| norberto a întrebat:

as vrea sa aud care credeti voi ca e cel mai bun banc pe care il stiti dar fara raspunsuri ca si google ca n-am chef de prosti.

Răspuns Câştigător
| dany2696 a răspuns:

I: Cum latra cainii in Ardeal?
R: No, ham!
------->
Doua bufnite stau pe o creanga
Una:
- Buhuhu
Cealalta:
- Da' buhuhu la mama ta, ca m-ai speriat.
-------->
Un om foarte gras statea in fata unei gradinitze de copii. La un moment dat vine la el o educatoare si-l intreaba:
-Nu va suparati, asteptati un copil?
Ca replica, barbatul gras spune:
-NU...asa sunt eu mai gras!
--------->
Merge Bula la posta si ii spune postasului
-Nu va suparati, astept o scrisoare!
-Nu ma supar, asteptati!
-------->
Stiti de ce au elefantii ochii rosii?
-?
Ca sa se ascunda in cires
Ati vazut vreodata elefanti in cires?
-?
Ati vazut ce bine se ascund...
------->
Cine rade la urma, gandeste mai incet.
--------->
Un arab scutura un covor de la etajul 4.
Un trecator il intreaba:
-Ce are? Nu porneste?
funda

16 răspunsuri:
| Lvrkiosif a răspuns:

O barza ducea un batranel in cioc:
Batranelul catre barza:
- Hai, recunoaste ca ne-am ratacit!
------------------------------------------------
Doi vinatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamint, fara suflare, cu ochii dati peste cap. Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare.
- Prietenul meu a murit. Ce sa fac? striga el in receptor. La care operatorul raspunde:
- Mai intii, calmati-va si eu o sa va ajut. Acum sa ne asiguram ca e intr-adevar mort. Se lasa tacerea, dupa care se aude zgomotul unei impuscaturi. Dupa care, tipul pune mina pe telefon si zice:
- OK si acum ce facem?
-----------------------------------------------
Petre, cioban de meserie, era in armata. Ii trimite un plic sotiei, in care era un desen. Pe foaie erau desenate o floare, doi copii, o fantana, un soare si o baba. Sotia a descifrat desenul:
- Floareo, ai grija de copii sa nu cada in fantana, 'tu-ti soarele ma-tii!
--------------------------------------------
La un bal, se duce unu la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.

| norberto explică (pentru Lvrkiosif):

Destul de faine dar mai astept un pic.

| Wøodenpints a răspuns:

Marş pe google cu tot cu pârţarul tău de la avatar.

| norberto explică (pentru Wøodenpints):

La mata sa-i spui mars tiganule.

| norberto explică (pentru Wøodenpints):

Ai ignor definitiv

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

-Stii bancul cu bufnita?
-Nu.
-...

| Aneurysm a răspuns:

*e in trend cu lumea*
Du-te ba pe Google cu tot cu Mihaita Petricanu de la avatar si cu ignoranta ta.

| BellaKiოNana a răspuns:

Costica vine acasa usor afumat, dar vesel.
- Pune masa, nevasta, ca mi-e o foame…
Sta el la masa, cand aude un zgomot pe balcon. Iese pe balcon si gaseste un ins numai in camasa si chiloti.
- Ce faci, ma, la mine pe balcon?, se infurie Costica.
- Domnule, fi rezonabil, intervine cel de pe balcon. Nu face scandal, te implor. Am avut si eu o aventura la etajul de ma sus, a venit barbatul acasa si, ce sa fac, am coborat pe balcon la dv.
- Bata-te sa te bata, se inveseleste Costica. Nevasta! Ia adu o pereche de pantaloni de-ai mei sa poata pleca omul acasa…
Zis si facut, individul pleaca, cei doi soti se culca… pe la jumatatea noptii sare Costica din pat si isi ia nevasta la bataie.
- Ce ai omule, ce ti-a venit?
- Abia acum mi-am adus aminte ca stam la ultimul etaj.

La 3 dimineata se aude o bataie
in usa. Se scoala sotu', cand
deschide usa, sta unu' zambind:
- Ce vrei, mah, e ora 3
dimineata?!
- Scuze, n-ati putea sa ma
impingeti?
- Du-te, bah, de aici, la 3
dimineata? si-i inchide usa in
nas, si se duce inapoi in pat
langa sotie.
Sotia il intreaba:
- Cine a fost la ora asta?
- Pai, unu', cica vrea sa-l imping!
Sotia se ridica intr-un cot:
- Ti-aduci aminte cand ai avut
pana la motor, si nu te-a impins
nimeni si ai stat 4 ore pe
magistrala, ti-era greu sa dai o
mana de ajutor?
- Bine, zise sotul.
Isi trage repede o pereche de
pantaloni si iese afara, aici cam
ceata, si incepe sa strige:
- Bah, unde esti? Se aude un glas:
- Aici!
- Unde aici?
- Aici, in leagan!

| Ţăpeşu a răspuns:

Www.google.ro. FOLOSEŞTE-L cu încredere.

| norberto explică (pentru Ţăpeşu):

Si tu ai ignor definitiv.

| GirlAlexia a răspuns:

Il sti pe chuck norris? e cel mai tare ia niste bancuri cu el sunt belea!

De ce in calendarul lui Chuck Norris se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie?
Nimeni nu il pacaleste de Chuck Norris!

Chuck Norris nu poarta ceas. El decide cat e ceasul.

De ce doarme Chuck Norris cu lumina aprinsa? Nu pentru ca ii e teama de intuneric, ci pentru ca intunericului ii e frica de el.

Chuck Norris nu va face niciodata infarct. Inima nu e atat de tampita sa-l atace.

Chuck Norris joaca ruleta ruseasca cu pistolul plin. Si castiga mereu.

In loc de picaturi de ochi, Chuck Norris foloseste sos picant.

Cand Chuck Norris taie ceapa, nu plange el, ci ceapa.

Chuck Norris nu are frunte. Ala e doar al treilea sau pumn.

Nu exista lesbiene. Doar femei care nu l-au cunoscut inca pe Chuck Norris.

Chuck Norris doarme cu perna sub pistol.

Chuck Norris a fost deja pe Marte, de aceea acolo nu exista viata.

Chuck Norris nu poate sa iubeasca, el poate doar sa nu ucida.

Chuck Norris stranuta cu ochii deschisi.

Cand merge la culcare, Bau-Bau se uita in dulap si sub pat sa nu fie cumva acolo Chuck Norris.

Chuck Norris a reusit sa numere pana la infinit. De doua ori.

Chuck Norris poate sa aplaude cu o singura mana.

Chuck Norris nu doarme. El asteapta.

Chuck Norris poate sa dea foc la furnici cu lupa. Noaptea!

Chuck Norris a lovit odata un cal in barba. Descendentii acelui cal se numesc acum girafe.

Chuck Norris s-a nascut intr-o cabana construita de el.

Chuck Norris a inghitit odata un borcan de somnifere. L-au facut sa clipeasca.

Chuck Norris doneaza regulat sange la crucea rosie, dar niciodata al lui.

Chuck Norris a ars odata o padure cand facea experimente cu apa.

Cand Chuck Norris face flotari, nu se ridica pe el, el impinge pamantul in jos.

Chuck Norris e cunoscut pentru modestia lui, dar recunoaste ca este a 8a minune a lumii.

Tu traiesti pentru ca te-a lasat Chuck Norris in viata.

| norberto explică (pentru GirlAlexia):

Sunt cele mai tari ce le-am auzit vreodata.

| GirlAlexia a răspuns (pentru norberto):

Ma amuza cel mai mult la tine ca ai o paza cu Mihai Petre! ma amuza