| Ghost99 a întrebat:

Imi spuneti va rog de la cea mai buna mana in poker (texas hold em )pana la cea mai slaba Funda

Răspuns Câştigător
| YONTU a răspuns:

Incep cu cele mai slabe:
1. 1 pereche
2. 2 perechi
3. beton armat(Cand ai 2 asi si 2 popi ai beton armat!)
4. cui(de ex: 3 septari, un jalet si o dama)
5. coarda(cand ai in mana 9, 10, jalet, popa si 7 toate de o culoare in afara de 7 in care iti lipseste dama inseamna ca ai coarda)
6. Chinta (cand ai 7, 8, 9, 10 si jalet ai chinta)
7. Full (atunci cand ai 3 dame si 2 optari)
8. Culoare (apare atunci cand ai cele 5 carti de o singura culoare)
9. Careu (cand ai in mana 4 carti de acelasi fel, 4 popi de ex, si o carte oarecare)
10. Chinta roiala sau e supranumita si POKER (de ex cand ai 10, jalet, dama, popa si as de aceeasi culoare sau si alte carti dar in ordine crescatoare ai POKER sau Chinta Roiala)
11. Sper ca ti-am fost de folos!happywinking
12. Funda?big grin

1 răspuns: