| Face2face a întrebat:

Voi ce superstiti stiti. Credeti in acestea?

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

Daca o pisica neagra iti taie calea, ai 3 ani de ghinion.

Daca spargi o oglinda, ai 7 ani de ghinion.

Daca spun in acelasi timp cu o persoana acelasi cuvant, trebuie sa ne punem o dorinta.

Daca vezi o stea cazatoare iti pui o dorinta care se indeplineste.

Daca un caine urla la usa, arata moartea.

Potcoavele aduc noroc.

Trifoiul cu 4 foi aduce noroc.

Daca te asezi in coltul mesei nu te casatoresti.

Nu e bine ca de Anul Nou sa nu ai bani la tine.

Si mai stiu multe altele...
Nu cred in ele, nu se intampla cu adevarat. Pana la urma, de ce se mai numesc superstitii? big grinbig grinbig grin

5 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happy Mm stiu mai multe superstitii, adica cele mai banale, gen:
1 Daca trece o pisica prin fata mea sa fac o cruce si apoi 3 pasi inapoi, dupa care sa-mi continui drumul.
2 Daca te intorci din drum, iti merge prost.
3 Daca te uiti la 59 te uraste, daca te uiti la fix te iubeste.
Ma rog, nu prea le acord atentie, pentru ca nu cred in ele, sunt doar chestii de care am auzit.Ma mai prostesc cu chestia cu ceasul, dar nu sa cred cu tarie in asa ceva.
Te-as sfatui sa nu crezi, caci sunt doar...superstitii,puterea si ordinea din viata ta, ti-o faci cu mana ta.
Ai grija de tine scumpo!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multe superstiții, însă dacă te lași condusă de ele nu mai crezi in Dumnezeu. (părerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia cu pisica si cu 59 nu stiu ce sa zic dar cand ma intorc din drum totdeauana patesc ceva, dar totusi nu stiu ce sa zic e o simpla analiza ce am facut-o eu big grin

| Belinda_6351 a răspuns:

Buna! happy Mm stiu mai multe superstitii, adica cele mai banale, gen:

1 Daca trece o pisica prin fata mea sa fac o cruce si apoi 3 pasi inapoi, dupa care sa-mi continui drumul.

2 Daca te intorci din drum, iti merge prost.

3 Daca te uiti la 59 te uraste, daca te uiti la fix te iubeste.

Ma rog, nu prea le acord atentie, pentru ca nu cred in ele, sunt doar chestii de care am auzit.Ma mai prostesc cu chestia cu ceasul, dar nu sa cred cu tarie in asa ceva.

Te-as sfatui sa nu crezi, caci sunt doar...superstitii,puterea si ordinea din viata ta, ti-o faci cu mana ta.

Daca o pisica neagra iti taie calea, ai 3 ani de ghinion.

Daca spargi o oglinda, ai 7 ani de ghinion.

Daca spun in acelasi timp cu o persoana acelasi cuvant, trebuie sa ne punem o dorinta.

Daca vezi o stea cazatoare iti pui o dorinta care se indeplineste.

Daca un caine urla la usa, arata moartea.

Potcoavele aduc noroc.

Trifoiul cu 4 foi aduce noroc.

Daca te asezi in coltul mesei nu te casatoresti.

Nu e bine ca de Anul Nou sa nu ai bani la tine.

Nu e bine sa aprinzi umbrela in casa, aduce 5 ani ghinion