| Abcfunny a întrebat:

- Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?
- De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
- Oare analfabetilor le place sa manace supa facuta cu paste in forma de litere?

- De ce poate sosi acasa o pizza comandata, mai repede decat ambulanta?
- De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?
- De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?
- De ce se vand pachete cu cate 10 bucati crenwursti pentru hot-dogs, iar cornurile pentru hot-dogs se vand in pachete de cate 8 bucati?
- De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
- De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe ‘START’?
- De ce nu se fac conserve cu hrana pentru pisici cu aroma de soareci?
- De ce se sterilizeaza acul serigii inainte de eutanasie?
- Fiecare avion este dotat cu doua cutii negre, indestructibile. De ce nu se construiesc avioanele in intregime din acest material?
- De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste ‘terminal’?
- De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
- De ce pilotii kamikaze purtau casca de protectie?
- Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia ‘INTERZIS A CALCA IARBA’ in mijlocul peluzei?
- Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
- De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
- De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
- De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?

17 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Ptc. la unii oameni prostia e "instinctiva"winking

Stefan
| Stefan a răspuns:

Permanent ne intrebam de ce? La unele intrebari gasim raspuns si in baza raspunsurilor care le descoperim o ducem foarte bine. Sunt si intrebari la care nu le gasesti raspuns niciodata, ti se da un diiagnostic si toti membrii familiei stiu ca ai cancer si nimeni nu vrea sa-ti spuna... te intrebi...de ce!

| M4RK a răspuns:

2. da asa mai invata si ei.
3.nu stiu
4.pentru k e super "destept
5...nu mai stiu cryingsadbig grinbig grin

| Annitu a răspuns:

Ma dau batuta...:-s Nu stiu...

| andreig a răspuns:

Hai ca-mi placura toate intrebarile! Sunt geniale! Hai sa-ti zic si eu una: "De ce nu putem raspunde la intrebarile tale?" laughing

| alexdop21 a răspuns:

Am raspuns pentru aproape toate, stai sa vezi :
1.In mod normal vezi vitelul care are instinctiv asta cu suptul de la vaca, te uiti si vezi ce suge el de acolo, incerci si vezi ce iese!
2. Din senzatia de stricat, crezi ca s-a stricat dar nu te gandesti pe loc la faptul ca poate nu mai are baterii, esti frustrat
3.Pentru ca e ceva frumos si nu neaparat ca sunt litere cifre sau altceva doar pentru a nu fii banali si sa manance ca toti ceilalti
4.Nu e cazul tot timpul, ambulanta poate sosii mai greu pentru ca nu esti singurul/a care are nevoie de o ambulanta
5.Treaba cu cola light e chiar idioata pentru ca se ia din conceptia de dieta, cu toate ca baga in ei numai prostii, si unora chiar le place cola light (mie de exemplu)
6.Pentru ca sunt obligati prin lege ca atunci cand amenajeaza o parcare sa aiba si locuri speciale pentru handicapati
7.Pe asta chiar nu pot sa ti-o spun ca nu sunt fan hot dog made in home, mai bine il cumpar
8.Pentru ca sucul de lamaie trebuie sa fie si placut la gust, iar daca iei o lamaie si o storci dupa care o bei nu e la fel cu sucul ala prost de lamaie, iar acum ne-am obisnuit cu totii ca asa ar trebui sa aiba sucul de lamaie gust
9.Pentru ca in butonul start gasesti mai multe aplicati executabile, deci care pornesc un program!
10. Ce aroma are un soarece? Stii tu sigur ca nu e si carne de soarece in conserva?
11.Nu se sterilizeaza special pentru eutanasiere, doar ca nu se fac ace speciale pentru eutanasiere si toate acele sunt sterile!
12.Pentru ca o cutie neagra ce e destul de mica poate cantarii si pana la 25 de kile, iar materialul din care este facuta este un material foarte greu si foarte scump, iar puterea cutiei nu sta neaparat in materialul sau ci in modul in care este construita (rezistenta sa )!
13. Terminal este folosit asa pentru ca acolo termini orice relatie cu aeroportul respectiv, te urci in avion si pleci, terminal poti sa il mai iei si pentru ca acolo este punctul in care parasesti o tara, si tot asa!
14.Pentru ca te stergi pe tot corpul, dar tu poti sa garantezi ca esti curat/a pe intregul corp?
15.In casti pilotii kamikaze aveau si castile cu microfonul cu care comunicau cu fortele lor
16.Inaintea plantarii gazonului, sau stii ca traim in romania si legea nu e lege chiar pentru toti! Daca o iei asa, dar pe cealalata parte este vorba despre calcarea in masa a ierbii, adica daca tu esti pe iarba o sa vina si un prieten de-al tau cu iubita sa si tot asa pana va strangeti 20 de insi care tavaliti iarba, si pe langa voi se mai formeaza inca 10 grupuri de a cate 20 de insi!
17.Nici la asta nu stiu raspuns, pur si simplu nu iti dai seama
18. Exista Noe, sau a existat? Ce a facut cu microorganismele care traiesc in pomi, in iarba, alea nu au murit, si daca au murit cum de au inviat? Fara ele ciclul vietii nu ar mai fii complet.
19.Pentru ca pauza are tot felul de denumiri, pauza de tigare, de masa, de ceai, de cafea
20. Pentru ca lana naturala lipita de pielea unei oi vii nu se strange asa cum nu se strange pielea pe tine, iar cand e data jos nu mai are aceeasi elasticitate
21. a)Pentru ca exista tot timpul o situatie de criza si poate este nevoie sa inchida magazinul o zii doua. b)pentru ca usile se fac cu sistem de inchidere standard

Si acum ca am terminat sper ca nu crezi ca fac pe desteptul numai ca am vrut sa demostrez ca fiecare intrebare, sau aproape fiecare dintre ele, are raspuns!

| I'm just me a răspuns:

Alte intreari nu mai ai?

| idanna a răspuns:

Multe intrebari, amuzante si chiar interesante...

| Casiana a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume in care anumite intrebari vor ramane fara raspuns...

| Criiss16 a răspuns:

Intrebarile astea nu au un raspuns.

| asya a răspuns:

Panourile cu interzis a calca iarba se pun inainte ca aceasta sa creasca...adica,cand este sadita! Blana de pe oi este lipita de muschi care sunt la randullor in jurul oaselor...deci e imposibil sa se,, stranga" blana pe oi! Normal ca cei ce lucra la Lipton au pauze de cafea... dar probabil beau ceai in locul acesteia. e mai sanatos! Noe trebuia sa salveze animalele.nu sa le omoare...asa putea sa omoare alte animale mai periculoase...Intr-un dictionar daca iti dai seama k un cuvant este gresit inseamna ca ai cultura generala! Nu stiu ce-s aia piloti kamikazi! Cutiile negre dincate stiu eu contin creierul avionului... cele 2 emisfere...noi nu suntem facuti din creier in intregime! Medicii veterinari trebuie sa stie dc... dar banuiesc ca se sterilizeaza pentru a nu aparea efecte secundare inainte de moartea animalului...deoarece aceastanu se produce instant! Pisicilor nu leplac neaparat carnea soarecilor...ci provocarea de ai prinde! Trebuie apasat start...pentru k incepi un proces...si anume cel de inchidere al PC-ului! Zeama de lamaie curata foarte bine...si inlatura mirosul ff bine...de ex cand cureti usturoi da-te cu zeama de lamaie si trece! Pe cand multa lamaie nu face prea bine stomacului, dar vaselor da! Ce parere ai de crenvusti la bucata la fel si cornurile(kaufland)?! Pentru ca in orice parcare trebuie sa existe asemenea locuri... poate sunt handicapati ce vor sa priveasca...Eu comand de obicei sprite nu cola light! Si sunt sigura k multi comanda cv diferit de acel meniu! Pizzeria mea preferata e joc la coltul blocului, iata dc! Dar totusi, eu is mai pretentioasa...pana o face cumimi place mie poate ajunge ambulanta mai repede! Da le place supa cu litere...deoarece nu trebuie sale citeasca ci doar sa le inghita! Apasam mai tare, pentru ca ne e lene sa schimbam bateriile... apasam mai tare pana face conexiunea cu tv! Si ultimaaa...de fapt prima... cel ce a descoperit laptele trebuie sa fi fost baiat...sau lesbiana!

| cristina_4037 a răspuns:

Mama, mi-au placut la nebunie toate, o sa le copiez intr-un word document :X:X Super tare, ENIGME big grin

| Abcfunny explică:

Alindoolce ba ia mai taci nu am scris nicaieri ca le-am compus eu. angry

| dudu_4306 a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume nebuna nebuna... Dar la intrebarea cu cutiile negre am un raspuns. Daca avioanele ar fi fabricate folosind aliaj ca cel al cutiilor negre, probabil n-ar putea zbura din cauza masei, ar fi exagerat de scumpe si oricum pasagerii n-ar supravietui socului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebari fara raspuns laughing

| .-RaZvY-. a răspuns:

Fara raspunswinking

| alindoolce a răspuns:

happy si zice lumea ca cocalari dau copy paste laughing)) laughing lol raluko daca ai o intrebare care iti vine in minte pune-o nu copia laughing ca nu-i frumos