| Almássy a întrebat:

1. De ce localurile deschise non stop au incuietori? 2.Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori? 3. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie? 4. Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri? 5. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine? 6.Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele? 7.De ce `prescurtare` este un cuvant asa lung? 8.De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?;;;; de curiozitate;;;;:batting eyelashes

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

De ce pui astfel de întrebări?
Tot din curiozitate întreb.

| Almssy explică (pentru Musique):

De curiozitate

| Smerix a răspuns:

1.Ca sa pacaleasca paza wave
2.Asteapta ca Donald junior sa fac un Donald :-s
3. Tigaia lipeste.
4.Pentru ca este stoc limitat.
5.-2 grade.
6.Nu,tot consuma benzina.
7.Nu totul e atat dd simplu straight face
8.NU au mai avut ingrediente.
Funda!happy

| xXdoareuXx a răspuns:

1.Sa nu deschida usa vantul
2.I-a infiat
3.Prin gravitatie
4.N-are rod bun
5.De trei ori mai frig
6.Nu da mergi mai incet
7. Ca n-au gasit altu
8.De plictiseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ca să deruteze hoţii.
2. Face sex neprotejat, creşte copilul, copilul la rândul lui va face sex neprotejat şi va avea şi el un copil, copil care va fi nepotul lui Donald.
3. Cum poate.
4. Fiindcă-i o stricată.
5. Cancer de frig.
6. Nu. Trebuie să plăteşti în plus, fiindcă şoferul probabil este un cascador începător şi ai avut bafta aia să nu mori alături de el într-un accident de maşină.
7. Ca să poată fi (pre)scurtat.
8. Deoarece dacă toţi oamenii ar bea zeamă de lămâie adevărată, n-ar mai fi atât de vândut sucul de lămâie.

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveTacos a răspuns:

1.Exista vacante si sarbatori nationale, plus ca acel local s-ar putea sa nu fi fost un local de la inceput, ci poate o alta cladire.Si daca nu, daca cineva ar vrea sa cumpere un local, nu l-ar cumpara daca nu ar avea incuietoare.

In 1983 a aparut o singura banda desenata in care se vorbea despre Dumbella, sora lui Donald, ai carei copii sunt adoptati de Donald mai tarziu.

Teflonul se "lipeste" de alte metale la o temperatura foarte mare.Se creeaza o legatura care nu se poate realiza la temperatura normala la care se folosesc tigaile de teflon.

Pentru ca nu este capabila din punct de vedere biologic.Nu poate face fotosinteza.

Intrebarea nu e completa, e imposibila din punct de vedere matematic deoarece 2x0=0.Se poate insa calcula daca transformi gradele Celsius in Fahrenheit.(fara a le mai schimba la loc).

Nu. Taxiul taxeaza pe cati metri parcurge, nu pe directia in care mergi.

Ca sa nu poata fi prescurtat.Altfel ar fi un paradox.

Pentru ca oamenilor nu le place sucul foarte acru, le plac lucrurile dulci, si pe asta se bazeaza companiile ce produc suc.Sapunul de vase are suc de lamaie adevarat pentru ca are un miros placut si pentru ca contine foarte multe parti acide ce ajuta la dizolvarea mancarurilor.

| iHateStrike a răspuns:

DA.

| IBeliveICanFly3 a răspuns:

1.Ca sa fie la moda. laughing
2.Pai poate s-a casatorit, a avut un copil, si acel copil (mai tarziua devenid adult) avut alti copii. Dar nu ne spune asta pentru ca..ar fi ciudat sa le spui asta copiilor.
3...
4.Pentru ca s-a uscat.
5.Maine vor fi 0 grade.
6.Nu. laughing
7.Ca sa ne arate ca este bine sa prescurtam. laughing))
8.Pai le-au incurcat. laughing

| EleonorElena a răspuns:

1.Sa fie acolo de kiki/de forma
2.Nu stiu, poate are si nu vrea sa zica
3.Nu e lipit, cred, pus cand se face tigaia
4.Pentru ca nu e planta sa faca fructe
5.Se poate sa fie si mai frig si mai putin frig
6.Nup
7.Pentru ca asa a vrut ala care l-a inventat
8.Pentru ca asa au vrut aia!