| anonim_4396 a întrebat:

Care erau desenele voastre preferate cand erati mici? Acum, ce desen animat contemporan ati vrea sa fiti? (fara anime-uri)

38 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Shaman king.

| Polaris a răspuns:

Courage the Cowardly Dog și Spongebob Squarepants.
Acum îmi plac Adventure Time și A Regular Show (încă mă uit la desene animate, haha, ce ratat, ha...).

| anonim_4396 explică (pentru Polaris):

Si eu ma mai uit la desene animate. blushing

| W3R4 a răspuns (pentru Polaris):

Încă un fan Adventure Time! laughing

| Furculingură a răspuns:

Păi în principal cele care erau pe Jetix. Dar ca să fac un total :
- Rollie Polie Olie
- Clifford
- Cei cu Andy
- Viata cu Louie
- Sonic
- Wunschpunsch
- Dosarele seccrete ale cainilor detectivi
- Bobby's world
- Inspector gadget
- Jack piratul cel teribil
- Evil con carne
- Walter melon
- Marsupilami
- Copii de la 402
- Robo gandacelul
- Willy fog
- Curaj, câine fricos!

Acum... Looney Tunes.

| anonim_4396 explică (pentru Furculingură):

M-am uitat la toate de pe lista aia! Erau asa amuzante! love struck

| W3R4 a răspuns (pentru Furculingură):

Ia stai, Clifford nu era un căţel mare şi roşu? thinking (că am uitat)

| Furculingură a răspuns (pentru W3R4):

Ba da. Era pe Minimax. Mă uitam mereu la el. ( mi se pare că mai e şi acum )

http://www.whyy.org/education/images/vdr_clifford2.jpg

| MaliciousDeath a răspuns:

1.Curaj,cainele cel fricos, Fetitele Powerpuff, Lab.lui Dexter,Samurai Jack,Colegul meu de clasa este o maimuta,Yu-Gi-Oh!,The Grim Adventures Of Billy and Mandy, Kids next door, SpongeBob Pantaloni Patrati, X-Men: Evolution, Fairly Odd Parents, South Park, Rugrats...
2.The Marvelous Misadventures of Flapjack, Regular show, Adventure Time, Bravest Warriors...

| Nanami利 a răspuns:

Inainte: viata cu louie
Acum: the looney tunes show.

| zurick a răspuns:

Curaj cainele fricos si Ed Edd si Eddy

| єχcєєℓ a răspuns:

Curaj,cățelul cel fricos.Acum nici dacă mai deschid televizorul.Generația anime pe internet:p

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Când eram mică (acum 3 ani) îmi plăcea mult Matias, pe Minimax.
Acum nu mă uit la TV, dar îmi place Ciudăţenii.

| W3R4 a răspuns:

Mie îmi plăcea Curaj! şi tot ce ţinea de Sonic!
Acum îmi place Kick Buttowski! laughing

| anonim_4396 explică (pentru W3R4):

Si mie imi placea Curaj! A inceput sa-l mai dea din cand in cand, inainte de ora 10. (norocul meu ca exista dracusorii care nu pot rezista fara desene animate)

| ww2Totenkopf a răspuns:

Ed Edd si Eddy si tot Ed Edd si Eddy.

| anonim_4396 explică (pentru ww2Totenkopf):

Si eu ma mai uit. Am 2 CD-uri cu ei!

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo.

| Naяutσ a răspuns:

Fetitele power puff! smug

| anonim_4396 explică (pentru Naяutσ):

Esti fata sau baiat?! laughing Ca mi se pare ca e ceva putred la mijloc! laughing

| Naяutσ a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt baiat, dar imi placeau fetele power puff! laughing
Era cel mai violent desen pe vremea aia.

| Polaris a răspuns (pentru Naяutσ):

Cred că mai mult băieții se uitau la fetițele Powerpuff. Inclusiv eu.

| Seducatorul a răspuns:

De demult pe cand eram doar un mormoloc* imi placea tare mult Dragon Ball!
Acum nu stiu ce sa aleg!

| anonim_4396 explică (pentru Seducatorul):

Te uiti atat de mult la desene, ca te-ai atasat de toate si numai stii ce sa alegi?!

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu sa aleg ca nu am nicun desen favorit!

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

crying. De ce fara anime? Pai mie imi placea Curaj cainele fricos si Aventurilu lui Billy si Mandy. Dar mai mult imi plac anime-urile happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când eram mic:
- Cartoon Network: Looney Tunes; Tom & Jerry; Ed, Edd & Eddy; Courage, The Cowardly Dog; The Flinstones; The Jetsons; Cow and Chicken; I am Weasel; Johnny Bravo; Dexter’s Laboratory; Cramp Twins; Dastardly and Muttley in Their Flying Machines; Wacky Races; The Perils of Penelope Pitstop; The Grim Adventures of Billy & Mandy; The Pink Panther Show; Evil Con Carne; Top Cat; Time Squad; Hong Kong Phooey; Samurai Jack; Mike, Lu & Og; The Addams Family; The Ren & Stimpy Show; 2 Stupid Dogs; Codename: Kids Next Door; Pet Alien; Xiaolin Showdown; Camp Lazlo; Squirrel Boy; My Gym Partner’s a Monkey; Foster's Home for Imaginary Friends; Mucha Lucha.
- Fox Kids: Wunschpunsch; Câine Rău; Dosarele Secrete ale Câinilor Detectivi; Ce-i cu Andy?; Lumea lui Bobby; Dennis Pericol Public; Familia De Ce?; Viaţa cu Louie; Copiii de la 402; Pisoiul Eek; Jack, Piratul cel Teribil; Jim Button; Piloţii NASCAR; Inspector Gadget; Walter Melon; Marele Tick.
- Jetix: Regele Shaman; Robogândăcelul; Galactik Football; Sonic X; Super Robot Monkey Team Hyper Force Go; Tutenstein; Familia Tofu; Şcoala Shuriken; A.T.O.M.
- Minimax: Nils Holgerson; Simsala Grimm; Rollie Polie Olie; Marsupilami; Ned & Salamandra; Clifford, Marele Câine Roşu.
- altele: Marcelino; Oliver Twist; Ciocănitoarea Woody; Ţestoasele Ninja; Digimon.

Din ce se dă acum pe Cartoon Network, mi se par bune doar: The Marvelous Misadventures of Flapjack, Chowder, Regular Show, The Amazing World of Gumball şi seriile " Total Drama ".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Jetix: Regele Shaman; Ce-i cu Andy?; Galactik Football; Copiii de la 402; Power Rangers, Tutenstein; A.T.O.M; Pokemon; Puca; Planeta Sketch-urilor.
CN: Nevastuica, Vaca si Puiul, Curaj.
Minimax: Marsupilami
Kidsco: Pelswick, Heathcliff, Inspector Gadget
Jetix Play: Wunschpunsch, Eek The Cat
ProTV : Pokemon

| Bia001 a răspuns:

Imi placeau curaj, vaca si puiul, babuin si nevastuica, viata cu louie, acum imi place,, sa inceapa aventura"

| Foxyyyy a răspuns:

Curaj e preferatul meu, de cand eram mica.

| Snowal15lea a răspuns:

Imi placea Beetlejuice acum...nu am Tv.

| Crâstoşelul a răspuns:

Ce-i cu Andy, Curaj câine fricos, şi altele.

| moilolyta09 a răspuns:

Cand eram mica Scooby Doo♥♥
Iar acum inca ma uit Scooby Doo big grin

| anonim_4396 explică (pentru moilolyta09):

Si eu. Am toata colectia. (DVD-uri) blushing

| AntoniaOrman a răspuns:

Imi placeau si imi plac multe desene! Sper sa nu omit prea multe:
-Spioanele
-Curaj, cainele fricos
-Micul Meu Ponei
-Scooby Doo
-Lilo si Stich
-Ce-i cu Andi?
-Clubul Nebunaticilor De Alaturi
-Winnie The Pooh
-Povestiri din cripta
-Mickey Mouse
-Strumfii
-Enigmele din Providonce(nu mai stiu cum se scrie)
-Gumall
-Chowder
-Looney Toones
-toate filmele Disney
si mi-e prea lene sa mai insir laughing

| Mable009 a răspuns:

Am multe.oh mie asa dor de desenele copiilariei crying imi vine si sa plang
Copii de la 402
Ce-i cu Andy
Scooby doo
Tom si jerry
Curaj caine fricos
Spioanele
Fetitele power pof
Bine macar ca am boomerang si pot sa mai urmaresc cateva desene ca si looneu tunse si tom si jerry
A da si imi mai placea ed ed si eddy
Acum imi plac si ciudateni.dar nu se compara cu acele desene

| Cxena a răspuns:

Imi placeau toate desenele animate, gen Mihaela, Tom si Jerry, Floarea cu 7 culori, Sandy Bell, Broscutele Ninja, etc., nu aveam unele preferate, fiindca am apucat o copilarie comunista si acestea erau un lux la tv pe vremea aceea, avand in vedere ca vedeai doar un singur post TVR care isi incheia activitatea la ora 22:00.
Acum urmaresc impreuna cu baieteii mei desene educative la Baby si Disney Jr.;-)

| MaLiNaMaLy a răspuns:

Cand eram mica imi placea Curaj Fetitele Power Pof si Scooby Doo, acum imi plac cat de cat Catelul bloger, Austin si Ali, Bona mea e un vampir si multe altele.