| yuli10 a întrebat:

Am auzit si eu o faza draguta aseara. E mai mult o povestioara decat o intrebare, si m-am gandit sa o impart cu voi:

Un soricel fugind de pisica ajunge in hambarul vacii si in disperare ii spune "Ascunde-ma!". Vaca da o balega direct pe soricel dar il ingroapa pe tot cu exceptia cozii si pisica intrand o vede.
Morala?
- Nu intotdeauna cel care te baga in rahat iti vrea raul;
- Nu intotdeauna cel care te scoate din rahat iti vrea binele;
- Daca te bagi in rahat, baga-te de tot!

Adevarat?
Mai stiti astfel de povestioare?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu cu o pasarica inghetata de frig. dupa ce face vaca o balega pe ea si-a revenit.si a inceput sa cante. a venit pisica a sterso si a papat-o.morala, la fel doar o adaugire. daca ti-e cald si bine. tineti pliscul.

2 răspunsuri:
| I'm just me a răspuns:

Nu stiu dar e foarte tare

Răspuns utilizator avertizat
Întrebări recente