| anonim_4396 a întrebat:

Buna spuneti mi si mie farse de facut la telefon
cele mai multe si mai tari primesc funda restul vot

2 răspunsuri:
| MoonLight a răspuns:

Suna pe X si cand raspunde schimbati vocea si spune un cuvant (de preferat in engleza) si repede de multe ori. Sau tata cand era mic facea farse la telefon cu 2 prieteni si sunau la acelasi numar. Prima oara faceau asa: primul baiat: - Alo marcel(ce nume vrei tu alegi) este acasa? [cel de la telefon spune ca nu cunoaste nici un marcel] - Spunetii sa ma sune!;(pauza de 5-10 minute); baiatul2: - Alo marcel este acasa? [cel de la telefon ii spune acelasi lucru putin iritat];(pauza la fel de cateva minute); tata: - Alo, sunt marcel m-a cautat cineva?

| Crystynyk1 a răspuns:

Buna! prima data, desigur folosesti alta voce, suni pe numarul respectiv Si iti zic cateva farse facute de mine 1.Am dat muzica mai tare si l-am sunat pe ala el:Alo eu si colegii:Alo! Andrei, la multi ani! Sanatate si hai sa ne intalnim in centru Si canti happy birthdaylaughing 2.Am sunat si ala zice :Alo eu:Alo, buna zziua domnule/doamno de ce mi ati furat cainele El:Care caine? eu:am fost acum 10 minute la benzinarie si cainele a fugit spre dumneavoastra El:domnule eu nu ti-am furat niciun caine eu:va dau in judecata etcc 3.Am sunat si am zis:Buna Andrey, Imi pare rau dar cu regret iti spun ca ne despartim(am inceput''sa plang'') ea zice:Cred ca ai gresit numarul eu:Acum ti-o dai pe maicata la telefon? etcclaughing succes