| anonim_4396 a întrebat:

Vine o vreme cand toti userii devin Seniori, sau abandoneaza TPU si fug in munti. Sau amandoua.
Dar si mai naspa, vine o vreme cand userii mai vechi se opresc in a mai pune vreo intrebare. Ceva, la site-ul acesta, ii face ori sa realizeze ca ei le stiu pe toate mai bine, ori ca e futil sa mai intrebe ceva pe TPU.
Dar acest lucru nu ii impiedica sa raspunda, ca niste adevarati iluminati spirituali, altora, care nu s-au citit inca de acest principiu elementar al TPU.
Tu de ce nu mai intrebi nimic pe TPU, dar mai raspunzi totusi altora, aproape zilnic?
*intrebare adresata doar userilor Seniori, care in ultima luna au minim 100 de raspunsuri si nici o intrebare*

Răspuns Câştigător
| Leocerba a răspuns:

-Ce faci?
-Vin de la gara.
-Ai fost undeva sau ai condus pe cineva?
-Nu. M-am uitat la trenuri. Atat.

| Hombre a răspuns (pentru Leocerba):

Oooo Leo, tu erai cea care numara vagoanele? laughing

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Nu ma fa, (postedit: m-am razgandit)
Bine, bine, nu tipa asa ca arsa... vorba lui Hombre: cand schimbam macazul?

| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Hombre, nu se numara vagoanele. Se ciocanesc. Daca ciocanesti un boghiu si scoate un sunet cristalins, asa: "cliiing!", inseamna ca garnitura e pe drumul cel bun, se va opri in primul namete si va sta acolo 49 de ore, ca acceleratul de Galati. Dar daca face "claaang", e nasoala treaba! Nici nu mai pleaca din gara saptamana asta!
Leo mereu apare in imaginatia mea ca fosta mea colega de banca, astazi acaritza la triaj: o bruneta cu un ciocanel in mana, sondand opinia publica.

| Leocerba a răspuns (pentru Hombre):

Eu, na, acum daca m-ai intrerupt, numar de la capat!

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Ceau,
Natura celui ce intreaba rareori se potriveste cu natura celui ce raspunde. In cazul meu. Poate ca eu sunt cam pretentioasa. Altfel spui tu, altfel intelege userul. Cerand prudenta se poate intelege ca produci slabiciune si unde cereai tarie se aplica mai degraba violenta. Daca faci o poanta, se poate intelege ca provoci frivolitatea. N-am constatat-o eu, eu doar confirm.
De intrebat nu-i greu, mai greu e de obtinut raspunsuri pe bune la propriile intrebari.

| anonim_4396 explică (pentru Leocerba):

Postedit: glumeam, nu o lua de buna!

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu intreb pe TPU cand am nevoie de un raspuns. E adevarat, cam rar, dar cred ca este un defect al meu, tind sa-mi caut raspunsurile singura, imi place sa citesc din mai multe surse. Dar, in principiu, ai dreptate, pare ca am impresia ca le stiu pe toate. De fapt, stiu foarte putine comparativ cu stiinta lumii, dar se pare ca imbatranesc si sunt din ce in ce mai putin curioasa.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

2 Noiembrie 2011. O intrebare folositoare, un raspuns util. Probabil ca ai primit si cateva mesaje pe mail, cu alte propuneri, caci numai eu stiu 2 timisorene de top20 care erau active pe TPU in acea perioada. Sau n-ai primit? Ah, fetele astea...
Mai pune intrebari! Nu-ti fie frica, nu muscam. La vara vrei o cazare ieftina, pe litoral?

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Am primit si alte mesaje si am ales ceva din propuneri. La vara, plec in aventura, cu rucsacul si barbatul, unde ne-or duce picioarele. happy

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Ia-o pe Transalpina la deal. De cand au renovat-o e fain.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu avem masina.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Mergi cu autobuzul pana unde vrei, apoi o iei la rucsac si cort. O frumusete. Mai te opresti si pe la pensiuni, ieftin si tihnit, sa mai faci un duche.
PS. Fost, vazut, recomandat.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc. Incercam.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Bine, ne vedem la vara pe traseu.

nony
| nony a răspuns:

Eu m-am reprofilat.Imi place Faizul mai mult * si cine zicea ca nu o poate da in mintea copiilor? of of of *

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaa?
Atunci adreseaza aceasta intrebare in privat, user-ilor vizati! Aici este spatiu virtual public. The end!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Domnul Kronstadt, stim cu totii ca dvs nu puneti intrebari mai des pen'ca sunteti de obicei suspendat laughing va rog, nu va simtiti exclus! Raspundeti si dvs, nu ma supar!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis "The end!". Ma vezi cumva zambind?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ai mă, ai tras ceva la bord, de ce nu-i raspunzi, nu-ti place blondele? laughingLa-sa d'onsoara ca asa face cand cand trage la masea, are boala pe blonde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A doua variantă, știu că n-are cine le răspunde. Cât despre faptul că nu mă feresc să răspund: eu nu răspund la întrebări, eu îmi dau cu părerea. Tu?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Eu vreau sa raspund dar n-am cui. Ce vrei, nu toata lumea este capabila sa dea in mintea copiilor.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ți-a ieșit de destule ori.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu, dar obosesc repedehee hee