| Gabrielle16 a întrebat:

Ce ticuri verbale aveti?big grin:

60 răspunsuri:
| Aiicha a răspuns:

"Ce chestie!","asta-i viata","auzi" si cam atat big grin

| ßέßέ a răspuns:

"Aiurea", "n-ai treaba!", "lol ", "abis", "ma-ntelegi?", " ei hai sa nu exageram! " ...etc.

| purpleice a răspuns:

Frate, deci, mda... oricum, auzi, mda...nasol ce sa zic(mai mereu zic chiar daca nu e cazul)laughing, auzi, gen(am inceput sa zic cuvantul asta intr-o propozitie si ma enerveaza, da gen cand am fost noi cu ei)laughing.

| RobertClaudiu a răspuns:

YO folosesc *** ca semn de punctuatie si ***. la fel nu stiu de ce dar uneori suna fainwinkinglaughingwinking

| KiddoC a răspuns:

De cele mai multe ori zic:
,, Multumesc cu taxa inversa"(cand ma enerveaza cineva)
,, Bagami-as piciorul in el de net sau televizor etc."
,, Handicapatule care esti!"(cand ma enerveza un tampit)
si inca ceva ce nu imi vine in minte acum

| Anonimusus a răspuns:

Frate, lol, e... da. fundita?

| lollipop_1556 a răspuns:

Sa le luam pe rand: Ce *** mea?(s sunt fatalaughing
ce pnm?
frate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt cu logic: vii la mine? logic. nu are voie. logic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic mereu Date'n Snacks big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pl mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Si? Ai murit?" sau "Da'te la jalea de obosit!"
Le folosesc mereu chiar si cand mi se blocheaza calculatorul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"ba"...de exemplu : "ce faci ba?"..."ba mergem si noi azi pe afara?" etc.

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

"Bagamias pl in el de lucru", "D-zeu care lo facut de lucru" straight face
Sunt din maramures, ceva obisnuitbig grin
Baftawinking

| Mar a răspuns:

Wtf? dobitoc. asa deci. da doar doamne ma iarta. aha desigur. cum sa nu? mda mda cum zici tu. asa deci. aaa da laughing etc

| Paywa a răspuns:

'auzi', 'aha'...'ma lasi?laughing'...sau 'frate da' esti culmea'

| Mariiia a răspuns:

Amuzant. dispari. minunat thinking

| romichete a răspuns:

Spun mereu "tarfa bolnava"

| luizza95 a răspuns:

Frate, iiiiiiiiii, da, tare.

| FlooD a răspuns:

"frate" "omg" " omfg" "lol" etc laughing

| marrinnaa a răspuns:

laughing deci, vezi sa nu, ce ma?, paii...km atat

| bubiko_8310 a răspuns:

Auzi daca imi face cineva observatie spun fara sa vreau auzi mi s-a intamplat si cu doamna invatatoare si cu profesori parcai iau la misto

| Riri a răspuns:

''deci'',''Du-te-n ce-am pictat'',''Taci acolo'',. si cand nu cred in ce imi zice cineva zic '' da, si mama-i virgina '' laughing [ asta ultima chiar a auzit-o mami cand am zis-o odata rolling on the floor ] Funda?batting eyelashes

| Arlechino a răspuns:

Avand in vedere, ca si cum, eu unul laughing astea sunt ale mele, dar sunt sigur ca in curand voi scapa de toatelaughing

| Tili a răspuns:

"Serios?" " Ce puii mei" "Bagami-as...banii la cec" laughing

| Lollipop_4969 a răspuns:

" OMG"... "Off ce ma seaca ", cand termin o convorbire spun in totdeauna " bine bine pa ", " oh frate "... laughing

| TheSoundBoy a răspuns:

Pai ticu meu e "***"

| Providence a răspuns:

Ticul meu verbal, devenit deja celebru in randul colegilor mei este "Deci... ce se intampla!". Folosesc aceasta expresia de fiecare data cand urmeaza sa expun ceva.

| Sʋиβɛαм a răspuns:

"la care..."
Tot timpul folosesc expresia asta straight face

"Mergeam...la care Gigel. Vorbeam, ...la care Diana". Parintii mei imi spun mereu ca daca mai folosesc expresia asta nu ma mai asculta big grin
"Ce tristsad" [o folosesc in excesstraight face]
"Băăă!" rolling on the floor
"Rusine voua"
"Vina lui/ta/lor/ei laughing"

Cam asa big grin

| denysapapusa a răspuns:

Orice spune cineva
eu mereu dau replica"anaaaa" de exemplu:"anaaa ce'ai putut sa faci", sau"anaa ce tupeu jegos pe el", sau"anaa ce super tare"

si am si ticul de a spune "misto" ...la orice chiar daca ev misto sau nu:*

| LOvE_7583 a răspuns:

Hmmm 'branza' laughing