| Georgianna3723 a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante nume de familie pe care le stiti?

136 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acurmuloaie

| Mary Marry a răspuns:

Partag, Dovlecel, Branza, Bulan.cam atat.

| Just Kiddin' a răspuns:

Am avut un coleg pe care il chema Schiopu
am cunoscut pe cineva Ciucur si pe altcineva Coaie.
altul Cancel si unul Cancer happy

| asdffghjjkl a răspuns:

Vă spun, dar nu e glumă.
Câcăcel, Omu, Burtă, Ceapă, Scândură, Ombilic şi mai sunt şi altele dar nu îmi vin în minte acum happy

| mihaip1 a răspuns:

Pe profa de fizica Butoi, varu unui prieten Cuc.

| c8ilcopac a răspuns:

Leusteanlaughing

| andreivmarin a răspuns:

Balauta, patrafir, pacala,

| Catzelush a răspuns:

Musca, Toporasu, Cosciug, Saraolu, Bradut, Toaletism

Fundita?

| JuliaSweet a răspuns:

Ciuperca, Pieptanus, Ursu, Pasarica, Saia, Mititelu, Turcu Gavriloaie, Puscasu, Lopatel

| RoxyAde a răspuns:

Rotundu, Surdu, Băluţă etc.

| RealLife a răspuns:

Tiganu Maria si Oana Ciorba

| Fifylici a răspuns:

Vaca grasa virginica
nu glumesc vorbesc foarte serios
vaca grasa este numele de familie iar virginica este prenumele
este fara misto

| cornculapte a răspuns:

Sunt doi tipi in orasul meu pe numele de familie Scurt si Lungu. Ironia e ca Scurt e inalt rau de tot, iar Lungu e tare scund. In rest, probabil stiu multe nume amuzante, dar eu m-am obisnuit cu ele si nu mi se mai par ceva special.

| vlad_2439 a răspuns:

Cacareaza Iulian(un coleg de la mine din clasa)

cel mai tare e cand striga catalogu profu

| KimY a răspuns:

Cojoc, mosu, muc...etc.

| KimY a răspuns:

Si astea sunt foarte amuzante : fomistu adryan; mopista ion...rolling on the floor

| Meluma a răspuns:

Colegi de clasa: Chiperi, Dascalu, Dulgheriu, Suman
Rude: Lupoaia, Flocea
Cunostinte: Buruiana
Printre care si eu : Turcu tongue

| iubesck un copil kopak.. a răspuns:

Gheata, papuc, purcellaughing

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Am niste colegi:Cazan, Scurtu, Ciulin, Craciun, Lupu, Hanganu, Capota, Diaria, Ardeleanu, Sugiu, Porumbescu, Lungu, Ciuraru, Golban, Bolovan, Parvan, Spiridon, am o prietena care avea numele de familie Gaina, si ei nu`i placea numele asta si astepta asa de mult sa se casatoreasca ca sa`si schimbe numele, si cand s`a casatorit din numele de familie Gaina a devenit Cocoslaughing

| aleeee a răspuns:

Porumb
Ciuca
Bota
Rablau
Ciupe

| last_9432 a răspuns:

Borcan Beatrice
Tarziu Adelina
Soituz Beatrice
Sinescu Andrei(La mine in oras este un cimitir sineasca si toti fac o asemanarelaughing)
Branzan Raluca
Mutu Cristiana(deseori ia note pe nume straight face)
Stan Lucian CULMEA sta cu un altul in banca pe care il cheama Bran Dragos
Murat Adrian

| zamolczezingri31 a răspuns:

Sunt foarte multe. De exemplu, persoane pe care le-am cunoscut:Ardei Cristian; Malaiu Mihaela; Bula Petrica; Buci Emilia; Daravela Augustin; Maciuca Marcel; Capatana Ionel; Cepoi Marinela; Puleasca Mircea; Catoi Gelu; Piticu Nicusor;****cea Nicolae; Naifloci Ecaterina; Butelca Ilie; Mata Mica; Lumanararu Ion; etc...

| nemesis_2750 a răspuns:

Pe unu il cheama pulea...pe altul coi sau muia oricum mai multe nume stupide le gasiti aici http://tiny.cc/5ucfb

| RikarDo a răspuns:

Smantana [vorbesc serios], Curescu[un coleg], Putzoi[fara z dar sa se inteleaga bine], Comarita [coleg]Baba[sunt niste vecini]

| Dede_1899 a răspuns:

Stiu un baiat care are numele de familie Pulealaughing))

| lena_7423 a răspuns:

Puto e un coleg de al meu, toti i spun puturos, Leni i se spune lenos

| biancaandreea a răspuns:

Halapciuc, Barbalata, Amaftioaiei

| Anutzu14 a răspuns:

-Capraru
-Chelaru
-Paun
-Ploscariu
-Tunaru
-Balarie
-Dragomiroiulaughing

| Alexz Razz a răspuns:

Aveam un coleg in clasa a 3a il chema Ciocarlan si mai era unu Craciun laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curca, Ciurca, Oasenegre, Flocea!