| CrucifiedCountess a întrebat:

Adam si Eva sunt izgoniti din rai. La plecare, ei intreaba: -Doamne, cine va spala vasele? Dumnezeu le spune : -Va voi pune la o incercare. Va veti sui intr-un copac si voi da drumul la o pisica salbateca sa va chinuie. Cine va vorbi primul, acela va spala vasele toata viata. Zis si facut. Vine pisica si se urca pana la Eva, o zgaraie pe picioare, o musca, Eva, nici un cuvant. Trece pisica la Adam. Il zgaraie pe picioare, il musca, se ridica mai sus si observa intre picioare doi motocei. Pisica incepe sa se joace cu ei si la un moment dat, observa ca un soricel ce era ca mort, incepe sa se miste si sa creasca. Si-a luat atunci pozitia de asalt, dar cand sa sara, Eva a urlat: - Zat! fir-ai a dracului! De atunci a ramas lege: femeia spala vasele.

5 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Ce nu face femeia pentru un soricel rolling on the floor

| CrucifiedCountess explică:

Bula ajunge pe Marte si se intilneste cu o martianca.Martianca avea
in fata o oala mare in care tot amesteca. Bula o intreaba de ce tot amesteca
in oala.
-Pai, fac copii, raspunde martianca.
-Cum!? Arata-mi si mie!
Martianca varsa continutul, face o serie de gesturi si apar o serie
de puradei.
-Misto!, zice Bula. Dar la noi nu se fac asa.
-Dar cum se fac la voi?
-Ei, altfel!
-Arata-mi si mie!
Se pune Bula si ii arata, si ii tot arata, pina oboseste.
-Si copiii cind apar?, intreaba martianca.
-Ei, copiii peste 9 luni.
-Si de ce te-ai oprit din amestecat?

| sese a răspuns:

Bancul era cu o familie de rusi si tot cu spalatul vaselor.Este un banc care trebuie spus fara perdea.
Cina la Stepan Stepanovici cu sotia Tamara si Nadia fata. Dupa masa :cine spala vasele? Stepan zice stati jos in jurul mesei si care o vorbi primul le spala. Zis si facut.Vine Aliosa prietenul Nadiei buna seara! astia nimic. Ma ati patit ceva? nimic.Se duce la Nadia : ei! nimic. O pune pe masa si ...sex.sex.Nadia tot nimic.Se duce la Tamara:mama ce se intampla v-ati suparat? nimic. Repeta figura si cu Tamara.Se duce la Stepan si mangaindu-l si zi tata cum ii? nimic iar il mangaie la care Stepan :in cazul asta ma duc sa spal vasele! si de atunci unii barbati mai spala vasele!

| sese a răspuns:

Bancul era cu o familie de rusi si tot cu spalatul vaselor.Este un banc care trebuie spus fara perdea.
Cina la Stepan Stepanovici cu sotia Tamara si Nadia fata.Dupa masa :cine spala vasele ? Stepan zice stati jos in jurul mesei si care o vorbi primul le spala.Zis si facut.Vine Aliosa prietenul Nadiei buna seara ! astia nimic .Ma ati patit ceva ?nimic.Se duce la Nadia : ei !nimic.O pune pe masa si ...sex..sex.Nadia tot nimic.Se duce la Tamara:mama ce se intampla v-ati suparat?nimic .Repeta figura si cu Tamara.Se duce la Stepan si mangaindu-l si zi tata cum ii? nimic iar il mangaie la care Stepan :in cazul asta ma duc sa spal vasele! si de atunci unii barbati mai spala vasele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul martor la accident este un copil.
Un politist vine si-l intreaba:
-Ma copile de ce a cazut omul ala de pe schela?
-Pai l-a batut D-zeu.
-De ce l-a batut D-zeu?
-Ca a injurat.
-Si cum a injurat?
-F***-ti Dumnezeii matii de copil, nu mai scutura schela!