| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre următoarele fapte riscante de mai jos le-ați face dacă ați simți că nu o să fiți aflați/prinși?

1. Să conduceți fără permis
2. Să vă deghizați în altcineva, de comun acord cu acea persoană (prank celor din cartierul/orașul vostru)
3. Să faceți un prank împreună cu un/o prieten/ă în alt oraș, pretinzând că sunteți medici, străini sau preoți
4. Să spionați/filați pe cineva contra unei sume de bani (ca la Ochii din umbră)
5. Să mergeți (doar fetele/femeile) noaptea cu mașina, singure, pe un drum izolat și întunecat iar în spate, la câțiva metrii distanță, să se afle o mașină neagră, cu geamuri fumurii, în care se află 4 proxeneți care vă urmăresc, dar să aveți asupra voastră o armă cu care să vă apărați în caz de nevoie.
6. Să intrați într-o casă cuprinsă de flăcări în care se află o persoană ca să o salvați
7. Să vă suiți pe clădiri înalte cum e Khalifa Tower

Eu le-aș face pe toate, recunosc. big grin

4 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Scuze, dar întrebarea nu prea sună bine.
Dacă "aș știi sigur că nu o să fiu prins/aflat" nu prea mai e nimic riscant/palpitant.
Ar fi doar un fel de jucăreală. laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Ai cumva 8 ani sau? "Ilegalitățile" de pe lista ta sunt absolut copilărești, puerile. Dacă aș știi că pot face orice fără să fiu pus sub acuzare justițiară, lucrurile pe care le-aș face nu se află pe lista ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.Pentru ce ai face gluma de la punctul 5?
Nu prea inteleg, poti sa-mi detaliezi?

| Anuket a răspuns:

5,6,7 nu au motiv ca să nu se afle. Eu aș face altceva, numărul 8 happy.