| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante provocari?big grin

Răspuns Câştigător
| KRIIIX a răspuns:

Sa canti " Baby - Justin Bieber " in fata ventilatorului; sa prinzi o carte de joc la perete, cu capul; sa te pisi pe priza; sa o suni pe maica-ta si sa te dai drept amantul; sa te duci la cineva necunoscut acasa si sa-l pui sa semneze un "contract" in care scrie de fapt "semneaza aici si te f#$%m in c*r si eu si prietenii mei; sa bei cafea cu sare de lamaie, piper si delicat; sa te prefaci ca urci in autobuz, sa urci o treapta sa te intorci sa sari in carca unui prieten; sa te duci la un/o vecin/a si sa-i ceri o lingurita de zahar si o noapte de dragoste; sa te duci la tabla ( la scoala ) si sa stergi din urma ce scrie elevul ascultat; sa te duci la controlor in autobuz si sa ii spui sa coboare la prima; sa furi cel mai frumos buchet de flori de la o florarie in maxim 1 minut; sa urci 5 trepte in genunchi; sa mananci 20 de ursuleti imbibati in votka; sa mananci 3 castraveti murati si sa bei 2 cani de lapte; sa minjesti in magazin; sa tragi frana de mana la taxi; sa mananci un catel de usturoi apoi sa bei o doza de suc acidulat; comanda pizza la adresa unui prieten / sau un taxi; pune pe cineva sa se duca la primarie sa se roage la prima persoana care o vede inauntru sa ii dea o casa si ceva de mancare; pune pe cineva sa mearga cu tine in SecondHand si sa-ti vorbeasca despre ultimele creati ale lui Botezatu; provoaca pe cineva beat sa-ti numere persoanele din club/pub/bar; pune pe cineva sa arunce un balon cu apa intr-o incapere cu geamul deschis; pune pe cineva sa arunce o pocnitoare in balconul cuiva. Sper sa te distrezi! :*

26 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

thinking Să stea 3 ture numai în boxeri. (pentru un băiat)

| unknownn a răspuns:

Sa faci laba cu mainile la spate

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

N-am incercat

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns (pentru HabarNamPeCePlanetaTraiesc):

Intreaba fetili ca ele stiu mai bine

| GabiiHaș a răspuns:

Sa iei o lingurita de scortisoara in gura (dar sa nu inghiti) smug. P.S. E absolut GROANIC.
Sau sa iei un cub de gheata in mana, pui sare deasupra, strangi pumnul si asteapta...
Sa te distrezi devil!

| LolaLollita a răspuns:

Sa se imite pe el/ea insusi/insasilaughing veti vedea cum considera el/ea ca este de fapt, ce calitati si defecte crede ca are.

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveTacos a răspuns:

-Sa pui persoana in cauza sa vorbeasca cu cineva, si tu sa te duci repede sa-i tragi pantalonii.Provocarea e ca acea persoana sa mai vorbeasca cel putin un minut cu pantalonii trasi jos.

Sa provoci pe cineva sa iasa dintr-o baie publica cu o bucata de hartie igienica iesindu-i din pantaloni.

Sa provoci pe cineva sa se duca la niste persoane oarecare care vorbesc si sa se bage in conversatia lor.

Sa provoci pe cineva sa se duca la o persoana oarecare si sa intrebe daca poate sa o sarute.

Sa provoci pe cineva sa mearga pe strada cu o pata evidenta in partea din fata a pantalonilor.

Sa provoci pe cineva(de preferabil baiat laughing) sa se duca la un baiat care e cu o fata si sa-l intrebe pe baiat:-Cum ai putut sa-mi faci asta?!

Sa provoci pe cineva sa inghita o lingura mare de scortisoara...

| PŞtefaniaP a răspuns:

1.Sa bei apa cu bicarbonat.

2.Sa te imbraci in tiganca si sa te duci pe strada sa ghicesti viitorul laughing

3.Sa faci baloane cu sapun.

4.Sa strigi pe geam:Sunt... un retardat, idiot etc.

5.Să te razi în cap.

6.Sa bei cola cu mentosane laughing Ce tare e happy

7. Daca e iarna sau nu arunca o carte pe geam laughing

8.Sa faci cu mana unui batran.

9.Sa lasi cainele sau pisica sa urineze pe tine.

10.Sa te arunci intr-o pisicina sau cada goala. fara apa laughing

Top 10. provocari sper ca ti-am fost de folos si la multi ani! puppy dog eyes :d

| aveam14ani a răspuns:

So:
Te urci pe acoperis imbracata in balerina cu ochelari de soare adidasi si o bluza de trening si cu parul ciufulit, machiata in toate culoruile si strigi :
Manele e viata meaa! Fuego la putere! Sunt cea/cel mai mare fan/a a lui PedoBear!
n-o sa faca nimeni asa ceva. dar presupun ca e o provocare destul de tampita.laughing

| DeidaraXR1 a răspuns:

Sa ii deschizi nasturele de la pontaloni cu dintii laughing glumeam. De obicei chestii ciudate cum ar fi pune sare pe rana(la propriu dar putina). Sa bei un litru de apa in nu stiu cate secunde/minute. Sa asculti ceva ciudat cu castile date la maxim. Fii inventiva. Eu faceam provocari din astea in tren cu prietenashii cand plecam in excursii gen scoate limba pe geam afara iarna laughing

| anonim_4396 explică (pentru DeidaraXR1):

WtF! NU am doi ani, amice laughing

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai amica poate aveai 3 de unde sa stiu? Daca nu vroiai un raspuns dinasta nu intrebai. Nu exista cele mai amuzante provocari lol. Atat timp cat privesti cum cineva "este obligat" sa faca ceva ce nu vrea in scopul unui joc totul este amuzant. Cand aveai 8-9 ani si te jucai cu prietenii si unu ii spune altui sai dea o limba lu' aia nu faceai un "OOOOUUUUOOOOUUUU" lung si te uitai cu haz si placere la cei 2 implicati? Eu ti-am zis ce foloseam eu si ce mi se parea mai amuzant dintre toate.

Parerile nu se discuta... "amica".

| anonim_4396 explică (pentru DeidaraXR1):

Ok, ok ..scuze? straight face

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nui nimic laughing

| anonim_4396 explică (pentru DeidaraXR1):

Ma bucur :* La multi ani!

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tie la fel big grin

| PikachuPufos a răspuns:

Tine sare in palma cu un cub de gheata pentru ceva timp

| AdrianMazilu1986 a răspuns:

1.baga o cutie de petarde in soba
2.caca-te pe geam
3. arunca cu fructe in oameni
4.mananca fasole si culcate cu prientenul\prietena

| AdrianMazilu1986 a răspuns:

Mai era una

sa *** o musca sau un tantar

| anonim_4396 explică (pentru AdrianMazilu1986):

Păi si ce ar ieşi?rolling on the floor)

| shinelikeastar a răspuns:

Provoaca-ti amicii sa prinda o foaie de hartie cu capul pe perete. O sa-ti placa

| VanPersieJr a răspuns:

1. Te provoc sa iei pixul ala si sa i-l bagi in fund lu grasa aia
2.Cumparati o pereche de chiloti de dama
3. Opreste-te pe trecerea de pietoni (preferabil cand e verde) si leaga-ti siretul la pantofi
4.Cu un complice mergeti pe strada (sau mai bine in statie RATB) si aratati spre un bloc inalt vorbind despre o sinucidere
5.Prefa-te ca esti orb si cere-le celor din jur sa te ajuta sa treci strada.
6. pune ulei pe gresie
7.Cumpara 3 animalute de plus

| Claudia_Adriana_1998 a răspuns:

Provoaca un prieten sa se urce intr-un taxi si sa-i spuna soferului:Urmareste masina aceea.