| PastilutsaCuEfecteLacrimogene a întrebat:

Am nevoie de o intamplare hazlie imaginara de sarbatorile iernii, Craciun sau Revelion.

Răspuns Câştigător
| AcidCuSange a răspuns:

Le-am imbinat pe amandoua si uite ce mi-a iesit:

Revelionul Craciunului

La noi in sat s-a petrecut un lucru minunat.Am reusit, noi toti oamenii, sa imbinam Craciunul si Revelionul. Uitati ce mi s-a intamplat...
Eram la colindeti, si aveam pocnitori si petarde la mine.Am mers cu un grup de prieteni :
(numele celor mai buni prieteni ai tai). Noi, ca in fiecare an, am iesit primii pe drum.Am mers pana in capul satului, si am dat cu toate pocnitorile pe care le aveam.Fiecare aveam cate 10 cutii.Toti colindatorii si cei colindati au iesit afara.Am dat cu petarde multe.La sfarsit, am mers la scoala veche unde s-a facut un hotel special pentru sateni, fara plata.Am mers la hotel si am aruncat cu petarde, pocnitori si multe altele.Toti copii din sat au fost cu noi! A fost minunat!

Sper sa iti placa!

4 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Puteti incerca ceva mai special de exemplu cum a ajuns mosul la inchisoare, cum ati salvat toti Craciunul, cum ati fost incercat sa fiti renii mosului sau alte idei amuzante si trasnite.Incercati sa fiti originali, sa iesiti din comun, de exemplu faceti un Craciun la Ecuador, cu gratare pe plaja si bai relaxante.Sau,de ce nu un Craciun pe o insula pustie, cu un pamier in loc de brad si nuci de cocos in loc de globuri.Sau o croaziera-Craciun sau Craciunul pentru copii din orfelinat sau batranii de la azil.Majoritatea lumii stie cum e Craciunul in situatii neobisnuite, dar nu stie cum ar fi in alt mediu, climat sau toata lumea stie cum merge Mos Craciun cu Craciunita la cpii, dar nu ar fi mai amuzant cu ar fi Mosul in spatele gratiiilor cu Craciunita incercand sa ii plateasca cautiunea?
Sau poate Mosul este un super erou si se lupta pentru Craciun cu un raufacator pe nume Tanarul.Fiti creativi, astfel de serbari le veti tine mintem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite o intamplare imaginara:
A pus cadourile sub brad pana ce venea Alex.Alex este un frate de 8 ani.Vine! A ales un cadou si nu-l putea deschide.Atunci eu m-am furisat in spatele lui si l-am speriat. Apoi el fiind speriat ne intreaba de ce nu se poate deschide cadoul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Craciun ma dadeam cu sania impreuna cu un baiat mai mare. Si el s-a asezat pe sanie, iar pe mine m-a asezat pe sanie in spatele lui. Si el a pornit cu sania la vale, iar eu am ramas pe o gramada de zapada pe care ma asezase de fapt in loc sa ma aseze pe sanie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da