| geoburndragon a întrebat:

Buna tpu...scrieti si voi intamplari amuzante care vi s-au intamplat la scoala/ore sau pe strada. FUNDA PT CELE MAI AMUZANTE

Răspuns Câştigător
| Măduuțaa a răspuns:

Cand eram in liceu, mergeam pe strada si ma uitam la baieti, dar nu ma uitam pe unde merg si eu ca proasta dau cu capul intr-un stalphee hee blushing. Cand eram tot in liceu, ieseam cu prietenele si cu surorile in oras si eram belea cand imi luam toc laughing.Nu puteam merge, mereu ma tineam de cineva laughing. Paream handicapata.Cand eram la scoala,o data,proful de geografie era nervos si a zis ca dam test x-(.Eu ii zic in gura mare : "Mos Senil!"hee hee, el intreaba "Ce?"si eu zic "Un mos senil pe strada " laughing.Na, nu imi invatasem deloc si profesorul era un salos! Sau eram in curtea scolii si stateam la bronzat, si dintr-o data trecea un nor si eu ziceam cine a oprit soarele laughing. Astea din liceu.Eram la ora de sport si doamna profesoara cerea bani pentru mingi si eu m-am enervat si i-am zis : "Bre, doamna, dam mereu un car de bani pe mingile invizibile (hee hee ) si ne puneti note mici?"Am injurat-o in engleza dupa ca sa nu zica nimic laughing.Sau stateam in prima banca si incercam sa arunc ceva la cos dar il nimeresc pe profesor in cap blushing. Bine ca nu a simtit ca necuratul ( asa ii ziceam celui de mate laughing )era "violent" laughing.Cam atat. Daca o sa mai vrei o sa iti trimit in mesaj privat.

28 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Când s-a împiedicat profu de info de şiret, şi a căzut ca bolovanu în mijlocul străzii, iar în spatele lui era un biciclist care cică: breeee, uită-te pe unde te împiedici.

I s-a rupt uneia sacul cu gunoi în mijlocul străzii şi era plin de tampoane folosite. Mai stătea să le şi adune.

Profu de mate făcând chestia aia, nu ştiu cum îi zice, îţi 'baţi' capul şi burta în acelaşi timp.

Profu' de fizică spunând bancuri seci.
Ăla de geogra, când e linişte deplină în clasă şi lumea doarme pe unde apucă, începe: băăă!
şi toţi se cacă pe ei de la sperietură.

| Safire17 a răspuns:

Cea mai tare intamplare a fost anul trecut, in clasa a 5a, cand profa de mate incerca sa ne explice lectia cu,, pozitia a doua drepte verticale/orizontale/diagonale'', iar noi ne gandeam la altceva.

| W3R4 a răspuns (pentru Safire17):

Si noi la fel! rolling on the floor

| Safire17 a răspuns (pentru W3R4):

Oricum, parerea mea este ca numai tocilarii nu se gandesc la asta!

| W3R4 a răspuns (pentru Safire17):

E,aia-s prea ocupati sa stea cu nasu' in carti! nerd
Ei n-au decat o vorba: "Omul cat traieste, invata."
Dar am si eu o vorba: "Omul cat traieste invata...dar tot prost moare"
Asa ca, de ce sa-mi petrec o viata in carti, in loc sa rad de "minunile naturii"? laughing

| Safire17 a răspuns (pentru W3R4):

Total de acord cu tine! In fond, viata e scurta, trebuie traita la maxim, cu toate bucuriile si amuzamentele ei.

| W3R4 a răspuns (pentru Safire17):

Bine,pana la urma,trebuie sa inveti,sa ai habar de ceva,da' lasa-ma frate cu soareci de-astia de biblioteca...
Pai de exemplu,am pe una la bloc,care a fost internata la un spital de psihiatrie, pentru ca invatat prea mult...
Eu vreau sa mor de moarte buna, si mai ales, daca ma "sinucid" nu am dreptul la slujba de inmormantare, si nici nu ma primeste in biserica...

| aKylie a răspuns (pentru Safire17):

Lol

| W3R4 a răspuns:

Intamplari amuzante am avut multe, dar asta a fost bestiala:

In clasa a 7-a, la ora de biologie, doamna ne preda despre sistemul reproducator.
Pana la urma asta e o chestie normala, dar faza anormala a fost ca draga noastra profesoara,(cei drept, e batrana si sufera cu sfecla) a vrut sa ne arate cam cum se face acest lucru (cum se introduce penisul in vagin)
Nu avea materialele necesare pentru a ne arata in 3D, dar s-a apucat sa deseneze...
Noi cand am vazut cu cata "pasiune" deseneaza doamna, radeam asa de tare, ca era sa facem recapitulare la sistemul excretor! rolling on the floor
Adevarul e ca i-a reusit...ar fi excitat pe oricine! rolling on the floor

| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Clasa a cincea la biologie:
Cum se reproduc plantele?
O colega ce auzise jumate de intrebare:
Penisul?
(rasete)
La istorie (profesoara tanara):
Eu: E adevarat ca Ceausescu avea sase degete la piciorul stang?
Ea (serioasa): Mmmm... Nu stiu sigur! Sa vii ora viitoare sa imi arati unde ai vazut.

La romana:
Incercuiti pronumele relativ intr-un patrat. (a gresit si ea, in sfarsit)
La tehnologie:
Wai, nichipercea! Cand ti-oi da una, zici ca ti-o palit locomotiva!
Profana de informatica ia telefonul unui coleg si spune:
Ti-l arunc pe geam!
Toti masculii: N-ai tupeu! N-ai tupeu!
Si n-a avut.
Suplinithorul de romana ne-a dat un jurnal in care sa scriem impresii despre el si apoi sa i-l dam. Da, fara sa ne semnam. (imaginatie)
Mate:
Nu se mai poate! Ai intrecut orice masura! Fa-ti cont pe marlan.ro! Mar-lan-punct-ro! Ai inteles? MARLAN.RO!
Alt prosf de mate nu m-a lasat sa beau apa la teza, pentru ca ii era teama sa nu fie ceva scris pe PET.
La romana, cand ieseam la tabla, cineva mi-a pus piedica. Ghici cine- profesoara.
Unul a venit beat la scoala cu un bolovan in mana si, in timpul orei de religie, injura de sfinti, cruci samd. Biata profesoara plangea.
La muzica, profesorul canta cu voce de cap (adica se lovea in cap si tinea gura deschisa intr-un anumit fel, pentru a canta muzica clasica).
Cel mai istet dintr-a 12-a il suna pe matematician si-l inteaba:
Il stii pe dulap?
Nu.
Care-ti... (afli tu mai tarziu).
Mate:
-Care sunt primele 3 zecimale ale lui PI?
-144
-Nu, 141.
-Mananci caca t.

| W3R4 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

A fost tare intrebarea de biologie! laughing

| BogdanelululTheGodfather a răspuns (pentru W3R4):

Mi-am mai amintit una:
Se juca unu cu jucarica prin banca si profesorul de muzica ii spune:
-Vino sa-ti arat ceva.
Al' se ridica si se duce spre catedra. Profesorul se ridica incet, incet si, cand se apropie ala destul, s-aude poc! si micul golanas cade pe-o colega. Aia incepe sa tipe de frica- nu se asteptase.
Ce ti-am povestit? Cum face (facea) liniste timp de o ora profesorul de muzica.

| W3R4 a răspuns (pentru BogdanelululTheGodfather):

Ce noroc pe capu' lui..."golanasul" a cazut si peste o colega! laughing

| Чернобыль a răspuns:

Cand eram in clasa a 6-a profa de biologie ne preda sistemu` reproducator si toata clasa radea!:rolling on the floor

| AnyAnA99 a răspuns:

La noi la ora de mate, arunca unii colegi prin vizor cu mopul de la baielaughing(Dar nimeresc).Si dupa aia zice domnu':-Mai cretinoizilor, stim ca sunteti cretini!laughingSau-Handiiii!(handicapatule)

| LittleReasonToSmile a răspuns:

La ora de mate doi colegi din ultima banca vorbeau si profu a zis " Eii! oligofrenii din spate! " iar unul dintre colegi raspunde foarte mandru " DAA!"

La ora de istorie profu explica si dintr`o data se ridica de la catedra si se indreapta spre usa... nu a apucat sa puna mana pe clanta si colegii au zis in cor " diareea! "

La ora de geografie profu ne-a pus sa citim lectia din carte ( bineinteles ca nimeni nu citea ), iar profu canta " eu vara nu dorm ..vara nu dorm. nu am somn "

Cu 5 minute inainte de a se termina ora de engleza un coleg zice " doamna! pot sa-mi bag ....cartile-n ghiozdan" profa zice:" iesi afara!" acesta iese si peste 2 minute se intoarce, ntra in clasa si spune " ich liebe dich mihai"

La ora de religie profu ne preda ( era cuprins n rugaciuni laughing )unul dintre colegi asculta manele la tel si altul iese in fata clasei dansand ( profu aproape plangea)

| MrsEinstein a răspuns:

Când micuţa Andradaaaaa a luat 4 la mate. Mă rog se întâmplă cam des, asta e amuzant.
Teens, let's rule the wold.

| DianaRocks a răspuns:

La ora de sport, acum 3 zile nu faceam nimic si am decis noi fetele sa facem un meci de volei...cand profu de geografie(care se apropie de pensie) a inceput sa ne invete volei( de perca nu stiam ...am vrut sa radem si sa nu ne puna note mici in ultimul moment) si incepea sa scoata zgomote amuzante, wowf, îîîhhaa,, etc

Un baiat alerga alt baiat si la un moment dat ala sa impiedicat si a dat cu botul de un piciorul unei banci...credeam ca o sa ramana stirb dar i s-a spart doar buza

| aKylie a răspuns:

rolling on the floor)) nu stiu de ce rad

| wildfirerock a răspuns:

Cea mai tare faza a fost cand eram de serviciu pe scoala si profa care era de serviciu cu noi nu gasea un catalog. M-a pus sa numar cataloagele alea de 15 ori, pana s-a gandit un profesor sa-l aduca...cand a vazut catalogu a inceput sa cante"On the telephone, phone, phone, phone" si dansa pe acololaughing

| FanMovie a răspuns:

La o ora de romana, era o musca pegeam, si intreaba colegul din spatele meu: "Doamna! Pot sa omor musca?", in fine, dupa ce mai avea putin si se catara pe geam, alt coleg il intreaba: "Ai prins-o, ma?", la care ala: "Oarecum..." si nu o prinsese laughing si dupa ceva timpil intreaba si profa daca a prins musca si tot n-o prinsese laughing

Alta data, la ora de sport, fiindca nu aveam ce face, eu cu 3 colege am iesit putin din sala de sport afara. si erau niste baieti mai mari la etajul 1 (vestiarul baietilor) si cantau intr-una: "Ahî! Ahî! Ahî ahî ahîîî! Motherf**er!" rolling on the floor si tot asa

In alta zi, s-a intamplat ca pe geam sa intre un bondar imens in ora de matematica laughing cateva colege tipau, eu cu colega mea de banca si cu profesoara nu mai puteam de ras, deoarece baietii aruncau cu caietele in sus sa prinda bondarul rolling on the floor dar a iesit pe geam... apoi s-a intors pe celalalt laughing

| natsumi346 a răspuns:

De exemplu cand mergeam intr-o excursie 2 baieti ( urati) pe nume Paul si cristi vorbeau despre bateria la tel. si au zis :
Paul:-Mai am 2 liniute la baterie!
Cristi:-Al meu s-a descarcat de tot, dar il incarc la pensie!

Sau

Paul i-a spus roxanei balena si roxana a spart un stilou si la manzgalit pe paul pe haine si la dezbacat in fata fetelor si a mea

| CamiiŢucăă a răspuns:

1.Am plecat la varmiu, cu masina, drum de o ora si ceva, si cand am ajuns la o benzinarie dintr-un oras din apropiere, mi-am adus aminte ca mi-am uitat cainele in fata blocului laughing
2.Treceam cu varmiu pe langa o carciuma, era Paste, am spus "Hristos a inviat" si un batran la un moment dat zice : Logiic laughing
3.Eram cu o prietena si ne alergau niste caini, am intrat intr-o scara.Am stat acolo 5 minute dupa care am iesit sa vad daca au plecat cainii.Am facut cativa pasi dupa care ii zic prietenei mele :Am calcat pe o creanga. Ea : si? Eu :Si m-am speriat laughing

| ChuckNorrisgropar a răspuns:

Chuck Norris stie sa distruga scoli. Il iubeste pe Fuego...si reghetonul. Ii place sa manance salam.winking Va rog luati in seriozitate.
Te iubesc FUEGO!

| Andreeaea a răspuns:

În clasa 3 am dau o petrecere de 1 martie şi cânta melodia aia a lu puya sus pe bar toate fetele ne-am urcat pe bănci şi am început să dansăm şi cu mine şi cu încă o fata să rupt piciorul bănci şi am căzut pe jos şi chiar atunci a intrat doamna învăţătoare

| fuegoteiubesc a răspuns:

M-am ****