| 19marian60 a întrebat:

De ce au fost izgoniti din Rai, Adam si Eva?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Din pricina neascultarii de Dumnezeu.

14 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Am o idee mai bună cum să aflii, te duci să asiști la o lecție de religie de clasa 1 și toate întrebările de genul o să-ți fie lămurite.
Oricum, Adam și Eva n-au fost izgoniți din rai pentru că raiul nu există, caz închis.

| Angel0 a răspuns:

Bine ar fi daca ai putea sa-i intrebi personal.

| Danutza27 a răspuns:

Uite inca unul care a luat de buna prostia"Cititul dauneaza grav sanatatii" pune mina pe Biblie citeste si apoi intreaba punctual.

| ZvT a răspuns:

S-a bagat in viata tinerilor ca un supozitor. Trebuia sa ii lase sa faca ce vor, sa cunoasca binele si raul, sa ii lase sa aleaga ei ce e mai bine pentru ei. Daca cei doi tineri si sarpele au gresit, de ce restul animalelor trebuie sa sufere traind pe lumea noastra. Dumnezeu nu a fost rezonabil din punctul asta de vedere.
Ce altceva a mai spus dumnezeu sa nu facem pentru ca ma gandesc serios sa ajung in rai. Am auzit, din surse sigure, ca acolo e viata...

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

De betivi ce erau! Au facut tuica la cazan din marul interzis!

| blueangel99 a răspuns:

Pentru că au mâncat din mărul din care Dumnezeu le-a spus să nu mănânce. Au mâncat pentru. că i-a ispitit Satan.

| Birjaru a răspuns:

Ca s-au fu.t.ut, da le-a fost frica s-o zica de-a dreptu, asa ca au bagat-o pe aia cu sarpele...eva chiar a fost ispitita de sarpe, de sarpele lu adam.

| 19marian60 explică:

Danutzo, vorbeste daca stii daca nu taci si citeste ce au scris altii.
Cat, despre ce si cat au citit altii abtine-te, te rog!(asta ca sa fie punctual)

| 19marian60 explică:

Larix,iti ofer exclusivitatea, du-te la ei (zi-le de mine si te vor pe`rimi regeste)si ramai acolo pana-ti vor da raspunsul! bafta!

| lalalalallll a răspuns:

Pentru că D-zeu le-a zis să nu mănânce mere din pomul său, dar un înger rău le-a spus apoi că nu are nimic dacă mănâncă, și, au mâncat.

| TDman a răspuns:

LOL...ce raspunsuri tampite...

Au fost izgoniti deoarece au mancat din marul din care Dumnezeu le-a spus sa nu manance, la indemnul diavolului transformat in sarpe.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu au ascultat de porunca lui Dumnezeu, singura de altfel.

Si pe langa asta, nici nu si-au recunoscut vina cerandu-si iertare, ci Adam a dat vina pe Eva, iar Eva pe sarpe.

Asta nu mai conteaza acum happy Important este ca noi sa facem ascultare de cuvantul lui Dumnezeu.

| ILŞMM a răspuns:

Pentru că au mâncat din mărul din care Dumnezeu le-a spus să nu atingă acele mere.

| gigabyte a răspuns:

In primul rand pentru ca nu au ascultat porunca lui (sa nu manance din marul cunostintei binelui si raului) si in al doilea rand pentru ca nu au vrut sa isi recunoasca greseala si au dat vina unul pe celalalt.