| anonim_4396 a întrebat:

Apocaliptic partea 1
2020 (am 20 de ani. Heheee :]] ) viata devenea din ce in ce mai grea. Toata TPU-tenia fusese invadata de roboti. Oriunde te uitai vedeai doar ruinele caselor, cioburile geamurilor înfipte adânc in pământul rece si umed. Nu mai era picior de om. Robotii invadasera pământul. Cerul era un abis negru pătat de poluarea robotilor.
Undeva in adâncul pământului, se afla o baza militara. Singurii oameni ramasi erau Depressa, Karima, Kama, Mad, Doub, Sleep, Suck, Croampa, Mineru si Daisuki. Ei erau singurii ce puteau salva lumea. Desigur, trebuia sa-i salveze pe amicii lor rapiti de roboti: Sergiu, Killy, Sweety, Jony, Freaak si Blitzi.
-In baza militara-
-Unde sunt? Spuneti sau va fac bucatele! Dati-mi sticlele înapoi. (Suck)
-Usor, usurel, poate ca e mai bine asa (Karima)
-Nu-mi spui tu mie ce e mai bine, clar? (Suck)
- Ba, stiati ca daca nu bea, devine...cum e acum. Plus ca nici eu nu mai am ce bea. (Sleep)
-Trebuie sa ne concentram la salvarea lumii, nu la bautura (Kama)
Intre timp, Depressa si Daisuki se întorc de afara.
-Ba. E un frig afara, de te..pfai Doamne. (Daisuki)
- Gata, maine voi duceti gunoiul, ca misuna robotii pe afara ca sobolanii. (Depressa)
- Ce naiba, ati pus sticle la gunoi? Ca s-a auzit ceva spargandu-se. ( Daisuki)
Suck se uita ca un nebun la fetele inghetate de aprigur ger de afara.
-Voi mi-ati aruncat sticlele!
A început sa alerge spre ele, gata sa le strângă de gat, impingand-o pe Karima din fata lui, dar Croampa, maestru in arte martiale, a reusit sa-l lesine cu un croseu de dreapta.
-Ai avea tu mânuirea armei in sânge, dar la o lupta corp la corp te fac. (Croampa)
Suck da cu pumnul in podea si lesina la loc. (probabil nu ametise destul).
- l.o ce frumos doarme, spune Daisuki in timp ce se uita la el. Mă duc sa-i caut prin buzunare.
- Daca ar fi asa si când e treaz. (Karima)
- Dar când a mai fost el treaz? (Depressa)
Karima si Kama stau pe gânduri.
-Nu, are dreptate. (Kama)
-Bine punctat. (Karima)
-Ba nu mai poate omul sa doarma de raul vostru. (Mineru)
Coboară Mineru aproape adormit.
-POW! POW! PUM!-
-Ce a fost asta? (Kama)
- Mad si Doub unde sunt? (Depressa)
-Sus nu sunt, nu i-am vazut (Mineru)
Toti se uita unul la altul speriati...

37 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Toată TPU-tenia fusese invadată de roboți.
Nu mai era nici urmă de om. Depress înnebunise de la dispariția lui Doub, Daisuki fusese ucisă când voia să facă pe eroina, Croampa și Minerix au fost transformați în roboți, avionul în care era Karima fusese deturnat, Freak și Kama au fost pierdute în spațiu iar Fabulosu înnebunise deoarece nu mai exista nicio femeie pe planetă.
În tot acest timp, Suck era hotărât să facă ceva, așa că se ascunse în beci, probabil mort de foame acum.
Ultima zi înainte ca roboții să distrugă TPU-tenia aducea cu sine noi speranțe și vise. În licărirea ultimei raze de lumină, o față cunoscută își face apariția. Era Sleep care vă aduce la cunoștință că povestea lu' Daisuki e varza.
Pace.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Vezi tu la sfarsitul povestii. Cu capul in jos, legat de un stâlp mori.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot să aleg de cine să fiu omorât?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Nu. Doar eu fac onorurile.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

A da, acum mi-am amintit. La o întrebare, ai recunoscut (oarecum) ca nu tu esti cel din poza. Deci practic eu am avut dreptate si tu esti obligat prin lege sa spui adevărul. Recunoaste.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce adevăr? laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Stii tu ce adevăr, las' ca aflu eu.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Serios, n-am idee despre ce vorbești.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Recunoaste ca nu tu esti cel din poza aia. Stii tu, am mai avut discutia despre...auzi, lasa.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Evident că nu sunt, ăla are vreo 120 de kg. Ți-am comentat un răspuns acum mult timp, legat de oameni "plinuți". Când mi-ai răspuns la întrebare, aveam poza lui în față pe facebook. Am pus-o și pentru că mă gândeam c-o să-ți amintești de momentul ăla în care ți-am spus că...
Mi-e greață de ei. Toți se plâng că sunt grași cu șaorma în mână.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Deci...de 1 an te bat la cap sa arati o poza, m-am saturat eu sa întreb. De ce nu vrei?

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 3 ochi.

Prefer să fiu anonim laughing

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Tot aflu eu. Nu stiu cum, da vad cum fac. laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Îți urez baftă.

| Doub a răspuns:

Uuuu, ce fain.

Unndee sunt eu cu Mad?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Nu stric surpriza.

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Pfff, ok.sad

| RainmakerX a răspuns:

Fainut...m-ai tinut in suspans la inceput.
"si Blitzi". Am crezut ca murisem...e bine si prizonier big grin

| KamaSutra a răspuns:

Suck e asa in toate povestile straight face

| anonim_4396 explică (pentru KamaSutra):

Pai asa e si când nu.l punem in povesti. Ce sa fac si eu, spun adevărul. laughing

| LePotato a răspuns:

Suspans...laughing)

Hai cu part II big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Suck a răspuns:

Croampa a dat in mine? Il bat cu şlapu pana spune piua.

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Stai sa vezi ce patesti in partea a 2-a.

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda... o sa faci tot posibilul ca sa ne sarutam iarlaughing

| anonim_4396 explică (pentru Suck):

Nu cat timp povestea e scrisa de mine. tongue

| Suck a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa ca mi@a zis karia ca tu ii tot spuneai ca vrei sa ne sarutamlaughing

| LaughingKarima a răspuns:

Ooooooo tensiunea e in aer! Pune repede partea a doua femeie!

| anonim_4396 explică (pentru LaughingKarima):

:]]
Auzi? Ciel era fata si a devenit băiat când si-a vândut sufletul lui Sebastian?

| LaughingKarima a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu cred, de ce?

| TiberiuFasole a răspuns:

Funzile sunt tari. Faina poveste, am avut si eu cateva mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

T/A isi revine big grin.
Misto poveste.

| L1feDRAIN a răspuns:

Sincer, chiar mi-a placut ideea e buna, dar ceva nu imi place: Unde e L1feDRAIN?! Nu ma intereseaza ce tip de personaj (pozitiv/negativ) o sa fiu, dar daca nu ma vad in partea a 2a ma supar ))

Apropo si eu sunt nascut in 2000 tongue

| anonim_4396 explică (pentru L1feDRAIN):

Ai noroc. Tocmai ce postasem a 2-a parte ai mi s.a închis telefonul. Acum o iau de la capăt.

| L1feDRAIN a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

Nice.

| Vlach a răspuns:

Eu nu sunt mort, sunt ascuns intr-o pestera tongue

| SuntFataInPlm a răspuns:

N-am citit ca e prea lung :c