| Elena1234456 a întrebat:

Ce bancuri amuzante pentru Craciun stiti?

9 răspunsuri:
| Elena1234456 explică:

"Dlaga Mosule,
Te log mult sa-mi aduci un tlenulet electlic, o masinuta si o ciocolata".
Se duce copilul la posta si duce scrisoarea.
Postaritele deschid scrisoarea, o citesc si li se face mila de copil. Hotarasc ele sa puna mana de la mana si sa-i cumpere copilului darurile. Strang ele banii cumpara trenuletul, cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii. Trimit cadoul copilului.
La cateva zile de la Craciun copilul duce la posta o alta scrisoare cu multumirile pentru Mos Craciun:
"Dlaga Mosule, iti multumesc pentlu cadouli, tlenuletul este magnific, masinuta este supel. Eu sunt convins ca mi-ai tlimis si ciocolata, da cled ca babele alea de la posta au mancat-o."

Inafara de asta happy.

| Sოﺁℓε a răspuns:

Intr-o seara friguroasa, de iarna, o tanara statea pe unul din podurile Dambovitei si se gandea cum sa scape de viata asta amara.
La un moment dat, Mos Craciun se apropie si-i zice:
- Ce faci tu, aicea, fata mosului?
- Ce sa fac, mosule, iaca sunt suparata, ca n-am servici, n-am casa, n-am bani si ma gandesc sa ma omor, sa scap de toate necazurile.
- Ei, fata mosului, stai ca nu-i dracu asa de negru! Uite, eu pot sa-ti indeplinesc trei dorinte, acum, pe loc. Spune, ce-ti doresti?
- Pai, as vrea sa am o vila in Cotroceni...
- S-a facut! Asta e adresa si astea sunt cheile de la noua ta casa. Altceva?
- O masina, mi-ar fi de mare folos...
- Nici o problema! In garajul casei, un Mercedes te asteapta. A treia dorinta?
- Pai, as vrea sa am un cont in banca, sa-mi nu-mi mai fac griji din cauza banilor...
- In casa o sa gasesti un carnet de cecuri. Ai un milion de dolari in banca. Dar stii, fata mosului, ca toate astea sa se indeplineasca, trebuie sa indeplinesti o conditie...
- Spune, Mos Craciun, ce trebuie sa fac?
- Pai, as vrea sa te asezi in genunchi si sa-ncerci un sex oral.
- Vai, mosule, nu pot sa fac una ca asta!
- Cum, pentru toate dorintele care ti le-am indeplinit?
Pana la urma, fata se lasa convinsa si se apuca de treaba.
Dupa vreo 5 minute, mosu o intreaba:
- Cati ani ai tu, fata mosului?
Luand o scurta pauza, fata raspunde:
- 28, mosule.
- Si, la varsta asta, mai crezi in Mos Craciun?!

| madia a răspuns:

2 frati, unul optimist, al doilea pesimist.
Optimistul: Vine Craciunul! Sigur Mos Craciun imi aduce cadouri de care o sa ma bucur tot anul si o sa fiu fericit! Si cand ma joc o sa vina si tata si o sa se joace cu mine si o sa stam de vorba si voi fi si mai fericit!
Pesimistul: O porcarie Craciunul asta … iar primesc jucarii cadou, jucariile o sa se strice si iar o sa ma rog de tata sa le repare si nu o sa iasa bine reparatia … si voi fi nefericit …

Auzind asta, Mos Craciun lasa pentru fratele pesimist un cadou deosebit, o masinuta electrica de teren ultimul model si pentru fratele optimist o balega. Cei 2 frati gasesc cele 2 cadouri.

Pesimistul: Uite, o masina care merge cu baterie … bateria se va termina, o sa trebuiasca sa o tot schimbe tata si masina sigur se la lovi si se va strica si va trebui reparata … o porcarie!

Optimistul: Uite, o balega … inseamna ca e un calut pe undeva pe aici … ce mult imi doream un calut … sunt asa de fericit!

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Vroiai sa vezi daca iti poti da fundita?

| mysterious a răspuns:

Doua blonde hotarasc sa mearga in padure sa-si caute un brad de Craciun.
Dupa cateva ore de cautare, una dintre ele ii spune celeilalte :
- Asa nu mai merge! Eu propun sa luam primul brad pe care il gasim... indiferent daca are globuri sau nu!

Un pensionar isi suna fiul :
- Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam! 45 de ani de mizerie mi-au ajuns!
Fiul raspunde derutat :
- Tata, dar despre ce vorbesti?
Tatal continua :
- De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect! Sun-o pe sora ta si spune-i.
Apoi batranul inchide telefonul.
Dupa ce afla, fiica, speriata, isi suna tatal si ii spune :
- Nu se poate asa ceva! Maine venim acasa sa discutam!
Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei :
- Gata, am aranjat! De Craciun vin sigur! Ce le mai spunem sa vina si de Pasti?

- De ce e Craciunul ca o zi de lucru?
- Pentru ca tu faci toata treaba si burtosul in costum primeste toate laudele!

Intrebare: Stii cine e nevasta lui Mos Craciun?
Raspuns: Merry Christmas!

| bogdang a răspuns:

Doua blonde hotarasc sa mearga in padure sa-si caute un brad de Craciun.
Dupa cateva ore de cautare, una dintre ele ii spune celeilalte :
- Asa nu mai merge! Eu propun sa luam primul brad pe care il gasim... indiferent daca are globuri sau nu!

La masa, in Ajunul Craciunului, fiica de 10 ani, cu lacrimi in ochi :
- Nu mai sunt fecioara!
Tatal, catre mama, disperat :
- Tu esti de vina! Nu gatesti, nu speli, toata ziua nu faci nimic altceva decat sa te aranjezi, te inbraci cu fuste scurte, te uiti la telenovelele alea... Crezi ca esti un exemplu bun?
- Eu? Tu - care bei nopti intregi, injuri ca la usa cortului, te uiti la filme deocheate... Din cauza ta a ajuns asa copilul!
- Ba e vina sora-si, care umbla cu badaranul ala care o inghesuie pe unde-o prinde.
Bunica, mai calma, o intreaba pe fetita cum s-a intamplat.
- Pai, Doamna Invatatoare a ales alta fetita pentru rolul Fecioarei la serbarea de la scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O discutie intre 2 copii, in camera lor.
Baietelul catre fetita :
- Ce-i vei cere lui Mos Craciun anul acesta?
- O papusica Barbie. Dar tu?
- Eu ii voi cere un Tampax!
- Tampax? Ce e asta?
- Mmmm, habar n-am! Dar zic la televizor ca daca-l folosesti poti merge la plaja in fiecare zi, sa mergi cu bicicleta, sa inoti in piscina, sa dansezi, sa alergi, sa faci o multime de lucruri... fara ca nimeni sa-si dea seama!

Dragul Mosului baiat, iti spun clar si raspicat : am primit scrisoarea ta, dar m-am sters la c*r cu ea si ma p*s pe ce-ti doresti... nici in vis n-ai sa primesti... si daca-mi mai scrii vreodata, iti rup m*ia c-o lopata.
Nu-l mai cauta pe Mosu' ca iti face curu' rosu. Mosu' a plecat din tara, ca e criza financiara.
Semnat : Mos Craciun

Un copilas ii scrie lui Mos Craciun :
- Mosule, trimite-mi un fratior.
Mos Craciun raspunde :
- Trimite-mi-o pe maica-ta mai intai!

De Craciun, daca vine la tine un tip gras si paros si te baga intr-un sac, nu te speria!
I-am scris Mosului ca te vreau pe tine de Craciun!

I : - De ce nu are Mos Craciun copii?
R : - Pentru ca vine doar o data pe an si atunci isi da drumu pe horn...

- De ce e Mos Craciun mereu fericit?
- Pentru ca stie unde stau fetitele rele...

Dupa o zi criminala, in care lui Mos Craciun toate i-au mers prost (i s-au imbolnavit 4 elfi, 5 reni au racit, sania s-a rupt, a ramas fara bautura si a venit si soacra-sa in vizita), seara suna la usa un ingeras cu un brad imens de Craciun.
- Ce sa fac cu bradul, Mosule? intreaba ingerasul.
- Sa ti-l bagi in f*nd!
Si de atunci exista traditia cu ingerasul infipt in varful bradului...

Mos Craciun coboara scarile unui bloc:
- Sa nu cumva sa faci tampenia sa intri in vorba cu batrana de la etajul doi! ii spune el iepurasului de Pasti...

| alwaysStyles a răspuns:

File:///D:/Poze/images%20(5). jpg