| anonim_4396 a întrebat:

Cand dormim santem constienti sau inconstienti?

Răspuns Câştigător
| want2bMajestic a răspuns:

Eu unul sunt inconstient... poate sa treaca si o turma de elefanti pe langa mine( nu peste mine) ca tot nu ii audrolling on the floor

15 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Sunt adormita.

auran
| auran a răspuns:

Pai depinde de ce ai facut sau ai consumat inainte de culcare

daniela
| daniela a răspuns:

Suntem constienti dar subconstientul nostru lucreaza si atunci visam

Shin
| Shin a răspuns:

Inconstienti, dar subconstientul nostru este foarte susceptibil la stimul exterior. Este demonstrat ca in timpul somnului poti sa-i vorbesti subiectului (intr-un anumit fel, desigur) implantandu-i anumite "idei" happy
numai bine, Shin.

| Bianca26bb a răspuns:

Nu iti mai pasa daca adormi! Noapte buna! big grin
P. S.-Nu mai rasp serios, ca moiadaniela, flory etc etc... au rasp. deja! big grin

| JackieSue a răspuns:

Eu una sunt inconstienta pentru. ca nu visez noaptea, nu simt nimic, nu aud nimic.Toate colegele mele vorbesc despre visele lor ciudate si cand vine randul meu : "Eu nu visez noaptea." Cred ca sunt prea obositalaughing
S-a intamplat intr-o tabara: dormeam bustean (ca de obicei) si s-a gandit draguta mea colega de camera sa se joace cu cariocile...numai ca pe fata mea. Si asa m-a trezit ca trebuie sa mergem nu stiu unde si eu de abia sculata... m-am imbracat mi-am dat de 2 ori cu peria si gata, am tulit-o.Mai toti radeau la mine. Pana cand o intreb pe fata respectiva ce am facut.
"Tu? Nimic.Eu am facut"
" Ce?"
" Ti-am pictat fata in timp ce dormeai.Acum arati ca un babuin plouat."
N-am mai zis nimic.Va dati seama ca m-am razbunat.

| JustMeFlory a răspuns:

Inconstienti...cred...

| clara a răspuns:

Depinde ce parte a creierului iti adoarme. Uneori, ti se poate intampla sa dormi si sa auzi tot ce se intampla prin casa, iar alteori dormi dus. De aia te si trezesti uneori parca mai obosit decat inainte sa te culci, iar in cazul celalalt - odihnit. refacut...

| liviupaun a răspuns:

Constienti eu asa cred. daca afara tuna grav auzi imediat sau daca cineva claxoneaza in fata portii cand dormi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca santem constienti subcontstientul de ce sa baga mai moia?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca inconstienti...suntem pe jumatate morti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suntem in stare subconstienta insa uneori in stare constienta avand vise lucide, in care esti constient ca visezi si iti poti modela visul dupa bunul plac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Creierul e pe pilot automat, si corpul este semiparalizat (decuplat de la sistemul nervos conditionat)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este clar ca atunci cand dormi nu poti fi constient, decat prea rar. Si nu prea ai cum sa controlezi asta.
Eu tin minte ca mai demult, cand eram mai mica am avut un vis ciudat. Am visat ca eram cu mama si cu sora-mea in camera parintilor. Ele doua stateau pe pat si se uitau la mine in timp ce eu. ma chinuiam sa ma trezesc! Yup. STIAM ca visez si mi-era frica. Incercam sa ma trezesc si nu puteam sa reusesc. eram deci constienta ca ceea ce se intampla nu e realitate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inca nu am primit un raspuns satisfacator.