| Tudor25 a întrebat:

Cu ce pot sa hranesc 3 pui de nagat(specie de pasare)?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Poti incerca sa le dai malai amestecat cu galbenus de ou fiert tare; in loc de apa da-le ceai e menta slab. Te comporti cu ei ca si cu puii de gaina, avand grija sa nu le fie fring noaptea si nici sa0i bata soarele ziua.Pe masura ce se maresc le poti da mei, grau si rame.Isi vor cauta si singuri hrana cand vor putea zbura.Numai bine si sa-ti traiasca!

| Tudor25 explică (pentru Mihaela1964):

Cum sa le dau malaiul si galbenusul?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Tudor25):

Fierbe oul tare, galbenusul faramiteaza-l si amesteca-l cu vreo 2 linguri de malai uscat.

6 răspunsuri:
| Bianca555 a răspuns:

Hrana păsărilor constă din isecte, larve, viermi, și alte nevertebrate mici ce trăiesc pe câmpie, iar hrană vegetală ca de exemplu semințe, o consumă în cantități mai mici. Nagâțul este activ atât ziua cât și noaptea.

| Tudor25 explică:

As mai vrea sa precizez ca au doar 3-4 zile...

| Tudor25 explică:

Mihaela...as vrea sa te intreb cum sa le dau malaiul amestecat cu galbenusul(le bag bucatele in gura, sau cum)?

| Tudor25 explică:

Multumesc..ai o fundahappy