sadrian46
| sadrian46 a întrebat:

Buletinul cu CIP.
M-aș bucura enorm ca buletinul cu cip să fie începutul sfârșitului povestit aici de o TPU-istă. S-ar termina cu toate interpretările tâmpite ale Bibliei o dată cu acest sfârșit. Și vom respira mai ușor fără tot felul de elucubrații ale lor. Gata, a sosit Isus, bun sosit, Șefu, nu mai avem nevoie de aiurelile cu Armaghedonul! Eu ateul, mă rog, Isuse, vino o dată, să scăpăm de habotnici!
Îți dăm și ție buletin cu CIP.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Degeba le va fi dat buletinul cu CIP si semnul fiarei 666, fiindca vor infolia cartea de identitate cu minim 6 randuri de folii super rezistente, pentru ca ''duhul'' fiarei sa n-aba sansa de a razbate si ajunge pana-n... portofel. rolling on the floor

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Corect, e f bine ca va fi cu cip, va fi f bine si daca ia amprente, ca daca cineva face ceva, stie clar dupa amprente cine e la o adica. Asta cu Biblia e o alta nascocire nebazata pe nimic real. Pai stai ca si daca o sa fie cu cip, astia tot continua sa zica ca e mana necuratului, ca va fi rau.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Iti dai seama ca daca vine il rastignesc astia inca o data in secunda doi ca le strica afacerile, nu? Sau, ca nu mai sintem barbari, il baga la spitalul de veseli cu diagnosticul de schizofrenie si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Biblia nu cred că are interpretări greșite, ci mai degrabă oamenii le interpretează greșit!
Iar referitor la noul buletin cu cip, unii religioși zic că e doar o premeditare!
Nu trebuie luat în derădere acest subiect, ci trebuie tratat cu maximă seriozitate!
Îmi pare nespus de rău că ești ateu!
Dar poate că întro zi vei descoperi că există un (Creator) Dumnezeu a tot Puternic!
Căutăl din toată inima și Îl vei găsi!
Cerei să ți se descopere!
Toate cele bune!

| sadrian46 explică (pentru anonim_4396):

Cum?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

În rugăciunile tale!
Când ești singur singurel și nu te deranjează nimeni!
Cel mai important este să Îl cunoști pe Iisus Hristos!
În a avea o relație cu el!
O relație adevărată!
Nu una de ocazie!
Când ești singur în odăița ta, dar nu numai, roagăte astfel: O Doamne Iisuse Hristose, dacă exiști cu adevărat dămi un semn!
Iisuse te implor din tot sufletul aratămite!
Vino în viața mea și aratămiTe!
Cu cuvintele tale de cuviință!
Important e să îți dorești!
Cerei Să ți se descopere, că El există cu adevărat!
Încearcă măcar, nu e nimic de pierdut!
Fi cu mintea și inima deschis!
Nu ca cei care spun că nu există și cu asta Iau pus capac, pe tot felul de motive!
Cheamăl!
Roagăl să ți se arate!
Că există totuși un Creator al acestei lumi în care trăim!
Nu cred să nu Îți răspundă, dacă vrei cu adevărat din toată inima!
Domnul Iisus să te binecuvânteze și să ți se arate că există cu adevărat!
Toate cele bune!

| sadrian46 explică (pentru anonim_4396):

Mulumesc pentru sfaturi. Nu știi cu cine vorbești, nu ai habar prin ce am trecut în viață, nici cum gândecs viața și lumea, nici de ce mi se întâmplă asta, și de ce sfaturile tale de aici de mai sus nu mă pot ajuta cu nimic, dar cu absolut nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

Așa e, nu știu!
Dar toți suntem oameni, mai mult sau mai puțin!
Ști cum se spune, speranța moare ultima!
Așa că nu cred că e nimic de pierdut în încercare!
Mai ales în situația de față!
Dacă, să cred că există, saun nu există cu adevărat un Dumnezeu!
Cineva spunea că nu ai nimic de pierdut dacă crezi întrun Dumnezeu a tot Puternic!
Decât dacă nu ai crezut toată viața, iar la sfârșitul vieții să te trezești pe lumea cealaltă, că cu adevărat totuși există un Dumnezeu!
Că moartea nu este decât o trecere, oricât de dureroasăsta sau înspăimântătoare ar fi!
Eu îți dau un sfat, sper să nu te superi pe mine în ciuda celor spuse mai sus de tine, și anume la noapte înainte să te culci cheamăL/ strigăL, în gând sau cu voce tare, cum crezi tu, că dorești să știi cu adevărat dacă chiar există!
Orice ar fi nu Îți pierde speranța!
În ciuda tuturor greutăților acestei lumi!
El este speranța a tuturor!
Nu ceda, indiferent, orice ar fi!
Toate cele bune cu tine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

SAdrian, nu uita că o rugăciune spusă din toată inima, face mai mult decât o carte!
Chiar și decât Biblia!
Există oameni care Lau descoperit pe Dumnezeu, în afară Bibliei și în afară bisericilor, mai mult sau mai puțin!
Întro zi, fie că tu crezi, sau nu crezi în Dumnezeu, El Îți va da un semn/e!
Important e să îl vezi, și să nu treci peste el ca și când ar fi ceva de la sine!