| Cumătru de la Galați a întrebat:

Aveți în casă un cuțit numit: cuțitu' ăla bunu?

Răspuns Câştigător
| A_7153 a răspuns:

Dawinking
mereu imi zice mama "adu'mi cutitu ala bun laughing

17 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Da! am multe dar unul e bun si foarte ascutit, taie orice de la legume pana la carne! E usor de manevrat si deschide si conserve! De asta il numin nou ''cutitu' ala bun'' ca spre deosebire de celelalte asta imi deschide mie cutiile de compot de ananas! Super nu?

| Barajag a răspuns:

Da, am si-i spun"cutitul ala care poate taia si degete"laughing

| AndutzaAndu a răspuns:

Daaaa, taie orice, chiar şi degetelebatting eyelashes, de ce, ai degete în plus laughing?
KLU, ăla e cuţitoi rolling on the floor.

| Elena1234456 a răspuns:

Da happy este cutitul care taie orice tongue.

| cretzufinish a răspuns:

Da... cel mai mic si cel mai ruginit, dar tot a ramas "ăla bunu" pentru ca e mostenire de la strabunicu, din vremea neamului Ceasca. laughing

| hominid dreak a răspuns:

Eu am un briceag, il tin in pantaloni.

| RUMBURAK a răspuns:

Da, dar cutitul ala rau tot il saboteaza. ii ascunde piatra de ascutit.invidiosu.

| irina20 a răspuns:

Da cu el mi-am scapat familia de datorii...

| cornel a răspuns:

Mda asa zice mai toata lumea.

| MOONWalk_8865 a răspuns:

Da, numai ca la mine, sunt diferite, dar se numescla fel, respectiv cutitu' ala bun.Va dati seama ce fac cand imi spune bunica mea sal aduc si sunt in casa "toate alea bune" si nu stiu pe care sal aleg

| traficanta a răspuns:

Sincer da, de ce? Ai nevoie de el?blushing

Răspuns utilizator avertizat
| amaadina a răspuns:

Noi avem ''cuțitu' ăla bun''
Tu ai?hee hee

| sfo a răspuns:

Mnoh da cum să nu, avem avem, ne zîcem unu cătră ălălalt: adu măh şî tu cuţâtu ăla bun care taie dă numa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric.Cutitul ala bunul, securea aia buna si seara in dormitor "aia buna "deocamdata.

| Ela_8933 a răspuns:

Daaaa

Întrebări recente