| MaryMaria333 a întrebat:

După care chestii vă luați când vă alegeți iubirea vieții voastre? O luați doar pentru atracție fizică sau pentru că vă atrage caracterul ce îl are? Vreau cât mai multe răspunsuri de la voiwinking

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca pot sa fac legatura la 2 oameni ma bucur ca fac un bine, pentru mine nu mai sant optiuni

| RAY a răspuns:

Astia care spun caracter o fac pentru imaginea lor virtuala,ce naiba suntem fiinte vizuale nu vedem suflete,nici nu poti stii ce caracter are de la prima intalnire sau cand dai like pe tinder, fizicul conteaza cel mai mult apoi daca va atrageti reciproc conteaza si caracterul, dar fetele si baieti mai lasa si asta orbiti de iubire, dar daca esti urat si esti super ok la caracter te baga in zona prieteniei, fetele mereu spun vrajeala cu sufletul, vad ca si uni baieti, sau feminizat

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://www.tpu.ro/......ti-singur/

vedeti si aceste raspunsuri

| Mosotti a răspuns:

Prima chestie fizicul e proba eliminatorie si apoi vad, daca n-are caracter, ma simt bine si eu si ea adica distractie si atat.
Daca are si caracter si mai are si ceva in cap, fac o relatie serioasa, e f simplu.

Sau daca n-are caracter, o las si caut alta si cu caracter pentru distractie, depinde.

| Freya1 a răspuns:

Sunt mai multe criterii pe care ma bazez.
Eu cand imi aleg iubirea in primul rand ma axez pe prietenie,adică daca exista vreun băiat in preajma mea cu care ma inteleg bine,ce e pe aceias unda cu mine si ne putem împrietenit si vorbi despre orce e un prim pas.
Pe urma ma iau dupa modul în care gândește,se comporta si daca imi place de el fizic, adică daca are trăsături pe gustul meu. Dupa iti dai seama, rămân în funcție de cum ma respecta, cât este de responsabil, independent, după cat ma iubeste etc.

| Emilian65 a răspuns:

Aleg iubirea vietii tinand cont de ambele aspecte prezentate de tine mai sus.

| SilentRain a răspuns:

Caracter

| Sofer a răspuns:

Cei drept sunt și atras de fizic și apoi încerc sa vedem dacă vrea sa vorbim și dacă avem acelasi vibe și ne înțelegem.

| NotNamed a răspuns:

Aspectul fizic conteaza foarte putin. Gen pretentia este sa fie ingrijita si cat de cat frumoasa ca na ..si noi si ele avem pretenții. 80% pun pret pe inteligenta. Sa fie genul de persoana deschisa la minte care este coerentă in vorbire, sa fie organizata atat cu ideile cat si material, orice fel de problema ar fi sa-mi spuna, chiar si daca s.ar plictisi de mine. Mai bine imi spune si incercam sa o rezolvam decat sa ma insele sau sa stea ca manaca si doarme moca. As vrea sa fie genul de persoana cu care am ce discuta, sa ma pot aventura in orice subiect stiind ca stie despre ce e vorba sau poate vorbi coerent logic si civilizat acceptând frumos parerile mele in cazul in care i se pare corect ce ii spun. Daca e genul de persoana care se da inteligenta sau e nebunatica si in practica la o conversație e praf e egal cu 0.

| alexalx1234 a răspuns:

Pentru caracter, dar cum fetele se uită doar la fizic nu am nicio șansă să găsesc pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu aleg eu de cine mă îndrăgostesc.
Ambele dar mai mult aspectul fizic.

| Adrian5575 a răspuns:

Trebuie sa simti ca te atrage cu totul, nu doar un singur lucru.
Nu trebuie sa fie super model ca sa simti atractie fizica. O persoana pe care o iubesti, te atrage asa cum e ea, cu vergeturi, cu burtica, cu toate defectele.
In primul rand conteaza sa va intelegeti voi ca persoane, poate nu aveti foarte multe subiecte de abordat, dar atunci cand vorbiti, o faceti cu toata inima si cu nerabdare.
Toate astea se intampla de la inceput, de cand sunteti doar prieteni.

| Green66 a răspuns:

Decât frumoasă și proastă mai bine urâtă și proastă, ca să fie meniul completlaughing
Contează foarte mult caracteru', intelectu' și mai puțin fizicul, degeaba e frumoasă și are corp de "fotomodel" dacă se face de râs de câte ori deschide gura happy

| anagsiwnagisiwowywo9 a răspuns:

Caracter

| Kylo a răspuns:

Un om nu este frumos doar dacă arată bine, mai mult contează psihicul acestuia și nu trebuie să alegi o persoană pe care să o iubești dacă nu simți nimic pentru acesta. Sunt sigură că vei simți când iubești cu adevărat o persoană