| anonim_4396 a întrebat:

UApocaliptic partea a5-a
"Totul era asa frumos, zambetele copiilor ce răsunau la orice colt de strada, pasarile ce purtau printre nori cântece mirifice, zgomotul masinilor ce zguduiau pământul din cauza vitezei ilegale, vocile celor dragi, toate astea sunt pierdute in urma amintirilor noastre. Nici amintiri nu le putem numi, ci povesti, iar noi vom fi niste legende. Legende vii."
Toate aceste gânduri ii strabatura mintea lui Daisuki in timp ce era carata de o monstruozitate de tinichea. Se uita in stanga si o vede pe Karima. Parul negru ca cerul unei nopti profunde de vara ii acoperea fata lipsita de expresie, in dreapta era Croampa adormit, purtat pe bratele ului robot. Dupa un drum de 5 minute, cei trei au fost legati de undeva de tavanul unei încăperi infernale, iar creaturile disparusera undeva in spate.
-Unde suntem? Întreabă Karima confuza.
-Se aude un ticait, sper ca nu sunt bombe. zice Daisuki speriata.
-E un cronometru, uitati acolo, dar ce numara?
Croampa nici nu apuca sa termine ca sforile de care erau legati se lasara in jos.
-Zilele noastre, ce sa numere. Zice Daisuki.
-Eu cred ca secundele. Zile cine stie daca mai apucam. Spune Karima.
Jos, se aflau puii acelor monstruozitati. Cei 3 erau hrana micutelor aratari flamande. Teama ii cuprinsese de-a binelea.
Intre timp, ceilalti ii căutau, cu speranta sa ii găsească in viata.
-Ne-au înconjurat, nu e bine... Spune Kama in timp ce se uita la bratara.
Toti se strâng intr-un grup undeva la mijlocul unei rascruci de drumuri. Creaturie erau in fiecare colt, nu aveau scăpare. Puteau doar sa lupte. Cand creaturile se reped la ei, de undeva de sus, cade un necunoscut ce arunca cu bombe spre roboti. Acestea ii anihilează, dar nu era destul. Măcar le oferise cale libera.
-Tu cine esti? Întreabă Mineru.
Tipul nu scoate vreun sunet. Sta cu privirea in jos, sub gluga intunecata.
Mad se apropie de el.
-Mă auzi?
-Hei, spune ceva! Zice Killy.
Sleep se duce la el hotărât si ii da gluga jos.
-Ramles? Esti, viu? Puteam sa jur ca te-au ciuruit in ziua in care ne-au atacat. Zice acesta cu o voce uimita.
-De ce nu spune nimic? Hei, omule esti traumatizat sau ce? Întreabă Fabulosul.
Ramles avea un cip introdus in gat ce nu-i permitea sa vorbească. Life observase asta, si pricepandu-se la tehnologie, îl da jos.
-Mă bucur atât de mult sa va vad. Doamne, e iad aici, am scăpat cu greu de ei. Zice Ramles simtindu-se linistit.
Eroii ii explica ce se întâmplase si pleacă sa-i caute pe ceilalti. Pe drum se întâlnesc cu o grămadă de creaturi. Încep sa traga. Războiul stelelor ce sa mai. Erau inconjurati de gloante, dar reusesc sa scape cu bine. Isi continua drumul pana când:
-Ba, ia fiti atenti, cu cine seamănă robotul ala? Zise Fabulosu' râzând.
Toti se uita la robot ai încep sa rada. Doar Suck nu intelegea.
-Ba, Suck astia au facut o copie dupa tine, păcat ca nu le-a iesit. Zice Sleep râzând.
(Asa arata robotul, pentru nestiutori.
http://194.88.148.40/? mmid=7cec1df7a4e030a62
-Sa-l anihilam! Spune Mineru in timp ce trage in robot fata mila.
-Nuuuuuu...striga Suck.
Dupa ce robotul cade la pământ acesta se apropie de el si spune.
-Exista un singur zeu pe pământ, nu fi trist. tabla.
Se ridica si ii da un picior.
Deodată se aud niste tipete din spatele usii care se afla in fata eroilor. O lumina rosie cuprinsese toata sala din spatele usii.
- O Doamne..nu e de bine. Spune Depressa agitata.
Acestia deschid usa iar acolo...
Va urma.

13 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Hei, Daisuki!
Ce faci?
Faină poveste.
Când se termină?

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

Mai am o parte.
Stiu ca o spui pentru ca e prea lunga :]]

| KillMePlease a răspuns:

llllikeeeeeeee

| raMLesS a răspuns:

Da fămă şi pe mine mai important, vreau să apar mai des, ai lăviu pentru episod, glumesc ahahhah.

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Pai mai am decât o parte si termin. Da promit ca te fac mai important in alta. laughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti pe filologie, nu, copilule?

| anonim_4396 explică (pentru SergiuBoss11):

Da, copilule.

| LePotato a răspuns:

Nu functioneaza link-ul

Si GJ din noutongue

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Acestia deschid usa,mai precis fabulosul o face,si dincolo de ea ce sa vezi,un club de streptease,iar la bara cine crezi ca era?

Increfu@kingdibil,desi eroi se asteptau la asta,pe bara,dansand in cel mai scarbos mod,atat de scarbos incat suck a vomitat pe sleep,era nimeni altul decat ArabesqueInfinyteLove,zis si dante.
Cand a vazut asa ceva depress a lesinat,de ras,daisy a vrut sa fuga,dar suck o prinde si ii spune pe un ton serios
-Stai cu noi,ori suferim toti, ori nici unul!
Toata lumea se uita socata si oripilata pana cand minerul scoate tarnacopul si arunca cu el in dante, iar dante pica intr-o balta de sange, o balta de sange roz, desigur.

--va urma--

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

rolling on the floor)) mor aici... laughing)

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu draga, nu ai de ce sa mori. Poti sa stai linistita ca dante e mort, nu o sa mai vezi asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Mor de ras. laughing altceva

| L1feDRAIN a răspuns:

Perfect. x2