| Blossomis a întrebat:

Care este bancul vostru preferat?
Cine ma face sa rad, primeste o mare funda din partea mea.

Răspuns Câştigător
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

O femeie nu voia să-şi mărite fata cu Abdul. Încercînd să-l facă să se răzgîndească, îi spune: - Daca vrei sa te măriţi cu fiica mea, adu-i un Mercedes. - Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul aduce Mercedes! Aduce Abdul maşina, mama, disperată, încearcă din nou: - Fata mea nu se marită cu tine decît dacă o să aibă vile la munte şi la mare. – Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul cumpără vile! Cumpără Abdul vile, mamei îi vine o ultimă idee: - Fata mea nu poate să se mărite decît cu cineva care o are de 30 de centimetri! – Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul mai taie!

7 răspunsuri:
| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Stateau 2 indragostiti intr-un parc. Fata era insarcinata. In timpul acela vine un papagal si se aseaza deasupra lor pe un copac. Indragostitii{fata}-ce-o sa facem cu un copil daca nu avem de lucru? -baiatul; O sa ne ajute cel de sus. - Papagalul care minca pufuleti; Duceti-va in...ca eu termin pufuletii si ma duc acasa.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Seara intra sotia-n dormitor si vazindu-si sotul,sarind in sus pe canapea,il intreaba:-dar,ce te-a apucat,draga?-pai,las-sa creada vecinii ca noi facem dragoste!-zice sotul. Dimineata se trezeste sotul in zgomote de vesela,intra in bucatarie si vede sotia cum bate cu lingura-ntr-o cratita goala.:-da, asta ce mai e? intreaba sotul.-pai, scumpule, las-sa creada vecinii ca noi mai si mincam, dupa ce facem dragoste!

| RaMoNa_6241 a răspuns:

Bula in armata.
- Bula, ce este patria?
- Nu stiu.
- Esti prost. Vasile ce este patria?
- Patria este mama mea.
- Corect. Bula ce este patria?
- Patria este mam lui Vasile.
- Idiotule, patria este si mama ta, ai inteles?
- Inteles.
- Ce ai inteles?
- Ca sunt frate cu Vasile.

O femeie este oprita din trafic de un politist.
Politistul: Buna ziua. Ati depasit limita de viteza. Permisul dumneavoastra, va rog.
F: Vi l-as da, numai ca nu am asa ceva.
P: Nu aveti?!
F: L-am pierdut definitiv pentru conducere repetata in stare de ebrietate.
P: Aha... Imi aratati va rog actele masinii?
F: Nu pot.
P: De ce?
F: Am furat aceasta masina.
P: Ce-ati facut?!
F: Am furat masina si am ucis proprietarul.
P: Poftim?!
F: Daca nu ma credeti, cadavrul este in portbagaj... vreti sa il vedeti?
In acest moment politistul se retrage incet spre masina sa si cere ajutoare prin radio. In 5 minute sosesc la fata locului alte 5 masini de politie.
Un ofiter superior se apropie de masina femeii cu pistolul pregatit.
Politistul 2: Doamna, va rog sa iesiti din masina!
Femeia iese din automobil.
F: S-a intamplat ceva, domnule?
P2: Unul dintre colegii mei mi-a spus ca ati furat aceasta masina si ca ati ucis proprietarul.
F: Am ucis proprietarul?
P2: Da. Va rog sa deschideti portbagajul.
Femeia deschide portbagajul, care este gol...
P2: Masina este a dvs., doamna?
F: Da. Poftiti actele ei.
Primul politist ramane perplex.
P2: Unul dintre colegii mei sustine ca nu aveti nici permis.
Femeia cauta in poseta, scoate un port-document si-l intinde politistului.
Aceste il deschide si studiaza permisul, care este in regula.
Tipul deja nu mai stie ce sa creada.
P2: Multumesc, doamna... Vedeti, colegul meu mi-a spus ca nu aveti permis, ca ati furat masina si ati ucis proprietarul!
F: Sunt convinsa ca porcul asta mincinos v-a spus si ca mergeam cu viteza!

Bula la scoala. Cum era ziua invatatoarei fiecare dintre copii vine pe rand si ii da un cadou.
Vine Ionescu, fiul brutarului, si ii itinde o cutie. Invatatoarea o ia, o agita putin si zice :
- Sunt franzele nu?
- Da. Raspunde Ionescu.
Vine Stanescu, fiul macelarului, si ii intinde o cutie. invatatoarea o agita usor. miroase cutia si zice:
- Cotlete de porc nu?
- Da. Raspunde Stanescu.
Vine Bula, tatal lui avea un magazin de bauturi alcoolice, si ii intinde o cutie. Invatatoarea agita cutia de 2 ori si observa ca dintr-un colt incepe sa picure. Pune degetul pe cutie apoi il baga in gura si zice :
- E vin alb nu?
- Nu.
Invatatoarea pune iar degetul pe cutie si apoi il baga in gura si zice:
- Hmmm... e sampanie nu?
- Nu. Zice Bula.
- Ma dau batuta. Ce e?
- Un catelus

Cica trei betivani discuta la o masa:
- Auzi mah? Io is trimisul lui Dumnezeu din ceruri pe pamant!
Altul raspunde:
- Taci ma din gura ca nu-i asa! Io-s trimisu' lu' Dumnezeu pe pamant nu tu!
Al treilea zice:
- Taceti ma amandoi din gura ca va spun sigur ca nu am trimis pe nimeni

La un spital de nebuni, un pacient scria o scrisoare. Un doctor intra in camera si vazand ca nebunul scrie o scrisoare, il intreaba cui i-o scrie, la care nebunul ii raspunde:
- Mie! Evident!
Doctorul il intreaba:
- Ce anume scrie in scrisoarea aia totusi?
La care nebunul raspunde:
- Nu stiu ma, doar maine o primesc!

Trei oameni rupti de beti comunica si ei cum pot la o masa. Primul zice :
- Ba, cand ajung acasa asa ii trag o mama de bataie la fiica mea si la nevasta de nu se vad.
Al doilea continua:
- Bai, eu cand ajung acasa imi bat toata familia si mai bat si din vecini! Pe toti ii bat!
Al treilea zice:
- Frate, eu pana ajung acasa bat la toate usile!

ROANUL; Bai, ungurule, sa te f. in gura bah!
UNGURUL; Si eu pe tine
ROMANUL; Bai, ungurule, sa te bag in pi...la mata!
UNGURUL; Si eu pe tine.
ROMANUL; Bai! Sa ma pupi in pu. baa!
UNGURUL; Si eu pe tine

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru RaMoNa_6241):

Vine sotul acasa si ii spune sotiei; draga am o problema.Sotia; de cite ori ti-am spus ca probleme tale sunt si ale mele si problemele mele sunt si ale tale? Sotul; bine secretara mea a ramas insarcinata cu noi!

| ASimpleUser a răspuns (pentru Domnisoaraindragostita):

"Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul mai taie!" LOL laughing)))

| Domnisoaraindragostita a răspuns (pentru RaMoNa_6241):

O femeie nu voia să-şi mărite fata cu Abdul. Încercînd să-l facă să se răzgîndească, îi spune: - Daca vrei sa te măriţi cu fiica mea, adu-i un Mercedes. - Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul aduce Mercedes! Aduce Abdul maşina, mama, disperată, încearcă din nou: - Fata mea nu se marită cu tine decît dacă o să aibă vile la munte şi la mare. – Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul cumpără vile! Cumpără Abdul vile, mamei îi vine o ultimă idee: - Fata mea nu poate să se mărite decît cu cineva care o are de 30 de centimetri! – Abdul iubeşte, Abdul doreşte, Abdul mai taie!

| georgianaaa7 a răspuns:

Studentul: Domnule profesor, m-ati pedespsi pentru ceva ce nu as face?
Profesorul: Nu, bineinteles.
Studentul: Atunci, nu mi-am facut tema.

| georgianaaa7 a răspuns:

Bula: - Tata da-mi si mie bani sa ma duc sa fac sex.
Tata: - Bai bula zi si tu ca de duci sa joci un sah.
Bula: - Bine tata da-mi si mie bani sa ma duc sa joc un sah.
Tata scoate portofelul si ii da bani.
A doua seara iar ii da bani.
A 3-a seara :
BulasickTata! Tata! da-mi si mie bani sa ma duc sa joc un sah.
Tata: Bai Bula! Da tu table nu stii sa joci?