| Erika120192 a întrebat:

Buna happy voi ce nazbatii ati facut? cele mai amuzante primeste fundita love struck o sa va povestesc si eu!

Răspuns Câştigător
| ELD a răspuns:

Se referea la nazbatii ...fiecare utilizator ce ii va raspunde probabil a facut mai multe NAZBATII si cele mai amuzante primesc o FUNDA.Atentia astahappy...

Am mai raspuns la astfel de intrebari si uite dau un copy paste ca sa-ti scriu o mare parte din ele.

=papusile mele nu era nici una sa nu aibe un ochi scos

=am vrut sa vad cum functioneaza un parfum si mi-am dat in ochi. toti au ras de mine, iar eu plangeam ca ma ustura ochii[asta pe la 3-4 ani]

=la 5 ani mi-am pus piedica singura si am picat calumea x([ce desteapta]

=i-am umflat un ochi unui copil cu o piatra pentru ca el dadea cu zarzare in mine [ce morala mi-au tinut mami si tati)]

=mi-am batut prietena... ii dadeam cu papusile si cu jucarile pe care le vroia in cap.[ce rea eram]

=luam la bataie pisica bunicii[saraca]

=ma duceam pe aleea cu flori si scoteam florile care nu`mi placeau [si atunci m`a certat mama]

=i-am dat verisorului meu cu mingea in freza si a cazut pe spate

=dansam in fata bunicului pe de`alea arabesti uneori si pe manele [ca atunci erau melodii mai bune]

=ma dezbracam in fata lui tati sa-i arat chiloteii mei cu ciocanitoarea woody[ si mama mi-a explicat ca nu e frumos]

=sa nu uitam ca la bunica aruncam cu mere dupa tractoare ) si ne-a injurat unu ca ce sunt dementa si eu am fugit razand[ca varza, poate imi luam si bataie]

=i-am blocat telefonul verisorului mai mare avea cod pin si am incercat 3 coduri si nu au fost bune, cand a venit in casa ia telefonul si il deschide:introduce`ti codul puk, se duce la matusa :mami ai umblat la telefon?

matusa:nu, de ce?

el: pai nu`mi merge, pentru ca a incercat cineva codul pin si s`a blocat.

matusa:aoleu

[intre timp si unchimiu]: da`l naibii lasa ca iti iau altu`)

pfiuu si uite asa am scapat

=la 5 ani am invatat sa merg cu bicicleta si era pe strada apa pentru ca plouase si eu de atenta ce am fost am cazut cu bicicleta direct intr-o balta [marex(] ma facusem ca purcelul).

=mi-am dat cu usa in nas

=mi-am prins mana in usa )il asteptam pe tati. si cand sa intru in casa am inchis usa. si atunci am tipat odata x(...am stat cu degetul paralizat o saptamana [credeam ca nu mai imi trece]

sa mai adaug? -desenam pe pereti :X adoram asta

-luam pantofii cu toc ai mamei si defilam pe hol

-luam ruj si desenam pe caiete cu el, respectiv papusile

-vorbeam sigura, ma prefaceam ca vorbesc cu noi prieteni ca sa o fac invidioasa pe vecina mea [cand ne certam ] ca sa vada ca am cu cine ma juca nu numai cu ea...

Acum nazbatiile cand am mai crescut laughing):
-Am mers la bunica si avea o oglinda care eu si unchiul meu nu o suportam pur si simplu, ne intalnim noi intr-o duminica si imi zice unchiul love struck :hai sa spargem oglinda aia laughing. Stateam pe hol cu unchiul meu si ma plimbam pe langa oglinda.[nu stiam cum sa ma dau ca sa o dau jos si sa se sparga si fara sa ma ranescrolling on the floor]. Am trecut si am dat cu mana in ea si eu am luat metriirolling on the floor[inclusiv unchiul meu si bum laughing)]Vede bunica: aoleuuu oglinda mea, dar de colo unchiul:Lasssa asta bine ca nu s`a lovit fata astarolling on the floor.
-Am umblat prin lucrurile vechi ale bunicii [bineinteles ca vazusem ceva pe mobila :iau scaunul sa ma urc sa vad ce" ascunde" bunica sus acololaughing], din pacate m`am dezechilibrat si m`am apucat de ce am nimerit [norocul meu am cazut binebig grin], dar tot ce era pe mobila Nu. Cazuse toate alea laughingam stat 2 ore sa fac curatenie x(.
Am facut multe prostii la viata mearolling on the floor.

7 răspunsuri:
| Cretaker a răspuns:

Buna seara, numele meu e Paunescu si am venit sa te corectez, ca un mare poet ce sunt: se scrie 'primesc' draga mea.

Eu primesc
Ei primeste
voi primeai

| LaMLaMlaMa a răspuns:

Na e bine ca tin minte destul de bine, ca am 9 ani.

-eram mica si fiind inebunita dupa chestiile astea machiaj pantofi, moda tralala m-am machiat cu machiajele mamei mele.cum m-am dat cu rujul:ca un bebe cum mazgaleste peretii. uite asa de la ochiul stang, pe obrajor ajung la buze apoi iar la obrajor si la ochiul drept.cu fardul de pleoape:pe frunte si pe sprancene.asa.am luat pantofii mamei cei cu cel mai lung toc si m-am incaltat.cand m-am dus la maicamea, il intreba pe taicamiu care era in bucatarie:
-ai adus un clovn pentru Iuli? (eu sunt iuli)

am vazut cand eram mica un om cu cocoasa si l-am intrebat:
-Sunteti jumatate om jumatate camila?

Stiti icoanele alea in care ai presimtirea ca se uita fix la tine chiar si atunci cand te misti in stanga si in dreapta? am avut una.tot asa eram mica, si nu stiam cine este Iisus Hristos, si ma uitam la icoana si ma miscam in stanga si in dreapta:o intreb pe maicamea:

-Mami de ce ce nenea asta ma urmareste?

| anyska a răspuns:

Nu prea fac nazbatii dar uita-te la asta : http://www.youtube.com/watch?v=Nc3ctOh7dn8
E una din lucrurile pe care le consider ca fiind nazbati :))! Si tot genul de lucruri mai neobisnuite dar nu imi vin in minte acum!

| nicko a răspuns:

AM mers la bunik si bunik Are un cAtel pikinez. negru si latos.Eram singura si m-aM gaNdit sa-l fA cmaI frumos. M-Am chinuit o graMada cu un foarfece de *** sa ii tund scaietzii si blAna AiA nAsoALA. Dupa asta aM luat saMponu' lu buny (wash aNd go)un ligheaN si aM inceput sa-l spal... da apa s-a fauct neaGra si tremura saracu', ma umplusem toata de par...vaI de kpu' meu.AcumA m-Am gandit ce sa fac cu blana tunsa si mi-a venit o idee. Bunik e inconjurata de 3 vecini si vecina din fata e moarta, asa ca aM dat toaTa blana peste gardul ei.Seara bunica A venit da nu a obs nimic. S-a dus la vecinii din cealaLta parte si eu cu eA ca am niste prieteni acolo.StaNd Am auzit ktelu' latrand, striga cineva din locul in care arunksem blana. M-aM speriat, zic o fi baiatu' moartei. M-am dus sa vad cei cu inima cAt un purice, erA un aLt vecin care ii dadeA bunicii iarba pentru vAci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câte întrebări d-astea se postează săptămânal?

http://www.tpu.ro/......haioase-x/

http://www.tpu.ro/trivia-amuzante/ce-nazbati-ati-facut-cand-erati-mai-mici/

http://www.tpu.ro/......st-mici-d/

Să mai postez?

Întrebări şi răspunsuri cu copy şi paste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind eram mic m-a muscat un caine de picior si nu m-am lasat pina nu l-am muscat si eu, adica 1 la 1

| DeniSsa_6166 a răspuns:

Bunahappy
Acum cateva saptamani am chemat`o p cea mai buna prietena a mea sa doarma la mne.deoarece parintii mei erau plecatihappy. seara. pl ora 9 ni se facuse pofta de spagheterolling on the floor)noroc ca aveam tot ce ne trebuia in frigiderbig grin. am pus apa pe foc pentru a da in clocot. eu m-am apucat sa tai ciupercile si carnaciorii iar ea sa taie ceapalaughing). dupa ce a terminat ea cu ceapa am pus`o sa caleasca.am pus ceapa in tigaie si m-am dus sa-mi continui "sarcina".
In timp ce ceapa se calea noi ne-am apucat cu vorba si ne-am uitat de ceapa.
Peste vreo -2-3 minute se afumase cameralaughing cand ne-am uitat in tigaie. ceapa era facut scrumrolling on the floor). dupa ce am aruncat ceapa si am pus alta sa caleasca eu m-am dus sa ma schimb si am lasat`o p ea sa aiba grija de totlaughing)Ea mesteca in tigaie. si cand se uita aragazul nu era aprinslaughing))deci noi mestecaseram 5 minute degeabalaughing)intr-un final au iesit destul de bune spaghetelelove struck