| Woofy a întrebat:

Ce ticuri verbale aveti?happy

Răspuns Câştigător
| soricica a răspuns:

Oooooolaughing...cred ca asta e intrebarea mea favorita.
Ticuri verbale [enervante, folosite la fiecare 2-3 cuvinte rostite] si ticuri fizice:
-deci
-asa si
-intelegi
-sti?
-mdea si
-in fine
-ma rog
-frate
-ba si sa vezi [o folosesc si cand ii povestesc mamei ce am facut azilaughing]
-dau din picior tot timpul...cand oboseste unu incepe altu
-ma joc cu parul [inconstient]
-mai nou de la atatea piscaturi de tantari din vara asta, ma scarpin pe mana chiar daca nu ma mananca
-imi musc buza cand ma gandesc si fac un bot de 2 mlaughing
-ma uit la telefon din minut in minut chiar daca nu vreau sa stiu cat e ceasul sau chiar daca nu astept un telefon, pur si simplu ma uit
-cotcodacesc cand ma plictisesc [ok deci asta cred ca e cea mai penala]laughing
-ma scarpin in cap laughinglaughing
Bye:*

30 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Spun "taci!" o data la 1 minut. cica e enervant laughing
" o da vai " " nu`mi oasa"...

| Cσσкiє a răspuns:

Zic "Bogda proste" când primesc ceva.

| Derye a răspuns:

Am aflat ca datul din picior e tic verbal.

| Lullly a răspuns:

Tulai domneee, serioos, asa si, loool, maa, omg, doamne ferr sau cand sunt la masa sau cand ii dau cuiva bomboane sau altceva mereu zic:daca mai vrei, mai vrei tongue
si cand povestesc mereu zic:si sa vezi

| cerculetezburatoare a răspuns:

Cand povestesc ceva incep si zic foarte repede si dupa aceea zic mereu: "Si cum doamne-i zice?" sau "Si ce spuneam?" sau mereu dupa un moment de liniste, cand vreau sa incep o conversatie, zic: "AUZI?" (ca si cum n-ar fi logic)

| Fifylici a răspuns:

Pai... Fata!, Ete scoici! Ciusi de-aici[adica dispari ma mai repede], Lol!, Oh my God!, Hai sictir!, Stai parcat[calm], Chestii trestii!
Tu?

| SăcsyLlamă a răspuns:

Cand povestesc :
da si cica...
nu zic ca asa da facea faze din astea sti...
In general :
Mah
Si
Lol
Cam atat.

| cristianorudi7 a răspuns:

Sti...sti...sti

| doar.pt.voi. a răspuns:

Ticurile mele sunt alea...cand povestesc ceva nu zic tot, tot si zic sti? dupa mai zis 2-3 cuvinte si iar, sti?laughing

si dau din picior cand sunt oriunde, la masa, la scoala, oriunde!laughing dar tu?

| RenataG a răspuns:

La mine ticul verbal e cica si nu stiu ce si sora mea ma imitawaiting se amuza pe seama mealaughing

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

Derye! a răspuns:
Am aflat ca datul din picior e tic verbal.

rolling on the floor))AAHAHAHAHAHA

| lowfive a răspuns:

"odoamneodoamne" si "desigur".

| Bondarel99 a răspuns:

Pai ticul meu verbal e ca folosesc mereu "pai"

| Eu.si.atat a răspuns:

"deci "

| darkstar a răspuns:

"batman-batman"
"gen"

| KeepCalm a răspuns:

La sf de enunt spun un : Sugi!love struck

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Buna! Eu uneori [ma rog aproape tot timpulhee hee] cand povestesc la cineva ceva si e mult de spus ma grabesc sa ii spun persoanei respective si tot ma intrerup si zic deci... deci... deci. Eu cred ca asta e ticul meu verbal tongue.Al tau care e? big grinbig grinbatting eyelashes

| pacalici a răspuns:

Coconuts s-a referit ca mai are un tic si ca ticul ei acum este sa de din picior.

| Just a kid a răspuns:

Mda
deci
pai
batman-batman
ma rog
o doamne
da bine
stii, si sa vezi faza
laughing

| NUUSTIU a răspuns:

Logic, mai, deci si frate...laughing

| Gandacica a răspuns:

"bai frate, baaa, ce draq vrei ma?, neata[asta la orice ora], hmm branza, domnul cat.big grin atat!

| twittysylvester2011 a răspuns:

Eu cand pove ceva, tot zic "si" sau "stii?"

| nutty a răspuns:

Deci, incep toate propozitiile cu "deci", desi nu am de concluzionat nimic. laughing zic "bun" in loc de "bine", si mai am si problema lui @doar.pentru.voi. cu "stii" laughing

| Tzl a răspuns:

Zic uneori prea enervant : " asa si ", "stii", " deci treaba e ca." laughing

| coconuts a răspuns:

Eu inainte aveam :"aia"

Sa aia calculatorul`laughinglaughing

sau
sa aia farfuriaa mai repede
laughinglaughing)

acum ticul meu este s adau din picior

oriunde
la masa

cand stau jos
cand stau in pat

laughinglaughing

| KungFuFighting a răspuns:

Ticul meu verba; e "cica"laughing

| Filipjack a răspuns:

Astea nu sunt ticuri verbale... Ticurile verbale sunt cele care te fac sa repeti DE UNUL SINGUR (nu intr-o discutie, ca vezi Doamne, folosesti des acel cuvant) inconstient cuvinte...sau sunete.

| YangYin a răspuns:

Umm...as avea mai multe dar de cele mai multe ori cand imi vine sa plalng su sunt suparata, frustrata etc. Spun ceva de genul "Auuuuuu" cu un U mai lung si accentuat. Si cand fac asta toata lumea izbucneste in ras

| a2n2a a răspuns:

"auzi?", "deci", "nu conteste" "****"?