| MrsVamp a întrebat:

Ce bancuri amuzante stiti?

Funda!

Răspuns Câştigător
| MishaIsMyHero a răspuns:

Hei!
Stii bancul ala cu iepurele in baie?
-Nu!
-Nici eu, ca usa era inchisa.

Becalisme:
- Gigi Becali nu face flotări, le cumpără gata făcute.
- Dacă tu ai 1 leu şi Gigi Becali are 1 leu, atunci Gigi Becali are mai mulţi bani decât tine.
- Gigi Becali nu o să ajungă în Rai pentru că a fost deja acolo şi nu i-a plăcut.
- Dacă ai o prietenă, înseamnă că Gigi Becali nu a mai avut chef de ea.
- Unele persoane poartă pijamale cu SuperMan. SuperMan poartă pijamale cu Gigi Becali.
- Gigi Becali nu se spală pe dinţi. Dinţii lui spală periuţa de dinţi.
- Gigi Becali poate să împartă la 0.
- Gigi Becali donează mereu sînge la Crucea Roşie. Dar nu e niciodată al lui.
- Timpul nu aşteaptă pe nimeni, decît dacă e Gigi Becali.
- Dumnezeu plăteşte drepturi de autor lui Gigi Becali pentru Biblie.
- Gigi Becali nu poartă ceas. El decide ce oră să fie.
- Doar punctele de la "i" au voie să stea deasupra lui Gigi Becali.
- Gigi Becali a luat examenele înainte să le dea.
- Ca euro-parlamentar, Gigi Becali va anula Legea Gravitaţiei.
- Gigi Becali a învins soarele într-un concurs de strălucire.
- Gigi Becali are puterea financiară necesară pentru a-l plăti pe Chuck Norris să-şi dea o palmă.
- Gigi Becali a fost primul om care a elaborat teoria relativităţii, dar ca să nu pară tocilar a vîndut-o lui Einstein.
- Gigi Becali unge pîinea pe unt.
- Gigi Becali poate fisiona atomul cu mîinile goale.
- Gigi Becali poate filma HD cu Nokia 3310.
- Gigi Becali poate să deseneze un triunghi cu 4 laturi.
- Gigi Becali poate să alerge 10 km în 15 secunde, că ştie o scurtătură.
- Timpul nu trece pe lîngă Gigi Becali, Gigi aleargă pe lângă timp.
- Gigi Becali poate să dea foc la un cub de gheaţă şi să îl stingă cu benzină.
- De ce în calendarul lui Gigi Becali se trece direct de la 31 martie la 2 aprilie? Nimeni nu face mişto de Gigi Becali.
- Gigi Becali nu are acces la internet, internetul are acces la el.
- Gigi Becali poate să dea mat dintr-o singură mutare.
- Gigi Becali poate să amâne sfîrşitul lumii.
- Toate companiile de asigurări se bat să-i facă o asigurare de viaţă lui Gigi Becali pentru că el este nemuritor.
- Sunt lucruri pe care doar Gigi Becali le poate cumpăra, pentru toate celelalte există MasterCard.
- Lumea a fost făcută în urma unui proiect finanţat de Gigi Becali.
- Gigi Becali poate să apară la mai multe emisiuni TV în acelaşi timp. În direct.
- Gigi Becali a lovit odată un cal în barbă. Descendenţii acelui cal se numesc acum girafe.
- Gigi Becali a fost de 3 ori pe Lună, odată cu oile la păscut, odata cu Steaua în deplasare şi odată cu Rădoi când era mic.
- Gigi Becali a lăsat o urmă de pantof pe apă.
- Iniţial erau 8 minuni în lume. Dar Gigi Becali a declarat că preferă să ramînă modest.
- Gigi Becali poate să trântească o uşă închisă.
- Gigi Becali este capabil să lase un mesaj înainte de bipul sonor.
- Gigi Becali şi-a pierdut virginitatea înaintea tatălui sau.
- Gigi Becali a căzut de 2 ori în viaţa lui din avion: la Hiroshima şi Nagasaki.
- Gigi Becali stă cu viteza luminii.
- Gigi Becali a înecat odată un peşte.
- Doar Gigi Becali ştie să scrie cu pana care se află încă pe pasăre.
- Gigi Becali a cîştigat o partidă de şah cu un careu de aşi.
- Gigi Becali are o casă de vacanţă pe Soare.

Moş Nicolae stă în seara de Ajun în faţa lui Bulă. Îi arată cu degetul şi îi spune:
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bulă:
- Tată, moşul ăsta mă ameninţă! Sună avocatul!

- Bulă, care este cea mai urîtă soartă a unui cîine?
- Băsescu.

- Alo, Alinuţa e acasă?
- Da... e acasă azi şi mîine, că poimîine o îngropăm...

De ce nu poate o blondă să scrie numărul 11? Pentru că nu ştie pe care 1 să-l pună în faţă.

Două vaci stăteau într-un copac şi croşetau apa folosind 2 cărămizi. La un moment dat, una dintre ele o întreabă pe cealaltă:
- Cît e ceasul, mă?
Cealaltă scoate termometrul din căciulă şi zice:
- Joi!
Morala: Nu îndoiţi sticle de Pepsi.

Bulă se însoară şi, după ceva timp, se întîlneşte cu vechii lui prieteni, care îl întreabă:
- Băi Bulă, cum e nevastă-ta?
- Cum să fie, este marfă, doar că este cam somnoroasă. De cîte ori ieşim pe stradă, cînd vede un bărbat bine, ea mereu spune: "Mamă, ce m-aş culca cu ăsta".

Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".

Sau poti sa cauti pe diverse site-uri:
http://bancuri.topfun.ro/bancuri/top100

http://mioritice.libertatea.ro/bancuri/cele-mai-tari-dintotdeauna/

http://bancuri.glumet.ro/cautare/cele_mai_bune.html

http://bancuri.cere.ro/bancuri-top-31.html

Funda? :o3

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Funda si iti trimit link-uri
bbjhhrugs@yahoo.ro

| MishaIsMyHero a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce trebuie sa trimiti link-uri pe mess sau pe mail?

| LucaTheodor a răspuns:

Bula la scoala:
- Bula, cu ce se ocupa parintii tai? zice invatatoarea
- Tata e procuror, iar mama e gladiatoare!
- Cum asa Bula?
- Mama vinde gladiole si tata le procura!

- Bula cu ce se ocupa tatal tau?
- E DJ la Mix club!
- Ce?!?!
- E cantator la orga, la biserica

| CrazyName a răspuns:

Incearca bancurile seci. Aleas' amuzante.

| ionutzzC a răspuns:

Vorbesc două prietene:
- Psihologul mi-a recomandat o modalitate foarte bună de a adormi repede. Numar până la trei şi adorm instantaneu.
- Aşa de repede?
- Nu întotdeauna. Ieri, de exemplu, am numărat până la patru, dimineaţa!

Bula cu mama lui
Bula o intreaba pe mama lui:
-Mama, tata de ce este chel?
-Pentru ca este destept!
-Atunci, tu de ce ai atat de mult par?
-Taci si mananca! laughing)

Nevasta
Nevasta lui Bulă s-a îngrășat în așa hal, încât el i-a spus:
-Începi să arăți ca fosta mea soție...
-Dar tu n-ai mai fost căsătorit înainte.
-Exact

Fitilul
Bula a surprinso pe mama lui facand sex cu un om obez. Bula a intrebat-o:
- Mami dar ce are in burta nenea?
- O bomba.Hai du-te afara si vino peste jumatate de ora!
Bula se duce afara si vine peste o jumatate de ora.
El ii spune mamei:
- Mama gai sa fugim ca uite ce mic e fitil... citeste tot bancul

Bula arestat
- De ce sunteti suparat domnule Bula?
- Mi-a murit gagica in timp ce faceam sex.
- Va inteleg, este foarte trist.
- Mai trist este ca voi fi arestat. Procuroarea a zis ca am o scula criminala.

- tati azi am luat 4 la biologie...
- de ce, bula?
- m-a intrebat ce se gaseste tot timpul intr-o celula?
- si ce-ai raspuns?
- un tigan

La scoala
Bula merge la soala
profesoara: Bula ar trebui sa iti schimi numele ca daca inlocuiesti prima litera iasa un cuvant urat
Bula vine urmatoarea zi la scoala:doamna profesoara acum ma cheama Denis

Bula la pescuit
Bula era cu tatal sau la pescuit.
Dupa multe incercari esuate Bula ii spune tatalui sau ca presimte ca va lua un peste.
La care tatal sau:
Pai bine mai Bula de ce nu ai spus ca vrei sa prinzi peste ca iti puneam si carlig si momeala.

Ceasuri si Basescu
Bula moare si ajunge in rai unde il intalneste un inger:
-Ingere ce este cu atatea ceasuri?
-Aceste ceasuri arata cat de mult mint oamenii.
Cele care se invart repede sunt...