| Rocsaanna a întrebat:

Daca nai ocupatie raspunde la intrebari:

1.-De ce poate sosi acasa o pizza comandata, mai repede decat ambulanta?
2.- De ce se vand pachete cu cate 10 bucati crenwursti pentru hot-dogs, iar cornurile pentru hot-dogs se vand in pachete de cate 8 bucati?
3.- De ce cuvantul "abreviere" este atat de lung?
4.- De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
5.- De ce sucul de lamaie este facut din arome artificiale si detergentii de vase se fac cu lamai adevarate?
6.- - De ce daca zborul avioanelor este din ce in ce mai sigur, aeroportul se numeste "terminal"?
7.- De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
8.- De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
9.- Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia "INTERZIS A CALCA IARBA" in mijlocul peluzei?
10.- Oare analfabetilor le place sa manace supa facuta cu paste in forma de litere?
11.- Oare analfabetilor le place sa manace supa facuta cu paste in forma de litere?
12.-Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
13.- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
14.- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
15.- De ce magazinele deschise 24 de ore din 24 au incuietori?
16. Daca o pisica pica mereu in picioare si daca o felie de paine unsa cu unt cade mereu pe parea unsa ce s-ar intampla daca am lega o felie unsa cu unt de spatele unei pisici?

Cel/cea care raspunde primul/prima ia funda restul voturi.

Răspuns Câştigător
| elenutza27 a răspuns:

2.Cei de la pizza primesc bani cand vinn, salvarea nu primeste decat mai multa oboseala.
3.Ca sa se mai cumpere un pachet de cornuri.
4.Asa este el.
5.Poi daca producatorii vor sa ne imbolnaveasca fac tot posibilul nu? Si ce sa faca cu lamaile naturale? Le pun si ei in detergenti ca doar nu ne ajuta pe noi cu nimic.
6.Sa ii pacaleasca pe cei care vor sa se omoare prin aceasta metoda.
7.De nervi.
8.Se mai murdaresc si ele si se aduna microbii pe ele.Sa nu ajungem la ziua cand ne vom sterge pe maini cand suntem curati si sa scoatem mainile murdare din prosop.laughing
9.Inainte de a se planta gazonul, un om se duce si pune panoul.
10.De unde sa stie ei ca alea sunt litere?laughing) Mananca acolo orice.
12.Nu ne dam.Tot ce spune dictionaru e adevarat pentru noi.
13.laughing Nu cred. Poate doar de un lipton.
14. ___________
15.Pentru concedii.
16. Pisica va cada in picioare si felia de paine cu unt va fi teafara sus, pe pisica.

Scuza-mi greselile de scriere.M-am incurcat si pe la innumararea propozitiilor. La 23 fara 20 de min ce sa mai fac...
Oricum, mi-a facut placere sa raspund la intrebari.

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Sunt intrebari foarte interesante dar nu primesti raspunsuri pentru ca ai pus prea multe la gramada. Puteai si tu sa intrebi in reprize de cite patru intrebari deodata lumea iti mai raspundea.Dar 16...intre timp raspund la alte 16 intrebari si primesc de 16 ori 1oo puncte iar aici primesc doar una suta pentru aceeasi cantitate de raspunsuri.Asta e.In rest cred ca ti-ar raspunde multi cu placere la intrebari dar nu la asa de multe dintr-o data.

| TeoPT a răspuns:

De mere.

T/A-ul e mai jos.

| RaInBoW_6912 a răspuns:

1/Deoarece ambulanta face popas la pizzarolling on the floor
2/Deoarece 2 crenwursti sunt mancati de soareci
3/Era si mai lung dar Base a mancat din e; laughing
4/Care e diferenta? noi lingem avsele pana sa mancam e la fel Ca LIMONADAlaughing
5/__________
6/Deoarece este un centru militar inbunatatit cu pernelaughing
7/am mancat multe dulciurihappy
8/Deoarece cand ne spalam la poponet lasam urmelaughing
9/o pui cu macaraualaughing
10/Macar sa le manance decat sa le invete:p
11/________
12/Ne uitam in dictionarul pentru dictionartongue
13/Nau voie ca li se pune in gat de la atat ceailaughing
14/_____________
15/Ca sa nu le fure hotii cand sunt la veceulaughing
16/Ar mancao soarecii:p

| Rocsaanna explică:

Mi-au placut raspunsurile voastre dar din pacate primul care a raspus l-a luat fundita, as fi dat la toti, pentru ca toti le aveti bune dar... ceilalti o sa aiba voturi

| RaluCool a răspuns:

Interesante intrebari...
1. Foarte logic! Medicii in Romania nu prea isi dau interesul si nu au echipament performant, mici intr-o stare buna macar...
2. Pt ca nimeni nu se gandeste ca ar fi normal sa fie 10 cornuri.
3. Este pe dos, cam ca Romania...
4. Sucul de lamaie este artificial pentru a rezista mai mult si pentru a avea un gust bun, iar detergentul de spalat vase contine extract de lamaie pentru ca lamaia are niste proprietatii ce te pot ajuta sa cureti mai usor.
5. -
6. Nu stiu. Poate vine din alta limba si a fost tradus gresit.
7. Pt ca incercam sa apasam mai bine, pentru ca prima oara nu s-a intamplat nimic.
8. Pt ca vrand nevrand ele se murdaresc.
9. Ele sunt puse cand un teren cu iarba a fost proaspat facut, si se vrea sa ramane la fel de nou ca in prima zi.
10. Depinde... Fiecare cu gusturile lui.
11. -
12. Pai, nu cred ca ne dam seama...
13. Da, pana la urma de ce nu? Cred ca ei beau cafea in pauza, si in timpul serviciului numai suc Lipton.
14. -
15. Ba da. Au incuietori. Dar sunt deschise pentru toti care vor sa faca cumparaturi, si nu au timp ziua.
16. Pisica tot in picioare ajunge, iar felia de paine ramane legata de pisica fara sa pateasca nimic.

Amuzante intrebari. Poate raspunsurile mele iti vor raspunde la intrebarile tale... Sau maca vei rade... laughing