| Elena1234456 a întrebat:

Ce cuvinte stiti pentru jocul "spanzuratoarea"? As vrea sa imi dati exemple de cuvinte mai dificile, dar totusi amuzante. Cu cat mai multe, cu atat mai bine!

Răspuns Câştigător
| cretzufinish a răspuns:

Electroglotospectrografie, pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconicoză, difosfopiridinnucleotidpirofosfatază, encefalomielopoliradiculonevrită, Gastropiloroduodenojejunostomie, autoînsămânţările pare să fie singurul cuvânt care conţine toate cele opt vocale, euroobligaţiune, semiautopropulsaţiei, bildungsromanesc, treieratoarei, protocromozom, degenerescrentele, citomegalovirusuri, supercalifragilisticexpialidocious etc. big grin
Alte cuvinte greu de ghicit: ştreang, trunchi, ghiont, strâmt, strâns, strict, zbenghi, sfincşi, prompt, transplant.

36 răspunsuri:
| emonik99 a răspuns:

Adn=acid dezoxiribonucleic

| Buliga_Veronica_1995 a răspuns:

Gheozdan.

| nykysorrr a răspuns:

Alpinocarpatohimalayan
dezoxiribonucleic
pacificatlanticodanubian
desoxigenificat
ALCALICELULOZELOR
DINAMOMETAMORFISM
REGENERESCENTELE

nu prea imi vin asa multe in minte
cand o sa mai aflu altele noi o sa mai scriu
pana atunci...
spanzurari usoare
laughinglaughing

| pisicutza_2383 a răspuns:

Homodiegetic, carbocisteina, ciproheptadina, strambet

| cryssty a răspuns:

Caraconstantinescovici