| Boboo_7319 a întrebat:

Intrebari fara raspuns Fundiiiiitsaaa:X

1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung?

2. De ce soldatii Kamikaze purtau o casca?

3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte?

4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim"?

5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece?

6. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?

7. De ce balerinele merg mereu pe varfuri? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte?

8. Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi?

9. De ce localurile deschise non stop au incuietori?

10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre?

11. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori?

12. Adam avea buric?

13. Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni?

14. Cand faci fotografii cu Mickey la Disneyland, omul din interiorul lui Mickey zambeste?

15. Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte?

16. Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra?

17. De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?

18. Cum se va numi epoca care va succede epoca contemporana?

19. Daca despre o femeie se spune atunci cand nu este moarta ca este vie, de ce nu face struguri?

20. Cum se traduce "Ziua Pacii" in engleza fara sa sune vulgar un romaneste?

21. Daca de la inot se slabeste, unde gresesc balenele?

22. Daca uleiul de porumb se face din proumb, cum este cu uleiul de corp?

23. Daca lipiciul superglue lipeste intr-adevar orice, de ce nu si interiorul tubului?

24. De ce nu suna ocupat cind gresim numarul?

25. De ce iti trebuie programare la clarvazator?

26. Daca azi sunt zero grade, si maine e de doua ori mai frig, cat de frig va fi maine?

27. Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?

28. De ce morcovii sunt mai portocalii decit portocalele?

29. De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?

30. De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?

31. De ce Tarzan nu are barba?

32. Oamenii casatoriti traiesc mai mult, sau doar li se pare?

33. Cu ce viteza se deplaseaza intunericul?

34. Cum se impacheteaza bilutele de polistiren cand vrei sa le trimiti pachet?

35. Exista alt cuvant pentru cuvantul "sinonim"?

36. Cum ar arata scaunele, daca am avea genunchii la spate?

37. De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?

38. Un termos vara pastreaza bautura rece, iarna calda. De unde stie termosul cand e vara si cand e iarna?

39. Eschimosii orbi au caini de sanie dresati pentru orbi?

40. Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici?

Funditsaaaa:X

6 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

O sa incerc sa raspund, e foarte greu:
1.deoarece se adauga prefixul "pre" si sufiul "are" ca sa arate ca acel cuvant este mai scurt.
2.Ca sa ii protejeze.
3.Pentru ca trebuie sa fie curate sa nu intre nimic in sange, in caz ca se intampla ca Elodiei sau Madalinei Manole.
4.Sinonim=la fel, inteles asemanator
5.Pentru ca oamenilor le-ar fi scarba sa ia un soarece mort si sa-i ia aroma pentru mancare de pisici.Plus ca soarecii nu sunt asa curati iar pisicile oricum isi vaneaza singure soarecii.
6.Este lipit cu partea pe care nu e teflon deoarece pe parte de deasupra pe care se pune mancarea e teflonul si pe cealalalta care se lipeste este fier sau alt material.
7.Nu merg pe varfuri.Au pantofii cu un fel de "bot cu metal" si le ridica ca sa dea impresia ca zboara.
8.Il arunci lagunoi sau il rupi.Simplu laughing
9.Pentru ca trebuie sa fie sigure in caz de orice.Nu stii cand te trezesti cu hoti.
10.Trebuie sa fie FOARTE rezistente.
11. Poate avea verisori.Si avea nepoti de verisori.
12. Da, era om ca toti oamenii.
13.Asta e traditionala tinuta de "Super erou".
14. Da, cred ca e fericit si el.
15.Cred ca da.
16.Se refera ca nu e vie, adica vie in sensul de a fi in viata.
17.
16. O pisica nu ar sta sa o legi de o felie de unt, s-ar zbate si ar rupe felia.
17.Pentru ca ghicitoarele nu sunt reale.Sunt doar niste femei care cred ca "pot ghici viitorul".
19. Epoca "mai contemporana".laughing
20.In loc de Peace Day Day Peace.
21.Asa sunt ele de forma naturala, mai ales ca ele nu inoata ca inotatorii, fac tur toata ziua, ele mai mult stau linistite in apa.
22.Se cheama ulei de corp deoarece este de folosinta corpulu, dar este format din alte plante, necesare corpului.
23.Deoarece interiorul tubului are un fel de "ciolofan"care face sa stea lipiciul acolo, lichid, si sa nu se lipeasca.
24. Poate ca atunci acel om are telefonul inchis sau nu exista numarul.
25.Nu-mi trebuie.Sunt niste tampiti si nu este adevarat nimic din ce zic ei!
26.Cred ca -2 grade.
27.Nu pentru ca el tot te-a dus cu taxiul si a consumat benzina.
28.Asa este culoarea lor.
29. Te cred cand spui ca sunt 400 milioane de stele deoarece asa este, sunt EXTREM de multe stele, dar poate banca aceea este murdara.
30.Deoarece zeama ajuta la curatarea vaselor(u tot cu ingrediente sintetice). Dar nu e chiar zeama zeama, are si niste solutii care o ajuta sa curete.
31.Pentru ca asa este in mitologie scris.Nu se stie...
32.Nu este nici o diferenta, poate doar noroc.
33.Intunericul nu se deplaseaza, atunci cand face rotatia Pamantul, se introarce cu "spatele" la Soare iar el nu lumineaza parte aceea, iar dimineata partea aceea se intoarce cu fata la Soare si cealalta parte cu spatele.
34. Le infasuri cu o hartie mare, apoi lipesti, sau le pui intr-o cutie iar cutia o impachetezi.
35.Inteles asemanator
36.la fel, doar ca ar fi intoarse in alta parte.
37. Vor sa barfeasca cu fetele sau poate le e rusine si se gandesc ca daca vine cineva sa fie o prietena sa o anunte sau daca cumva se intampla ceva.
38.Este setat, cred ca este un buton care seteaza, vara/iarna.
39.Nu,folosesc niste "biciuri" si fac semne cu ele care sunt intelese de caini, iar cainii o iau in directia cutare.
40.Probabil o ia pe alt drum sau are masini speciale care dezapezesc.

vai, ce multe intrebari, ma doare mana crying
funda, te rog?

| Fragile a răspuns:

Scuze ca am incurcat ordinea acolo.

| Popcorncubranza a răspuns:

Super intrebarilaughing chiar ca sunt fara raspuns laughing Kamikaze probabil purtau casca sa nu ii traga curentu laughing In rest... Fara raspuns thinkinglaughing

| A12NDRA a răspuns:

Astea se numesc "intrebari fara raspuns„sa vedem daca o sa gaseasca careva raspunsurile.

| anqutsel a răspuns:

laughingrolling on the floor. Nu o sa ai la cine sa dai fundalaughing)

| rogvaiv10 a răspuns:

Exista vreo lume fara prosti?