| anonim_4396 a întrebat:

Care specie de pasare e cea mai comuna pe planeta asta?

Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Gaina...pentru ca aproape fiecare om de la tara are macar o gaina in curte pentru ouale pe care noi le mancam...alte pasari ca porumbelul sau mai stiu eu ce nu putem obtine ceva dupa urma lorhappyhappyhappy

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca porumbelul big grin

cristian
| cristian a răspuns:

Puiul congelat.

| andreutz a răspuns:

Porumbelul happy

| borsec a răspuns:

Gaina

| DiMoDi a răspuns:

Găina, clar! e pe toate meridianele si la toate latitudinile... Dacă reţin bine, populaţia de găini a Terrei e cam de 7 ori mai mare decât cea umană big grin

| DenissaDeea a răspuns:

Eu cred Porumbelul si vrabia.

| Zoombe3 a răspuns:

Porumbelul si cioara big grin

| galileo a răspuns:

Ceau. Cea mai comuna pasare din lume este Gallus gallus (gaina).

| meioana a răspuns:

Eu cred ca nu o sa gasim in Australia vrabia sau cioaralaughinglaughingrolling on the floor...
in primul rand din cate stiu eu cioara sau vrabia nu is pasari calatoare...
...cred ca cea mai comuna pasare de pe planeta...de fapt is pasarile calatoarehappywinking...pentru ca ele migreaza...
, ...imaginati-va cum ar fi sa te duci in Australia si sa vezi vrabia sau cioara... putine sanselaughing...
unul din aceste pasari cred ca este porumbelul... dar diferite specimene...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Vrabia.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cioara

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gaina

| jamesbond a răspuns:

"pasarica" este de departe cea mai comuna specie de pasare. Pana si presedintele Romaniei a observat-o in mai multe randuri.