| :*:*Dya:*:* a întrebat:

Ce superstiti stiti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu multe, dar nu cred in ele. De exemplu:
-daca stai in coltul mesei, ramai nemaritata
-daca cineva cu care nu te-ai mai vazut de mult timp nu te recunoaste inseamna ca te imbogatesti
-daca mananci colt de paine o sa ai baieti
-daca mananaci din cratita o sa ploua la nunta ta
-daca te impiedici cu stangul o sa ai ghinion toata ziua
-daca vezi o pisica neagra si nu faci trei pasi inapoi, o sa ai ghinion
-o oglinda sparta inseamna sapte ani de ghinion
Si... am cautat si pe net. Asta mi s-a parut amuzanta:"Sa vezi o ambulanta aduce ghinion daca nu te ciupesti imediat de nas sau daca nu iti tii respiratia pana ce vezi un caine negru sau maro." laughing

13 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Alea cu matele. Chiar daca moara, are vreo enspe vieti.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Daca deschizi umbrela in casa ai ghinion, daca iti taie o pisica neagra calea trebuie sa faci 3 pasi in spate altfel ai ghinion, marti 13 e tot cu ghinion, daca stai in coltul mesii sau iti da cineva cu matura peste picioare nu te mai casatoresti, cand iesi din casa trebuie sa pasesti mai intai cu piciorul drept, daca spargi o oglinda ai 7 ani de ghinion, daca vezi o ambulanta trebuie sa atingi ceva rosu, daca sughiti cineva vorbeste despre tine, daca te mananca palma stanga primesti bani si daca te mananca palma dreapta dai bani... cam atat stiu big grin, dar nu cred in superstitii straight face

| DMV a răspuns:

Daca mananci excremente cand esti mic, esti norocos cand esti mare. Cu cat mananci mai mult si mai de calitate cu atat mai bine.

| inna a răspuns:

Ziua 13-->13 ceasuri rele laughing
Faza cu pisica neagra.
Sa pasesti intodeauna cu dreptul cand iesi din casa...etc

| Lary a răspuns:

Daca te mananca nasul pe interior te certi, daca te mananca pe exterior te bucuri.

| nellyneliana a răspuns:

Daca te intorci din drum cica iti merge rau...
Daca lasi poseta pe jos cica inseaman saracie...
Aia cu pisica, cu ziua de 13 ai marti, pe care o stie toata lumea...
Daca mananci din ceaun cica va ploua la nunta ta...

| daddy a răspuns:

Daca versi sarea te certi cu cineva
daca deschizi umbrela in casa ai ghinion sau daca duci gunoiul noaptea cica iti " arunci " norocul
ma rog... eu nu cred laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca dac vezi un avion se zice ca vei face sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca dac vezi un avion o sa ai noroc si dac vezi o pisica neagra fa 3 pasi anapoi dar eu nu cred an super stitirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cineva iti da cu matura pe picioare ramii nemaritata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te inpedici si cazi te mariti,daca te intori din drum cind pleci sa rezolvi ceva iti merge pe dos,daca iti cade un cutit jos iti vine cineva in casa,daca te pieptini in prag ai musafiri, daca spargi ceva ti se sparg relele din casa, daca te inbraci pe dos din greseala se schimba vremea, daca te inchei strinb la o bluza faci cunostinta cu cineva, daca ti se dezleaga siretul pe drum faci cunostinta sau intiknesti pe cineva drag mai sint dar acum atit am avut timp sa raspund va pup

| Ciprian271 a răspuns:

Ca daca dai un obiect pe pragul usii tu sau el va pati ceva sau poate char veti muri.

| Timishan a răspuns:

Eu mai stiu ca, nu se trece pasind peste un capac de canal cu gauri (ti se scurge norocul prin ele rolling on the floor), nu se sterge masa de firimiturile de paine cu mana goala (iti aduci saracie in casa), nu e bine sa te intorci imediat in casa daca ai uitat ceva (uiti mai multe bucurii ale zilei surprise), ...mai sunt, da` la ora aceasta am lapsus. tongue big grin