| © E m i ℓ y a întrebat:

Mi-au aparut paduchi in zona intima.Stiti cumva un remediu pentru a scapa de ei?=]

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

big grin N-ar fi mai bine sa scape el de tine? oh go on rolling on the floor laughing
Momeste-l cu ceva! oh go on rolling on the floor

| Malvina24 a răspuns:

Spalatul cu apa si sapun nu indeparteaza parazitii. Un tratament corect poate fi prescris numai de catre doctor.
In principiu tratamentul paduchilor lati contra in folosirea unui atiparazitar de uz extern care se aplica pe tot corpul. Tratamentul trebuie urmat de catre ambii parteneri sexuali si eventual alte persoane care intra in contact cu lenjeria aceastora, hainele, prosoapele etc.

| Malvina24 a răspuns:

Urmăreşte îndepărtarea parazitului şi a ouălor. Acest lucru se poate realiza prin tunderea părului sau raderea regiunilor afec­tate, aplicarea unei pomezi cu xilol (XX de picături) în vaselină (20 g).
Tratamentul de electie al pediculozei pubiene se face cu Lindan 1% mixtura sau crema. Acesta se aplica pe zona infectata, dar si in zonele invecinate.

| Barajag a răspuns:

Da-te cu gazhee hee

| Roby67 a răspuns:

Sa nu cumva sa ii omori, mutai in cap ca sa aiba mai mult loc sa supravietuiascawinking

| Hombre a răspuns:

Dai si tu mai departe ca asa se face.

| RUMBURAK a răspuns:

Propunele sa se suie in cap. daca nu elimina zona intima.cu trotil.

| asdffghjjkl a răspuns:

Nu stiu.

Răspuns utilizator avertizat
| lala178 a răspuns:

Tunde'telaughing)

| eu! a răspuns:

Asteapta'i cand ies la suprafata si ii prinzirolling on the floor))))))))

| © E m i ℓ y explică:

Nu ati vazut ca e la categoria trivia/amuzante?
=]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

| Boniboon a răspuns:

Chiar asa, momeste-i cu ceva!rolling on the floor)))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun tratament se face cu permetrina (1%). Se elibereaza fara reteta deci scapi de " rusinea " de a merge la doctor.
In rest, igiena si schimba partenera sau o pui si pe ea la tratament.
Hai ca nu este grav, nu te impacienta, si nu este nevoie de doctor. ( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iei si purici, am auzit ca se bat intre ei...acum vezi tu care va castiga big grin
Fundita?batting eyelashes

| Cristian0884df11 a răspuns:

Du-te la veterinar iti da o solutie de anti paduchi si dai si sunalaughing

| SilviaStefan a răspuns:

Iti recomanda sa cauti sapun organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Mai cumpara si o sticluta de ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) si pune direct in gelul de dus/intim sau direct in mana peste gel.

pup