| norbee1994 a întrebat:

− De ce poate sosi acasa o pizza comandata mai repede decat ambulanta?

− De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o portie mare de cartofi prajiti si o cola light?

− De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?

− De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?

− De ce pentru a inchide programul Windows trebuie apasat mai intai pe "START"?

− De ce se sterilizeaza acul seringii inainte de eutanasie?

− De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"

− De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?

− De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?

− De ce pilotii kamikaze purtau casca de protectie?

− Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia "INTERZIS A CALCA IARBA" in mijlocul peluzei?

− Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?

− Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?

− De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?

− Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?

− De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?

− De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?

9 răspunsuri:
| AudImagini a răspuns:

Hmm.mult de citit.

| αηηα a răspuns:

Prea mulţi 'de ce'...

| Ingerash a răspuns:

Hmm.misterele vietii.

| Cereala a răspuns:

Chiar am sa ma gandesc la aceste intrebari chiar acum *adoarme*

| Frunziix3 a răspuns:

Mi-ai dat de gandit.thinking

| Shiva a răspuns:

e a doua oara cand pui numai tu porcaria asta.

| nobody2011 a răspuns:

− De ce poate sosi acasa o pizza comandată mai repede decât ambulanţa?
Pentru ca lumea e nepăsătoare.

− De ce lumea comanda un cheesburger dublu, o porţie mare de cartofi prajiţi si o cola light?
Vor să fie jmecheri.

− De ce putem gasi un loc de parcare rezervat pentru handicapati in fata patinoarelor?

Poate le place spectacolul.

− De ce pentru a inchide programul Windows trebuie apasat mai intai pe "START"?
Pentru a avea timp sa salveze fişierele şi alte prostii d-astealaughing

− De ce se sterilizeaza acul seringii inainte de eutanasie?
Nu vor sa se riste daca se înţeapa asistenta cu el.

− De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"?
Cine ţi-a zis că-i sigur?[.]

− De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite? â
De nervi.

− De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
Păi, înainte sa ne curăţam eram murdari

− De ce pilotii kamikaze purtau casca de protectie?
Ca să nu moară înainte de atentat.

− Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia "INTERZIS A CALCA IARBA" in mijlocul peluzei?
Amatori de doi banioh go on

− Atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment?
Ţâţa.

− Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
Păi...nu ne dăm seama.

− De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
Habar n-amchatterbox

− Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
De ceai, poate.

− De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
Pentru că sunt curăţate cu prosopul.

− De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?
De şmecheri.

| DnlG a răspuns:

Ce tare

| Katalyna2011 a răspuns:

Prostia laughing)

Întrebări recente