| anonim_4396 a întrebat:

Care este dilema vieții voastre? big grin

P.s. Luați în considerare categoria.

53 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Din păcate numa lume serioasa, eu as vrea sa știu câte fire de par are o fata în funcție de varsta? Sau dacă albesc și ele jos?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Păi nu albesc jos...doar sus. Pentru că sus au necazuri, îngrijorări, iar jos numai bucurii. big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi ai văzut ziua, bravo

| Mayhem666 a răspuns:

De ce in 2021 oamenii inca mai cred in mituri, legende si superstitii?

| romeo78 a răspuns:

Ce este "iubirea față de aproapele nostru", un lucru luat în râs, un lucru pierdut în ziua de azi!

| anonim_4396 explică (pentru romeo78):

Într-adevăr, profund...cred că e puterea de a te sacrifica pentru binele lui.

| FreddieM a răspuns:

Savantii inca cerceteaza, unii zic ca e pipi, altii zic ca e altceva.
Marea mea dilema mea e urmatoarea.
Care e de fapt compozitia,, squirt" - ului?
Cheers

| anonim_4396 explică (pentru FreddieM):

Interesant.

| ShaOfHatred a răspuns:

Cum de încă mă mai suportă planeta asta

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Deși am auzit de atâtea ori acele sunete, nu am știut că este vorba despre șireata vulpe. Știi cum face vulpea?

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu cred că știu. big grin

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai aici detalii despre "vocea" vulpii.
https://youtu.be/UxLHUxzEoRU

https://youtu.be/J6NuhlibHsM

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca cineva face sex cu o p.rostituata, si ea nu vrea, se numeste viol sau furt?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

TOATE femeile indiferent de aspectul lor fizic,indiferent de naționalitate,indiferent de situația financiară sau numărul de școli absolvite,indiferent de caracterul lor,merită respectate, măcar atât și prin asta să le mulțumim că datorită lor și prin ele venim noi bărbații în lume. Dacă ești bărbat adevărat și ai capacitate intelectuală, atunci când întâlnești vreo femeie care din diferite motive nu este pe placul tău, nu este nevoie să te folosești de ea, să o umilești ci pur și simplu ocolește-o.Cei care agresează în vreun fel femeia demonstrează că nu au dragoste nici măcar față de propria mamă și atunci cum să te aștepți de la un asemenea bărbat să se poarte frumos cu celelalte femei.

| cristi202 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Frumos raspuns!

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Raspunsul ar fi fost si mai frumos daca s-ar fi potrivit cu intrebarea si n-ar fi fost total pe alaturi.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se potriveste foarte bine. Doar că trebuie să citești printre rînduri.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numește viol.Și chiar dacă ea ar fi de acord, acela care apelează la așa ceva nu se poate numi bărbat, dacă nu este capabil să se facă și să fie iubit pentru ceea ce este el ca om, nu pentru banii și poziția sa în societate.Atunci te poți lăuda și mândri ca bărbat,când femeia stă cu tine din dragoste față de tine și tot ce reprezinți tu ca ființă vie, nu de frică, nu prostită, fraierită, forțată sau șantajată.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Dacă toți bărbații ar gândi ca tine, lumea ar fi cu siguranță un loc mai bun. Felicitări! happy

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

N-am spus ca ar fi in regula sa agresezi femei si nici n-am intrebat daca ar fi in regula sa faci asta. Da, poate raspunsul lui ar fi fost potrivit in alta parte, dar nu la intrebarea asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sunt de acord. Doar ca vorbeste pe langa subiect. Nu mai pune intrebari de-astea care se vor amuzante daca luati raspunsurile asa in serios. Poate gluma mea a fost mai proasta. Dar, asta nu inseamna ca toate explicatiile astea nu sunt total pe langa subiect ca n-am intrebat pe nimeni daca e in regula sa agresezi femei.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Stiam si eu ca se numeste viol. Cand cineva intreaba "Care este dilema vieții voastre? P.s. Luați în considerare categoria." si intrebarea e la categoria amuzante atunci nu trebuie sa te astepti ca oamenii sa aiba acele dileme pe bune. Parerile tale despre de ce nu e in regula sa violezi femei nu isi aveau rostul aici. N-a intrebat nimeni daca e in regula.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Mulțumesc! Și tu ești o fată deosebită și fără exagerare prin felul cum gândești ești exemplu pentru cele de sex feminin.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu înțeleg că tu ai spus-o ca pe o glumă, însă nu este ceva cu care să glumești. Puteai la fel de bine atunci să întrebi tot în glumă că "dacă aș ucide pe cineva, ce se va întâmpla, o să scap de faptul de a fi pedepsit sau pot să fac asta în continuare?".

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Si nu puteai sa spui ca gluma nu ti se pare in regula. Trebuia sa scrii o gramada despre cum tu esti un barbat minunat care respecta femeile nu ca altii, desi era total pe langa subiect.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu știu cât sunt eu de minunat, doar am exprimat ceea ce gândesc și ceea ce cred.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Locul in care ai exprimat lucrurile astea era total nepotrivit. Daca considerai ca gluma mea nu e in regula atunci puteai sa-mi spui lucrul asta. Nu era nevoie sa-mi raspunzi cu toate lucrurile pe care le-ai spus despre cat respecti tu femeile, spre deosebire de altii. Daca ai spus ceea ce gandesti asta nu inseamna ca nu era pe alaturi.

| cristi202 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Adevarata barbatie sta in a iubi, a proteja, nu in a lovi, a agresa. "Las' ca merg eu acum acasa si ii arat eu cine e bărbatul!" - o remarca ce am auzit-o pe strada de la un om băut, si care m-a îngrozit la gîndul cit de nefericita trebuie sa fii fost acea femeie cand ii venea bărbatul acasa, in loc sa primească un sarut si o vorbă bună, sa fii fost injurata, batuta, agresata... Din nefericire, o realitate cruda des întîlnita a lumii de azi...

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-a raspuns ca se numeste viol, dar in felul lui frumos de a raspunde. Era mai sec sa raspunda direct, in doi peri. Păcat ca tu nu ai reusit sa citești printre rînduri, ca nu ai vazut raspunsul la intrebare dincolo de frumusetea postarii sale.
E interesant, căci chestiile astea de finete le apartin femeilor. Si bărbații au dificultatea de a le intelege. Parca el ar fi femeia si tu bărbatul happy.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru cristi202):

Da.Și ar mai fi o chestie. Bărbat adevărat nu e acela care se culcă cu cât mai multe femei, căci asta poate să facă oricine, bărbat adevărat este acela care se poate stăpânii, se poate autocontrola și își dorește în viața lui o singură femeie.Asta este ceva greu de îndeplinit mai ales acum în zilele noastre cu atâtea tentații la fiecare pas, însă nu imposibil.Noi ne complicăm viața, când este așa de simplu.Nu-i pe gustul tău vezi-ți de drum, dar dacă te-ai culcat cu ea, atunci bună sau rea ia-o de nevastă, respect-o, iubește-o și fi alături de ea câte zile vei avea.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Stiam si eu ca se numeste viol. Era o gluma. Daca voia sa raspunda frumos atunci putea sa spuna ca gluma mea nu este in regula. Nu era nevoie sa scrie o gramada despre cat de mult ii respecta el pe ceilalti, spre deosebire de altii. Intrebarea mea a fost un pretext pentru voi sa postati aici cat de grozavi sunteti ca le respectati pe femei, spre deosebire de altii. Daca ati fi avut respect atunci ati fi spus pur si simplu ca gluma mea nu e in regula.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Ce ti-e si cu barbatii astia adevarati care nu sunt in stare sa-si ceara scuze ca nu au spus mai finut ca gluma cuiva nu este in regula si ca au postat pe aici o gramada despre cum unii au respect pentru ceilalti si unii n-au, ca raspuns la gluma mea.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Măi ce hal de glumă ai făcut și tu.Așa este bine? Fă un experiment, postează la categoria trivia/amuzante gluma scrisă de tine aici și eu îți garantez că o să primești niște răspunsuri aiurea încât ale mele nu or să-ți mai pară urâte și lipsite de respect. Încearcă chestia asta.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Probabil n-as primi raspunsuri prea ok. A fost o gluma proasta. Nu m-am gandit prea mult. Asta inseamna ca nu poti sa-mi spui chestia asta? Ce rost avea sa scrii pe aici o gramada despre cum unii au respect pentru ceilalti si unii n-au, ca raspuns la ce am zis eu?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu doar am răspuns la cele scrise de tine, nu te-am criticat și nu m-am simțit deranjat în vreun fel de spusele tale și nici nu am susținut că tu nu ai avea respect.Acuma eu pe bune,ceea ce am scris în răspunsurile date chiar cred în acele vorbe, nu le-am scris să impresionez, sau să mă dau ce nu sunt, faptul că tu sau altcineva mă va crede sau nu, asta e.Am învățat că în viață nu poți să fi pe placul tuturor, oricât de frumos, corect, drept și bine te-ai purta.Nici nu caut asta. Vreau doar să nu îmi pierd credința și să fiu plăcut pentru exact ce și cum sunt eu de o singură fată, pe care la rândul meu să o tratez la fel, doar atât.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Daca considerai ca gluma nu e in regula era mai bine sa-mi spui si sa nu pornesti tot felul de discutii de la ceea ce am zis eu. Si nu ma intereseaza ce crezi sau nu crezi tu despre dragoste si respect, in general. Ma intereseaza cum te raportezi la mine atunci cand relationezi cu mine.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

De fapt, nici de asta nu cred ca ar trebui sa-mi pese, dar este o chestie de moment din cauza ca m-a prins discutia.

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Era o glumă pentru tine. Nu si pentru noi. Noi nu te-am văzut rizind cand ai zis-o. Nici macar un emoticon cu zîmbet nu am vazut, ca sa deducem ca a fost o gluma. Stii ca de aceea exista emotiocoane? Asa ca am luat-o foarte in serios. Intrebarea poate fi luata foarte in serios.

| cristi202 a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Aia da bărbație!
Este greu, si nu chiar. Cu putina voință de la noi, si mult ajutor de la bunul Dumnezeu, e cit se poate de posibil.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

La care parte nu te-ai prins ca este o gluma? La partea in care ceea ce am postat eu era un raspuns la intrebarea "Care este dilema vieții voastre?", la partea in care scria si "P.s. Luați în considerare categoria." sau la partea in care intrebarea era la categoria amuzante?

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Daca cineva face sex cu o p.rostituata, si ea nu vrea, se numeste viol sau furt?"

La partea asta nu m-am prins.
Ai uitat ca tu ai pus intrebarea?!?

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

Da. Si era un raspuns la intrebarea de sus "Care este dilema vieții voastre? P.s. Luați în considerare categoria." care este la categoria amuzante. Te-ai gandit sa citesti si intrebarea de sus?

| cristi202 a răspuns (pentru anonim_4396):

Subiectul ales de tine e prea serios ca sa fie luat in gluma. Eu nu as glumi despre viol sau abuz. Esti fata, ar trebui sa înțelegi mai bine, doar simpla imaginatie a unui asemenea act asupra ta cu siguranta ti-ar produce fiori si scîrbă. Stiind asta, nu ai avea chef de gluma cu privire la asta. Chiar de e vorba de prostituate. Sunt si ele femei ca tine. Chiar daca au gresit cu privire la ce fac in viata. Subiectul e atit de delicat, încît poate atinge corzi sensibile ale inimiilor la fel ca si batjocorirea lucrurilor sfinte. Dar, na, observ ca gîndești ca un băiat, posibil sa si fii unul ascuns sub un username de fata.

| anonim_4396 explică (pentru cristi202):

A fost o gluma proasta. Nu m-am gandit prea mult. In loc sa postati texte interminabile despre cum unii au respect pentru ceilalti si unii n-au (texte care pornesc de la intrebarea mea) ati fi putut sa-mi spuneti ca am spus ceva in neregula. Dar ce ti-e si cu barbatii astia adevarati care nu pot sa-ti spuna mai subtil ca ai spus o prostie. Trebuie sa posteze texte interminabile despre cum ei sunt barbati adevarati ca scot in evidenta pe toate partile prostia pe care ai spus-o.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Da măi dar chiar dacă am scris mult, ți-o mai spun o dată, nu m-a deranjat ce ai scris tu, ți-am răspuns frumos, civilizat doar ceea ce am crezut și gândit eu că ar fi potrivit. Postează gluma ta cum ți-am spus la categoria Trivia/Amuzante și eu îți garantez că nu vei primi răspunsuri de bun simț cum ți-am dat eu și ai să vezi ce bădărani sunt unii.Aici răspunsul dat de tine a fost tot în "glumă"?
https://www.tpu.ro/......cap-odata/

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Nu era nevoie sa pornesti atatea discutii serioase de la o gluma proasta pe care am spus-o. De ce imi sugerezi sa postez intrebarea mea acolo daca consideri ca ceilalti mi-ar raspunde ca niste badarani? Iti face tie placere sa vezi cum ma huidie lumea? Am avut o conversatie mai lunga cu cineva la intrebarea din link-ul pe care l-ai postat. Citeste si contextul.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

Este nevoie sa-mi raspunda altii ca niste badarani ca sa te simti tu bine cu tine?

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu este nevoie,nici nu îmi doresc asta.Dar cu ce ți-am greșit eu? Ți-am vorbit frumos,nu te-am jignit, nici măcar nu te-am judecat sau criticat pentru cele scrise, tu aveai opțiunea de a-mi răspunde sau nu după cele scrise de mine, așa nu mai continuam dialogul. Uite o "glumă" a unui bărbat, la care și tu ai răspuns serios.
https://www.tpu.ro/......vb-serios/
Nu trebuie să ajungem să ne certăm și supărăm din toate nimicurile.Ai grijă de tine.

| anonim_4396 explică (pentru JOHNtheADVISOR):

I-am pus o intrebare. Partea aia de la finalul intrebarii lui in care a afirmat ca vorbeste serios m-a dus cu gandul ca poate omul chiar vorbeste serios. Vad ca pentru tine era necesar sa-mi cauti mie nod in papura la alte raspunsuri, pe care le-am dat pe site, ca sa te simti tu bine. Nu mai raspunde. M-am plictisit.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E non lifer

| Florin9Florin9 a răspuns:

Cum se înmulțește banana dacă nu are sâmburi

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Https://youtu.be/Tv0BOlipiPA

Gata, te-am rezolvat și pe tine. cool

| Catrice a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Țeapă, arehee hee