| JustLove_6136 a întrebat:

Care este parerea ta? Despre seismele din Japonia? Crezi ca este din cauza apropierii Lunii de Pamant? Apocalipsa? Ce credeti justifivcari. da stiu am 13 ani sunt mica dar vreau si eu sa stiu ...nu raspunde-ti in batjocora.Multumesc mult >big grin

Răspuns Câştigător
| pinguinuVerde a răspuns:

Eu nu sunt gata să mor încă ...mai vreau să trăiesc să răspândesc câteva secrete în lume...şi să repar ceva smug
Cât despre cutremur, am auzit că o să fie unul de 5 şi ceva pe 19 martie la 8 seara şi fdsghfsdfgsdjk secunde...dar nu ştiu...

Baftă.

9 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Pai e vorba de cele 190-349 de planete din jurul Soarelui care au zgaltait orbita pamantului pana Pamantul a vomat peste Luna, iar cum lunei nu ii place mucusul vine nervoasa spre a distruge statul Yemen si a manca locuitorii din branza care locuiesc in maimute mancatoare de zombie si fac stripteese de 2 ori pe zi

deci.

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

NOBODY se intampla cand gresesti categorialaughing

| BastetReloaded a răspuns:

Si acum toti o sa primim stupizi pentru ca am raspuns in functie de categorie.

| PoisonJuke a răspuns:

In primul rand si eu am 13 anilaughing. Si iti pot spune 2 lucruri : 1. nu este din cauza apropierii lunii de pamant deoarece m-am uitat mai demult la un documentar despre luna si ia are cu totu si cu totu alte influente asupra pamntului decat cutremurul; 2. NU CRED CA VA FI CU ADEVARAT APOCALIPSA, CI DOAR UN SUBIECT PE CARE S-A VORBIT SI SE VA VORBI UN TIMP, si ori cum s-a intamplat numa in China... daca era in mult mai multe locuri deodata, mai ziceam. Salut, si daca vrei mai multe informatii dai pe wikipedia(despre luna, cutremure. etc).

| wendy434 a răspuns:

Draga(pre multe filem SF cu sfarsitul lumi!)NU acocalipsa imaginatia ta bogata scumpa

| camelia24 a răspuns:

In japonia, cutremurele sunt foarte dese dar pe o scara destul de mica. Aceste manifestari sunt provocate datorita intalnirii celor doua placi tectonice: Eurasia si Pacific. Aceste placi sunt mereu in miscare continua iar in Japonia au loc 4-5 cutremure pe zi. Apocalipsa nu are nicio legatura, japonezii sunt obisnuiti cu aceste cutremure dar evident pe o scara mult mult mai mica. Daca ai vazut la tv, reactionau foarte calm.

| camelia24 a răspuns:

Japonia este tara situata la intalnirea a doua placi tectonice. Placa tectonica Eurasia si placa tectonica a Pacificului.Aceste placi sunt mereu in continua miscare, iar acest lucru determina frecventa cutremurelor in japonia unde sunt cate 4-5 pe zi. Fiind un stat insular este evident ca orasele de langa coasta vor fi maturate de cate un val. Japonezii sunt calmi in aceste situatii.Sunt invatati cum sa reactioneze in aceste situatii.

| bibikiss a răspuns:

Eu am 9 ani! eu cred ca seismele din japonia au legatura cu chiestia cu luna.

| JustLove_6136 explică:

Am gresit categoria scuzeblushing