (daca vrei sa il bifezi),Nefolositor,Amuzant, Inteligent, Stupid dai pe V-eul ala daca vrei sa votezi (adica cand apesi pe bulinutza aia) daca nu dai pe Funda adica pe RAspunsul castigator.MUltumesc. sper ca te-am ajutat. si poate cine stie primesc si eu o funda!big grin