| ChioruL14 a întrebat:

Ce faceti daca cenzureaza SOPA aia internetul?
Eu ma duc de pe acum sa-mi iau vreo 2-3 harduri externe de 1 tera si downloadez 3000 giga de porno, sa-mi ajunga toata viata.
pe cine pacalesc...in 1 an le vad pe toate : |

23 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Pastreaza-mi youtube-ul. puppy dog eyes

| MâţulMov a răspuns:

Cica a picat SOpa din cate am auzit.
Si eu pot accesa wikipedia.

neluL
| neluL a răspuns:

laughing Chioruleee! Porno nu moare niciodata de pe internet asa cum nu moare nici ''pirateria'' big grin Si ca sa-ti raspund la problema ta tot cu o intrebare... daca intr-un an termini 3TB in al doilea an ce faci? Te apuci de facut filme xxx? big grin
Acum pe bune! Sunt putine site-uri care sustin SOPA si PIPA si la o adica este doar in America! Serverele din Europa si restul lumii nu sunt afectate...si oricum, proiectul SOPA & PIPA a picat.

| Kazimir a răspuns (pentru neluL):

Nelule, nu sunt afectate în europa? Atunci de ce nu pot accesa Megaupload? This sucks -.-

| Just4Joker a răspuns (pentru Kazimir):

Corect... şi nici WIKIPEDIA nu putem accesa.

| MyObsessionStaPeContulAstaOLuna a răspuns (pentru neluL):

S-a închis Megauploadhappy

| neluL a răspuns (pentru Kazimir):

Megaupload are serverele TOATE in America! Si patronii au fost arestati
http://computergames.ro/......estat.html
Asa arata pagina de megaupload acum
http://usdoj.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/

| neluL a răspuns (pentru MyObsessionStaPeContulAstaOLuna):

Da! Vezi raspunsul meu pentru @Kazimir.

| ChioruL14 explică (pentru neluL):

Pe wikipedia zice ca sediul megaupload e in hong kong, nelul zice ca il are in america. intr-un loc zice nu stiu ce suma de bani, il alta parte, alta suma laughing

| Polaris a răspuns (pentru Kazimir):

Realizează că dacă SOPA se legalizează, NeluL/LinkMan o să fie băgat la închisoare pe viață.

| neluL a răspuns (pentru ChioruL14):

Eu am zis de servere! Sediul nu conteaza prea mult! Serverele sunt in America! big grin

| neluL a răspuns (pentru Polaris):

Iti dai seama cati ani de puscarie iau pentru ca am ajutat pe unii ca tine sa-si realizeze dorintele!big grin As vrea totusi sa te vad daca s-ar aproba SOPA cum platesti tu doar ca sa vizionezi un videoclip pe youtube s-au cum platesti doar ca sa citesti rezolvarea unei probleme pc s-au multe altele...pentru ca nu mai poti intra pe un site fara sa platesti drepturile de autor.Banuiesc ca esti plin de bani daca te exprimi in felul acesta...si ghici unde se duc banii adunati.

| Polaris a răspuns (pentru neluL):

Nu trebuia să îmi trimiți un mesaj așa lung ca ăsta, puteai să scrii în Word, să faci print screen și să uploadezi pe imgur. rolling on the floor

| neluL a răspuns (pentru Polaris):

Mai multa atentie din partea mea nu meriti! Sunt straine cuvintele acestea pentru mine : word, print screen, uploadezi. Am uitat ca tu nu esti roman.

| Polaris a răspuns (pentru neluL):

Ok, scrie în Cuvânt, printează ecranul și urcă pe imgur.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ce sa faci cu 3000 giga de porno? Eu ma uit la acelasi film de 300 mega de 5 ani si-s bine sanatos. M-am obisnuit cu el, stiu fetele dupa nume, le-am dat si like pe facebook. E o relatie stabila.

| ChioruL14 explică (pentru cristacheceliute):

Eu sunt mai bagabont, "umblu" cu mai multe femei...ce stii tu.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Intr-o seara am nimerit din greseala pe redtube si a doua zi ma simteam vinovat...tot de pe hard-disk merg filmele mai bine, nu merita sa te complici cu toate porcariile. Plus ca prin alte parti majoritatea au peste 12-13 ani.

| ChioruL14 explică (pentru cristacheceliute):

Redtube e cel mai tare, numai trailerul la mine a durat 3 zile...inchipuie-ti "filmul" in sine laughing))))

| Anonymus314 a răspuns:

Nu-l cenzureaza, gandeste-te ce ar face hackerii daca ar fi acceptata legea asta, dezastru, ia uite aici:

http://www.romanialibera.ro/......50928.html

| Miauti a răspuns:

Nici nu imi pasa.
Si ca sa vedeti cat de usor ati fost manipulati va dau o informatie.
Megaupload. com a fost inchis de FBI. Cofiscand de la ownerii sitului "14 Mercedes-Benz vehicles, a 2010 Maserati, a 2008 Rolls-Royce, and a 1989 Lamborghini, three Samsung 83″ TVs, two Sharp 108″ TVs, motor bikes, jet skis, artwork, 60 Dell servers and even a Predator statue" plus o suma de $175 milioane.

Intrebarea e urmatoare "So, who needs SOPA and PIPA?" cat timp se poate aplica legea. Deci pana la urma nu ati scapat.

Si in loc sa sustineti SOPA, deoarece toate serverele de la google si alte situri puteau fi transferate in Europa ceea ce ne convenea mult mai bine pe noi decat pe ei. Deci ati plans pe SUA saraca tara care lupta pentru libertatea Iracului Iranului si alte tari bogate in petrol.

Si mai ales daca va uitati si TPU sustine asa ceva laughing

| Virtualu a răspuns:

Din cate voad SOPA, PIPA si alealalte sau pus pe treaba de blokat siteuri ca inainte nu vedeai si nici nu auzeai de asa ceva numa acum asa dintr-o data au inceput pe mai bine de juma de servere de piraterie sa apara cv gen Spuneti NU SOPA