| Michaela89 a întrebat:

Ce bancuri stiti cu betivi? Funda cele mai tari si restul vot.

Răspuns Câştigător
| Muhteşem a răspuns:

La un proces intra in sala de judecata un betiv afumat bine Dupa ce priveste o clipa ii striga judecatoarei
- Sa ma pupati in fund!
Surprinsa judecatoarea striga
- Afara
Atunci omul ii raspunde zambind
- Nu doamna aici! Sa vada toata lumea!

Doi tipi beti-morti se plimba pe strada
Unul zice
- Ce este ala ma asa galben? Soare?
- Eu zic ca este luna prostule
- Stai sa-l intrebam pe asta care vine ce este.
- Zi-ne ma si noua ce este ala mare de pe cer
- Pai nu stiu ca eu nu sunt din zona

Pe langa un tip beat-mort tarandu-se pe jos si incercand sa se ridice trece o blonda Tipul abia articuleaza
- Hei Ce faci pe-aicea?
- Pai nu vezi? Fac si eu trotuarul
-Pai atunci fa-l dracu mai moale ca mi-am spart capu in el

Intr-o seara doi tipi rupti de beti mergeau pe strada Unul mergea agatat de un gard iar celalalt se tara pe jos
La un moment dat cel de pe jos spune
- Vreau sa vad ce faci cand se termina gardu

Un betiv merge la un bar si zice
- Auzi dom'le ia da-mi si mie 1000 de litri de vin
La care barmanul zice
- Bine domnule da va trebui sa-mi aduceti inapoi recipientul in care am sa va vand vinul
Atunci betivul zice
- Stai linistit dom'le, recipientul sunt eu si o sa incerc sa vin inapoi fara nicio batatura

Un tip rup de beat merge noaptea pe strada si, la un moment dat, cade. Cu chiu cu vai se ridica, mai merge 5 metri si iar cade. Nervos, spune:
- Ma naiba s-o ia de treaba Daca stiam ca o sa cad iar nu ma mai ridicam

Intr-o seara un om se plimba prin cimitir Nefiind atent cade intr-o groapa Dupa ce-si mai revine din soc, omul incepe sa strige
- Ajutor Ajutooor Mi-e frig
La care apare un betiv si acoperind groapa spune
- Pai Daca te-ai dezvelit

Un betiv iese dintr-un bar si se hotaraste sa urineze pe roata unui Jeep. Pe cand isi rezolva problemele, deasupra rotii vede scris 4 X 4 Scoate un cutit si scrie = 16
Proprietarul masinii vede a doua zi inscriptia si -disperat si suparat- duce masina la vopsit
A doua noapte la fel Iar iese betivanul la urinat vede 4 X 4 si scrijeleste cu cutitul = 16
Proprietarul innebunit merge iar la vopsitorie si in final se roaga de mester
- Ba e unul nebun care-mi tot strica vopseaua la masina Pune si tu o placuta cu = 16 acolo dupa 4 x 4 ca s-o vada ala si sa-mi lase masina in pace
Zis si facut
A treia seara, cand betivanul iese la urinat, vede '4 X 4 = 16 Scoate cutitul si scrijeleste 'CORECT

Noaptea tarziu dintr-un bar ies doi tipi afumati bineLa un moment dat unul dintre ei zice
- Auzi ma ce frumos canta ciocarlia
La care celalalt raspunde
- Fugi de-aici ma Nu e ciocarlia Iti spune eu sigur ca ala de canta acum e un pastrav
- Hai ma Ma lasi Pastravul nu canta noaptea

Un tip, rupt de beat, batea de zor intr-un stalp de iluminat stradal si striga
- Marie stiu ca essti aacaaasa dessschideee
Un alt beat, ce trecea pe acolo, se uita in sus si-i zice
- Bate bate mai tare Cred ca nu te aude ca e lumina sus

Un betiv iese dintr-o carciuma Se agata de un stalp si varsa si varsa
La un moment dat, un caine se da aproape, sa vada ce ar fi de 'recuperat Beatul se uita mirat la caine si balanganindu-se il intreaba!
- Ma da pe tine cand piele mea te-am mai mancat

Un betiv mergea impleticit pe strada La un moment dat, se opreste in fata unui panou publicitar Se uita se uita si la un moment dat zice
- La viata mea am vazut tare multe! Beti-crita am vazut beti-morti am vazut Dar beti-pepsi niciodata

1 răspuns:
| pissyaly a răspuns:

Trei inşi, beţi turtă, merg în patru labe, unul după altul, pe calea ferată.
- Nu se mai termină odată scara asta? se plînge cel din coadă.
- Măcar are balustradă, oftează al doilea.
- Ura! băieţi, vine liftul, strigă cel din faţă.