| Bloodthirsty a întrebat:

Care banc v-a facut sa radeti cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| matt a răspuns:

Un cuplu decide sa-si petreaca concediul pe o plaja din Caraibe, la acelasi hotel unde si-au petrecut luna de miere acum 20 de ani.

Datorita unor probleme de serviciu, sotia n-a putut calatori cu sotul ei, ramanand sa-l ajunga din urma cateva zile mai tarziu.

Cand sotul a ajuns acolo, s-a cazat la hotel, si observa cu uimire ca in camera era un calculator conectat la internet, atunci sotul a decis sa-i scrie un e-mail sotiei sale, dar a gresit o litera din adresa si fara sa-si dea seama e-mailul a fost trimis la alta adresa. E-mailul ajunge din greseala la o vaduva care tocmai a venit de la inmormantarea sotului sau, si citind mailul respectiv a lesinat instantaneu.

Baiatul vaduvei intrand in camera, si-a gasit mama lesinata fara cunostinta langa calculator, pe al carui ecran se putea citi:

" Draga mea sotie, am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale, dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta, vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de linistita si relaxanta asa cum a fost a mea!

PS: Te rog nu-ti lua multe haine cu tine, deoarece aici este o caldura infernala!"

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O babuta merge la vot, iar in cabina sta mai mult de 15 minute. Toata lumea o asteapta … iese baba si intreaba:
– Maica, "f…u-va-n gura" se scrie legat s-au despartit?!? rolling on the floor oh go on

P. S. am ras vreo saptamana de cate ori ma gandeam la babuta simpatica. oh go on

NOname
| NOname a răspuns:

Si acesta e foarte fanny. big grin

Cum am putea sa iesim din criza? Ar fi suficient daca:
- o zi chinezii n-ar manca,
- o zi rusii n-ar bea
- si o zi romanii ar munci. oh go on

| Wilder a răspuns:

@matt, m-ai omorat de ras!

Bula are ca tema pentru acasa sa faca 4 propozitii.Merge la maica-sa si zice:

-Mama zi o propozitie!

-Taci ca iti dau cu ceapa in cap!

El merge si scrie.

-Tata zi o propozitie!

Tata-so se uita la fotbal si chiar in momentul ala a dat unu gol.Si tata-s-o zice

-Ura! Ura!

Bula scrie si asta.

-Frate zi o propozitie!

-Masinute, tractorase, papusele...

Srie si asta.

-Sora zi o propozitie!

-Stefan cel Mare pe un cal calare.

Scrie si asta. A doua zi merge la scoala si profa lui zice:

-Bula citeste prima propozitie!

-Taci ca-ti dau cu ceapa in cap!

-Bula te trimit la director!

-Ura! Ura!

-Bula ce ai in cap?

-Masinute, tractorase, papusele...

-Bula cine te crezi?

-Stefan cel Mare pe un cal calare!

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

A:vrei sa-ti zic un banc invers?
B:dahee hee
A:pai incepe cu rasul.happy

laughing

Ma numesc XXXXXXXXX, am 34 ani, trebuia sa am 39, dar nevasta-mea mi-a mancat 5 ani din viata. Intelectual de rasa, am liceul inceput si facultatea terminata si un fizic deosebit de atragator; obiecte ca : farfurii, linguri, carti efectiv se lipesc de mine, este adevarat, asta si pentru ca ma spal destul de rar.
Nu-mi este frica de munca, dorm langa ea si sunt o persoana foarte comunicativa, cand vorbesc de la telefonul firmei.
Am o experienta semnificativa in vanzari, de mic copil obisnuiam sa vand lucrurile parintilor din casa, sunt o fire foarte dinamica, dar dupa orele de program; pana acum nu am avut antecedente penale si sper ca pana ma voi angaja la firma d-vs nici sa nu am.
Autodidact in marketing, sunt un fin observator al oricarei investitii, eliminand din start orice fel de cheltuieli colaterale sau fara rezultate.
Spre exemplu, eu am imi trimis o scrisoare de intentie + CV si firmei XYZ din Constanta. Daca raspunsul dvs este pozitiv si ma angajati, inseamna ca automat banii pe care i-am investit pentru a trimite faxul la Constanta i-am pierdut si asta se intampla acum doi ani, cand leul era mai puternic. Nu mai vorbesc de faptul ca iata, eu am terminat scrisoarea, iar dvs. nu m-ati chemat pentru interviu. Mie aceste lucruri imi dau de gandit si nu pot sa nu sesizez anumite tertipuri la care dvs. apelati; va folositi de massmedia ( dati anunturi prin ziare ), este clar un atac la adresa mea.
In primul rand nici nu ma cunoasteti si in al doilea rand nici nu sunt obligat sa ma angajez la firma dvs. in speranta ca v-am facut sa zambiti putin ( lucru care in procesul de vanzare reprezinta un atuu important), daca vreti sa va las fara clienti, n-aveti decat sa ma angajati!

Ma puteti suna la...

PS. M-ar interesa daca se poate sa imi dati concediul de odihna la inceput.

laughing

Daca munca e sanatate curata.
Sa munceasca bolnaviilaughing)

laughing

Daca vezi un om ca se odihneste.
Ajutal.

laughing

Nu lasa pe maine ce poti face poimaine daca toata saptamana o ai libera poti sa-l faci luna care vinewinkinglaughing).

laughing

Da stau si ma gandesc ca cel mai tare banc care m-a facut sa rad de fapt nu era un banc ce era doar o simpla carioca care a aratat`o profa de engleza la ora...fiindca prostii de la mine din clasa se radeau la orice prostielaughingrolling on the floor[si se putea sa nu fiu una din ei!laughing!laughing!?!]

| StopTheWar a răspuns:

Poi.America trimite o racheta catre Rusia, iar Rusia o racheta catre America...Merg astea cu viteza una spre cealalta, iar la mijlocul drumului se intalnesc. Opresc ele brusc.Racheta Rusa:Ce faci soroo? Racheta Americana:Uite mergeam la voi sa va arunc in aer.Racheta Rusabig grinaca tot ne-am intalnit hai sa bem si noi o vodka`. Racheta Americana:Hai.Bea racheta Americana vreo 3-4 pahare...Era facuta muci.Racheta Rusa:Soro hai sa te duc acasa ca esti cam ametitalaughinglaughinglaughinglaughing

| Madalina_2969 a răspuns:

Culmea culmilor sa impingi o baba pe scari si sa o intrebi de ce se grabeste laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copilul catre tatal sau:
-Tata, tata, la scoala e un coleg care spune ca sunt poponar!
-Sa-i tragi un pumn direct in fata!
-Dar e asa dragut! Am ras in hohote cand l-am citit prima datahee hee. Au mai fost care mi-au placut foarte mult, dar sunt prea porcoase si nu le voi spune aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afara-i frig, în casa-i cald
Ca-n soba arde mama,
De grinda-i tata spânzurat,
Iar eu ma tai cu lama.

Pe jos stau fratii mei întinsi,
Sunt morti de-o saptamâna,
În putrefactie au intrat,
Dar nimeni nu-i aduna!

Ascuns e frati-miu-n dulap,
Nu-i pasa de nimica,
Are-un topor înfipt în cap
Sa-i tina cipilica.

Lungit e mosu' Mihu-n pod
Cu un cutit în spate,
L-am urmarit de la parter
Pe viata si pe moarte.

Iar sora mea, cu ochiu' scos,
Se zbate într-o lada,
Mai e un frate-ntins pe jos,
Si-n spate are-o barda.

Iar unchiu-miu e-n dormitor,
Pitit într-o valiza,
Legat cu doua fire lungi
Ce duc direct la priza.

Si-n frigider e congelat
În pungi de-un kil bunicu',
Dar eu sunt mic, nu stiu nimic,
De-abia îmi tai buricu'.

Bunica-i lânga aragaz,
Cu un furtun în gura,
Si-n jurul ei miroase-a gaz,
Si nu a prajitura.

Unchiu' Matei sta în extaz,
Cu ochii la cornisa,
Cu un picior în aragaz,
Si degetele-n priza.

Dormi puiul tatii dormi
Caci tata te gazeaza,
Îti taie capu' cu-n topor,
S-apoi te împaiaza