| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat va fi un an greu datorita apropierii lunii de pamant?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Andrei7520152 a răspuns:

Oh jezuz normal ca nu confused

| morningstar a răspuns:

Eu am vazut un documentar in care se spunea ca din contra, luna se indeparteaza fata de Pamant cativa cm pe an. M-as indoi sa fie invers.

| 220V a răspuns (pentru morningstar):

Parca era cam 1 centimetru pe an. Intrebarea ii, dupa ce se va indeparta destul de mult, o sa ma existe viata pe pamant?
Pentru ca se stie ca Luna ajuta la intretinerea vietii pe pamant.

| morningstar a răspuns (pentru 220V):

Banuiesc ca odata si-odata tot va disparea viata pe Pamant. Dar cred ca nu indepartarea lunii fata de Pamant va fi factorul principal care va cauza disparitia vietii, avand in vedere ca nu se indeparteaza decat 1 cm sau cativa, nu se stie sigur. Si daca ar fi un cm pe an, nu mi se pare a fi o paguba avand in vedere ca procesul se produce lent si nu este daunator (cel putin nu brusc ). Poate ca totul o sa se adapteze schimbarilor, poate nu.

| Kaℓi a răspuns:

Sigur va fi un an greu, dar nu din cauza lunii...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. chiar deloc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maine dimineata va fi un an greu...cam asa suna si intrebarea ta.