| nORTON a întrebat:

Ce parere aveti despre poker hold`em texas?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E un joc foarte frumos, palpitant, senzual şi periculos, ca orice joc de noroc.

P.S. Dar de ce la "Amuzante"?

| rakebackace a răspuns:

Nu este chiar joc de noroc. In nici un caz nu ar trebui inclus in aceasta categorie iar cei care cred asta sunt pur si simplu neinformati.

La raspunsul precedent cred ca lipseste EXPERIENTA. Este foarte importanta pe langa studiu, disciplina iar norocul nici nu afecteaza un jucator profesionist.

Intotdeauna pokerul va fi joc de noroc doar pentru cei care nu vor sa invete sa il joace corect.

http://rakebackace.ro

| Poker-Blog.RO a răspuns:

Uite ce cred eu despre poker: "Norocul la poker are pondere de 10%. Restul: 50% disciplina, 20% abilitate si 20% studiu."

"Pokerul dezvaluie ceva destul de important observatorului – il va invata despre natura proprie. Multi jucatori nu se imbunatatesc, deoarece nu pot suporta autocunoasterea…"

Pe romaneste - e un joc complex si prezinta multe aspecte happy