| andreycz a întrebat:

Ce credeti despre posibilul cutremur de maine seara 20:30 din cauza apropierii lunii asupra pamantului? fundaaaaa

Răspuns Câştigător
| MadnessCaffe a răspuns:

Nu va fi niciun cutremur te asigur. Apropierea lunii de Pamant s-a mai intamplat de foarte multe ori, inclusiv in 2008 (in 2008 s-a inregistrat cea mai apropiata distanta a Lunii fata de Terra) si nu s-a intamplat nimic.Doar fluxul si refluxul vor fi afectate de aceasta apropiere, ceea ce nu este nimic ingrijorator, doar ca nu se va mai putea innota, face surf, scufundari datorita fluxurilor si refluxurilor mai mari.Nu iti face griji nu vine niciun cutremur sau altceva tongue

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Nu poti sa stii.Sa speram ca nu va fi.Sa ne fereasca Dumnezeu. Oricum va fi ceva interesant sa vedem luna mai mare, mai aproape.Asa cred.

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,nu te mai crede in tot! Nu va fi nici un cutremurtongue

| DjTactumare a răspuns:

Asta-i cea mai tare dintre toate, la 20:30 zici? de ce nu concurezi la romanii au talent?

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Ce sa credem.thinking
E o prostie.cei mai fraieri cred.
Nu are nimeni de unde sa stie ce se va intampla.fiecare crede ce vrea.

| Delicv3nt a răspuns:

Cautati pe google va faceti de ras cu asemenea posturii voi chiar credeti tot ce minte tv? Si aproperea lunii are mai multe posibilitatii negative te asigur de asta in nici un caz un cutremur. eventual cel din japonia.cum a spus si madnes cand s-a apropiat luna acum cativa ani au fost uragane tunami etc

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

Si ce daca? Cand D-zeu hotaraste se intampla.Nici un om de stiinta nu are de unde sa stie.Eu uneori ma bazez pe teoriile stiintifice, dar in acest caz nu pot spune acest lucruwinking

| trista_5619 a răspuns:

Salut, am auzit despre apropierea lunii de pamant, si ca nu va fi numai cutremur,, ci si nivelul apei va creste, si alte calamitati vor avea loc. Dar nu putem sti ce se va intampla, asa cum si nimeni nu stia ce se va intampla in Japonia. sa speram ca totul va fi bine,,, Dumnezeu e mare si nu ne va lasa de izbeliste, Este prea bun ca sa lase sa se intample ceva. Dar, oricum,, sa te gandesti asa bine la ce s-a ajuns cu lumea asta, ce nebunii se fac, si cum se comporta unii cu altii, a devenit prea rea si Pamantul nu ne mai poate tine pe toti. de s-ar schimba macar putin lumea in mai bine, totul o sa fie bine. sa ne rugam mai mult, sa credem in El, si sa nu injuram pe nimeni, nu cred ca este cineva mai bun ca altul ca sa aiba dreptul sa creada ca este ceva mai mult decat altii. asta e parerea mea.

| LyaLiana a răspuns:

Pai cred ca daca se va intampla nu va fi ceva atat de grav, dar acum depinde de Dumnezeu, insa vom afla maine ce se va intampla!

| IceCube a răspuns:

Asta cu cutremurul si ora le-ai inventat nu?

| marius77 a răspuns:

Eu stiam ca luna influenteaza fluxul si refluxul deci ar fi de asteptat o inundatie.(s-ar putea sa gresesc asa ca corectati-ma)
Cat despre cutremur, nu ar fi posibil sa se cutremure toata suprafata pamantului (sau poate :-ss )

| alexmario99 a răspuns:

Este adevarat?

| alina2008 a răspuns:

Nu. sunt aproape sigura ca nu o sa fie niciun cutremul, dar totusi nu avem de unde sa stim sigur ce se va intampla.