| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai impresionantă mărime din fizică? Eu cred că mărimea M de la tricou, deci lungimea pentru mine. Masa în niciun caz nu poate fi pentru că eu n-am așa ceva, nici măcar de Paște și oricum eu am masă corporală neglijabilă.
Dar pentru voi? Dar mai alegeți voi între timp(s), cantitate substanță(mol), temperatură(kelvin), intensitate curent electric, candela cu lumânări...și ce mai vreți, dar fundamentale să fie!

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Pe mine ma impresioneaza timpul. Poti sa faci ce vrei cu el: sa-l pierzi, sa-l opresti, sa-l maresti, sa-l micsorezi (timp record), sa tragi de el, sa-l bati (la muzica), sa-l raresti (de la un timp, din timp in timp), sa-l grabesti si sa-l programezi(in doi timpi si trei miscari), sa-l folosesti (timp util), sa-l personalizezi (timpul meu) etc.

6 răspunsuri:
| Puţifer a răspuns:

Nene Bunnyuta. Vine pastele, deci ar trebui sa te preocupe cadourile pentru copilasi, nu fizica. De 6 ani de zile tot astept sa mai dai si pe la mine, da' m-ai cam uitat... Da' si cand te-oi prinde... Fripturica fac din tine

| anonim_4396 explică (pentru Puţifer):

Sa ascunzi oua e o adevarata inginerie, iar ingineria cam implica si fizica in general.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Metrul de la bracinari

Răspuns utilizator avertizat
| VeveritaBestiala a răspuns:

Cantitatea neta pe care o are o migdala in stomacul varului Dale.

| Iubareata22 a răspuns:

Cred ca un X inca unul si un L

Întrebări recente