| Stefannnz a întrebat:

Știe cineva dacă liceul octav bancila și liceul pedagogic din Iasi au o medie de admitere(stiu ca trebuie sa dau probe însă pe lângă probe au și ceva medie sau)? mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu au intai sustii teste si probe obligatorii si eliminatorii de aptitudini (desen, muzica, pictura samd) si numai daca treci de acele probe si le-ai luat, poti intr in exmaneul de admitere. La examen trebuei sa ai medie cat mai mare ca cele 20 de locuri se ocupa imediat cu cei mai buni care au mediile cela mai mari.
Nu exista o medie fixa cu care se intra, intr-un an s-a intrat cu 9.40 iar in alt an cu 8.90
Fiecare an este diferit depinzand de cat de multi si act de bine pregatiti sunt concurentii la acea admitere.